ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

İSTİHDAM TEŞVİKİ İÇİN İŞKUR ŞARTI

Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı tebliğ taslağına göre, 1 Şubat 2017 tarihinden itibaren işe alınacak işçiler için teşvik söz konusu olacak.
Etiketler:  , ,

ENGELLİ BİREYLERİN YÜZDE 86´SI ÇALIŞMIYOR

Türkiye, engelli istihdamının en düşük olduğu ülkelerden birisidir. 15 yaş ve üstü en az yüzde 20 engel oranına sahip olan engelli bireylerin yüzde 14.3’ü çalışırken, yüzde 85.7’si çalışmamaktadır.
Etiketler:  , ,

SİGORTASIZ ÇALIŞAN İSTİHDAMINA TEŞVİK

Sarıkaya, “Düzenleme yasalaşırsa kaçak işçi çalıştırma devlet eliyle teşvik edilir” dedi.
Etiketler:  , , ,

YERSENİZ YEDİRİRLER

Türkiye tarihinin en derin ekonomik krizini yaşıyoruz ve daha da yaşayacağız. Ben avukat değilim, ancak iş hukukundan biraz anlarım. Telefonumu bir arkadaşımdan alarak, işyerinde yaşadığı sorunlar konusunda danışmak isteyen işçilerin sayısında son haftalarda ciddi bir artış oldu.
Etiketler:  , , ,

GIDA SEKTÖRÜNDE ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR

Türk gıda ve içecek sektörü son iki yılda ihracatta 1.6 milyar dolar kayıp yaşadı. Antalya´da düzenlenen açık oturumda, yabancı rakiplerin pazara yönelik lobi faaliyetlerine dikkat çekildi.
Etiketler:  , ,

İŞSİZE CİMRİ PATRONA CÖMERT İŞSİZLİK FONU

İşsizlik Sigortası Fonu kaynaklarına bir kez daha göz dikildi. OHAL kapsamında 9 Şubat 2017´de yayımlanan 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname´den (KHK) bu kez işsizlik Sigortası Fonu kaynaklarından sermayeye teşvik sağlanması çıktı.
Etiketler:  , ,

OLMAYACAK DUAYA AMİN DENMEZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu 16 Şubat 2017 günkü gazetelerde yer alan açıklamasında, taşeron işçilerinin sorunlarının 2017 yılı içinde çözüme kavuşturulacağını söyledi.
Etiketler:  ,

ÇALIŞMA BAKANLIĞI: 100 BİNE YAKIN ÇOCUK İŞÇİ VAR

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´in soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, ülkede 94 bin 124 çocuk işçi olduğu yanıtını verdi. Çocuk işçilerin 400 liradan az aldığı belirtiliyor.
Etiketler:  , ,

TEDAŞ ÖRNEĞİNDEN ALINACAK DERSLER

AKP iktidara geldiği günden bu yana üreterek ülke ekonomisini büyütmek yerine cumhuriyetin 90 yıldır ülkeye kazandırdığı sanayi tesislerini yandaşlarına haraç-mezat satarak yandaşlarını büyütme politikası izledi ve ülkeyi iflasın eşiğine getirdi.
Etiketler:  , ,

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

Ankara Şube Sekreterimiz İsmail ILICAN´ın annesi vefat etmiştir. Merhum’a Allah’tan rahmet; ailesine ve sevdiklerine başsağlığı ve sabır dileriz.

PATRONA SENDİKALI İŞÇİ BAŞINA 100 TL

TOPLU sözleşmeli işyerlerine çalışan başına “aylık destek” geliyor. Torba yasa teklifine önergeyle eklenen maddeyle Bakanlar Kurulu’na bu konuda yetki verildi.
Etiketler:  , ,

HÜKÜMET NE EMEKÇİYİ NE DE ESNAFI DİNLEDİ

Hükümet ne emekçiyi ne de esnaf ı dinledi. Hükümet torba önerinin´ görüşmelerinde işçi-memurun da, esnafın da taleplerine kulak tıkadı.
Etiketler:  , , ,

´EN AZ 3 ÇOCUK´ İSTİYORLAR ´EN AZ´ BİRİ İŞSİZ KALACAK

TÜİK’in açıkladığı işgücü verilerine göre tarım dışı genç işsizlik yüzde 25’e kadar yükseldi. Genç kadınlarda ise bu oran yüzde 33,9’a kadar ulaşıyor.
Etiketler:  , ,

GEÇİM İÇİN ´HAYIR´

Halk oylamasında vatan savunmasının yanı sıra halkımızı birleştirecek ikinci önemli konu, geçim sorunudur.
Etiketler:  , , ,

BAŞKANLIK İŞÇİLERİN HAKLARINI ZAYIFLATIR

Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Cumhurbaşkanlığı sisteminin emekçiye getirisi olmadığını belirterek parlamenter sistemden yana olduklarını söyledi.
Etiketler:  , , ,
 :: Tis Haberleri
ETİ GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
ETİ GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI Sendikamızın uzun yıllardan bu yana örgütlü olduğu ETİ GIDA işletmesi ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan binlerce üyemiz adına yapılacak işletme toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısı yapıldı.
BESAN BESİN İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
YUDUM GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Eğitim Haberleri
LSG SKY CHEF´S DE EĞİTİM
LSG SKY CHEF´S DE EĞİTİM Sendikamızın İstanbul Avrupa Şubesine bağlı LSG SKY CHEF´S işyerinde Endüstriyel İlişkiler Eğitimi düzenledik.
DAMLA SU´DA EĞİTİM
TEMSİLCİ EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ
´İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ´ Yargıtay emsal niteliğinde bir karar verdi; ücreti ödense dahi işçinin 270 saatten fazla çalışmaya zorlanamayacağına hükmetti.
ASGARİ ÜCRETLİ 53 LİRA ÖDEYECEK
SIFIR ZAM
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK 28-29 Kasım tarihleri arasında Brüksel´de düzenlenen sendikamızın üyesi olduğu EFFAT İcra Kurulu toplantısına katıldık.
EFFAT GÜVENCESİZ İŞÇİLİĞİ KONUŞUYOR
PAKİSTAN’DA PEPSİCO İŞÇİSİ HAKLARINI TALEP EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
FERRERO´DA TATLI ZAFER
FERRERO´DA TATLI ZAFER Tekgıda-İş´in örgütlü olduğu Ferrero´da 10 Ekim´de başlayan ve 38 gün süren grev başarıyla sonuçlandı. Ücretlere yüzde 20 oranında zam yapılırken sosyal haklarda ciddi artışlar sağlandı.
KAFKAS ŞEKERLEME´DE İŞÇİLER KAZANDI
38 GÜNLÜK GREV SONRASI FERRERO ÇİKOLATA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2016
Temmuz 2016 istatistik —  6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2016 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS