Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

BAZEN CEVAP VERMEK FARZ OLUYOR!

Öz Gıda-İş’in had bilmezliği öyle safhaya ulaşıyor ki, bazen cevap vermek farz oluyor.
Etiketler:  , , , ,

KRİZ ÇOK YAKINIMIZDA

Ekonomik olarak 2008’deki durumun değişmediğini belirten uzmanlara göre tehlike kapıda.
Etiketler:  , , , , ,

DÜNYA EMEK MÜCADELESİNDEN

Dünya Emek Mücadelesinden
Etiketler:  , , , , , ,

4 MİLYON KADIN KAYIT DIŞI ÇALIŞIYOR

Sosyal güvenceden uzak, kayıt dışı çalışan kadın sayısı haziran döneminde 80 bin artarak 4 milyonu aştı. Çalışan kadınların yarıdan fazlası kayıt dışı istihdam ediliyor
Etiketler:  , , , , ,

KÖMÜRDEKİ KARA DÖNGÜ

Yaz boyu madenciye müjde diye tanıtılan torba yasadan, kışa girerken işsizlik müjdesi(!) çıktı. Maden işçilerinin ücretini, asgari ücretin en az iki katına çıkaran torba kanun, kıdem tazminatı yükünü artırınca, madenler üretimi durdurmaya başladı.
Etiketler:  , , , , , , ,

UVRİYERİZM HASTALIĞI

İşçi eylemleri yaygınlaşıyor; iktisadi ve siyasi kriz derinleştikçe, daha da yaygınlaşacak. İş kazaları nedeniyle ölümler sonrasında eylemler yapılıyor. Ücretini alamayan, kıdem tazminatı ödenmeyen, işten çıkarılan işçi eyleme geçiyor.
Etiketler:  , , , , , ,

HİLELİ SÖZLEŞME BİLİRKİŞİ RAPORUNDA

AYDINLIK´ın gündeme getirdiği Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) arasındaki hileli sözleşme, katliama ilişkin hazırlanan bilirkişi raporuna girdi. İlgili kurumların bu tür kazalardan ders almadığını belirten bilirkişiler, İş sağlığı ve güvenliği konusunda bakış açısı değiştirilmediği sürece benzeri kazaların yaşanmaya devam edeceği açıktır uyarısında bulundu.
Etiketler:  , , , , , ,

GENEL SEKRETERİMİZ ADANA’DA YÖNETİCİ VE TEMSİLCİLERLE TOPLANDI

Genel Sekreterimiz Adana Şubemizi ziyaret etti.

ÖLÜM MADENİ 2 KAT FAZLA ÇALIŞMIŞ

Soma´da 301 madencinin hayatını kaybettiği katliama ilişkin bilirkişi raporunda, yoğun üretim talebinin katliama zemin hazırladığı aktarıldı.
Etiketler:  , , ,

HAYALET SENDİKACILAR

Kapitalizmin acımasızlığına direnmek, emekçilerin insanlık onuruna yakışan bir biçimde emeklerinin karşılığını almak mücadelesi çok saygıdeğer bir kavgadır.
Etiketler:  , , , , ,

AZ KALSIN EVE ALINAN KADINI SİGORTALAYACAKTIK

Torba Yasa, resmi adıyla 6552 Sayılı Kanun, hak veriyormuş gibi yaparak hiç ya da en alt sınırda hak vermenin nasıl olacağını gösteren bir yasa olarak yaşamımızda yerini aldı.
Etiketler:  , , , ,

DAYANIŞMAYI HAK ETMEK!

Özel sektörde işçi eylemleri yaygınlaşıyor. Kriz derinleştikçe ve hissedildikçe, daha da yaygınlaşacak. Kamu sektörü işçilerinin toplusözleşmeleri gündemde. Onları temsil eden sendikalar, krizin daha da derinleştiği koşullarda, toplusözleşme masasına oturacak.
Etiketler:  , , , , ,

ILO´DAN UYARI: TARAFSIZ ŞEKİLDE SORUŞTURULSUN

BM´ye bağlı olarak faaliyet gösteren ve tüm dünyada çalışma hayatında ülkelerin uyacakları standartiarı belirleyen Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), son dönemde yaşanan ölümcül iş kazaları nedeniyle Türkiye´yi yakından takip ediyor.
Etiketler:  , , , , ,

PERU: MADEN İŞÇİLERİ 3 HAFTALIK GREVLE KAZANDI

PERU: Maden işçileri 3 haftalık grevle kazandı »ICA bölgesinde lcurulu ShougangHieı ro demir madeni işçileri 3 haftalık başa rıh bir grevden sonra 8 Eylül´de maden geri döndü. 1088 üyesi olan Shougan Hierro Maden işçileri Sendikası, ücretle re günlük yüzde 9 oranında zam yapılma sı isteğiyle 27 Ağustos´ta Adalet Sarayı´n yürüyüş düzenlemişti. Şirket ise, yüzde zam önermişti. Çalışma Bakanı´nın giri şimiyle zam yüzde 4.7 oldu.
Etiketler:  , , , ,

ARJANTİN: SAĞLIK VE EĞİTİM EMEKÇİLERİNDEN GREV

ARJANTİN: Sağlık ve eğitim emekçilerinden grev »SANTA Cruz eylateinin başkenti Rio Gallegos´taki sağlık ve eğitim emekçileri, 9-10- 11 Eylül tarihlerinde zam talebiyle 3 gün grev yaptı. Emekçiler, eyaletin petrol, altın ve balıkçılıktan elde ettiği gelirle istedikleri zammı karşılayabileceğini belirttiler. BİTKİSEL YAĞ İŞÇİLERİ GREVE GİTTİ Cordoba eyaletindeki Alimentos Tancacha tahıl ve soya üretiminde çalışan Tancacha Yağ işçileri Sendikası üyeleri, 10 Eylül´de süresiz greve gitti, işçiler Ağustos ayı ortalarında geçerli bir neden olmaksızın işten çıkartılan 2 arkadaşının işe iadesini istiyor.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
erkan aydoğanoğlu Son yıllarda, sendikalardan söz edildiğinde gündeme gelen ya da getirilen konuların başında; mevcut yapıları ve mücadele tarzları ile sendikaların ihtiyaca yeterince yanıt vermemesi geliyor.
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
DOLAR TUZAĞI
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Daikin Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com