Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

İŞÇİ BENCİL VE BİREYCİ MİDİR?

İnsanların kişilikleri bir taraftan binlerce yılda biçimlenen gen yapılarıyla belirleniyor. Diğer taraftan yüzyıllar içinde oluşmuş gelenekler ve kişinin günlük yaşamında karşılaştığı sorunlar etkili.
Etiketler:  , ,

73 MİLYON İŞSİZ

Türkiye´de genç işsizlik ilk sekiz ayda yüzde 18.5 oldu.
Etiketler:  , ,

GIDA ENFLASYONU MAAŞ ARTIŞLARINI SOLLADI 54 MİLYON KİŞİ AÇLIK SINIRI ALTINDA

Tüketici Hakları Derneği, son bir yılda 52 temel gıda maddesinde çalışanların ve emeklilerin satın alma güçlerinin düştüğünü açıkladı. Türk-İş rakamlarına göre 54 milyondan fazla tüketici açlık sınırının altında yaşıyor
Etiketler:  , , ,

ENFLASYON MAAŞLARI EZDİ!

Çakar, son bir yıldaki gıda enflasyonunun çalışanları ve emeklileri ezdiğini vurgulayarak, Gıda enflasyonu maaş artışlarını solladı dedi
Etiketler:  , ,

ACI KAYBIMIZ!

Ordu Sagra Sanset fabrikamız çalışanı sendikamız üyesi Hülya Çakır hayatını kaybetti. Uzun zamandır tedavi gören arkadaşımıza Allah´tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

GIDADA BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF) Gıda Güvenliği Uzman Portalı projesini tanıttı.
Etiketler:  , ,

SÖZLEŞME,YOKSA YEMEK DE YOK

İTÜ´de dün ilk ders ´sınıf dayanışmasıydı.Öğrenciler, akademisyenler ve işçiler, sözleşme hakları gasp edilen yemekhane çalışanları için beş ayrı kampüste birlikte eylem yaptı
Etiketler:  , , , ,

İKİ SEÇİM ARASI NELER DEĞİŞTİ NELER

Yaklaşık 20 gün sonra bir kere daha sandık başına gideceğiz. Aslında Haziran ile Kasım arası sadece 4 ay. Bu süre kısa ancak bu 4 ayda Türkiye gündeminde önemli olaylar yaşandı.
Etiketler:  , , , ,

ASGARİ ÜCRETTE UTANÇ TABLOSU

Asgari ücretin 300 avronun altına gerilediği Türkiye, asgari ücret sıralamasında Avrupa´da son sıralarda yer aldı
Etiketler:  , ,

AKP SEÇİM BEYANNAMESİ VE ÇALIŞMA HAYATI

AKP´nin 1 Kasım seçim beyannamesinde asgari ücretin artırılması ve emekli aylıklarında cüzi bir iyileştirme vaadinin yer alması dikkatleri fazlasıyla çekti.
Etiketler:  , , , , ,

GENEL BAŞKANIMIZ MUSTAFA TÜRKEL´E SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN HAKARETE CEZA

TEKEL direnişinin ardından sosyal medya üzerinden sendikamızın Genel Başkanı Mustafa Türkel´e hakaret ve tehditte bulunan 3 kişi, açılan dava sonucunda ceza aldı.
Etiketler:  ,

MERKEZ BANKASI, YÜKSEK ENFLASYONUN NEDENİNİ AÇIKLADI

Merkez Bankası, Eylül ayında enflasyonun yüzde 7.95 ile yüzde 8.0 düzeyine dayanmasını, lirada son dönemde meydana gelen değer kayıplarının etkisi olduğunu açıkladı.
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 KASIM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNE DOĞRU EKONOMİ

Okurlarımız anımsayabilirler, 7 Haziran seçimlerinde oy verilecek parti seçilirken, ekonomi izlencelerinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğini oldukça ayrıntılı biçimde ele almıştım.
Etiketler:  , ,

SOMALI MADENCİLERE TAZMİNAT DARBESİ

Soma´da borç batağındaki maden işçileri aylardır tazminat beklerken, sarı sendika işçileri yine sattı. Maden-İş´in şirketle imzaladığı protokol gereği tazminatlar 24 ay taksitle ödeyecek
Etiketler:  , , ,

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI´NA AÇIK MEKTUP

Sayın Bakan, Bildiğiniz gibi 9.1.1985 gün ve 3146 sayılı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 2/h maddesine göre. Bakanlığın görevleri arasında çalışma hayatını denetlemek yer almaktadır.
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI
Aroma Sendikamızın örgütlü olduğu AROMA BURSA MEYVE SULARI VE GIDA SANAYİİ A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan ve 20 Ağustos 2015 günü için Grev uygulama kararı alınmış olan işletmede Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. 1 Şubat 2015 tarihi itibarıyla yürürlüğe girerek 23 ay boyunca uygulanacak sözleşme ile üyelerimizin ekonomik ve sosyal haklarında günün şartlarına göre önemli iyileştirmeler sağlandı.
AROMA’DA GREV ÖNCESİ İŞÇİLERLE TOPLANTI YAPILDI
GENEL SEKRETERİMİZ KENT EKMEK İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ Yaz geldi yıllık izin dönemi başladı. Çalışanlar ve işverenler yıllık izin konusunda çok az bilgiye sahip. Dolayısıyla çalışanlar mağdur, işverenler cezalı olabiliyor.
MESLEK HASTALIĞI MI?
ÜCRET ALAMAYAN İŞÇİ, İŞ AKDİNİ FESHEDEBİLİR
 
 :: Uluslararası İlişkiler
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR!
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR! Finlandiya´nın yeni sağ koalisyon hükümeti, ödemeyi tek taraflı olarak kesmek ve temel sendikal hakları, İLO, Uluslararası ve Avrupa İnsan Hakları sözleşmelerini ihlal eden mevzuat doğrultusundaki yararlı toplu sözleşme görüşmelerini kesmek için planlarını bildirdi.
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE İŞÇİSİNİN TERCİHİ TEKGIDA-İŞ OLDU
NESTLE İŞÇİSİNİN TERCİHİ TEKGIDA-İŞ OLDU BURSA Karacabey´de faaliyet gösteren Nestle Gıda Fabrikasında geçen yıl işten çıkarılan işçilerden 23´ü bir yılı aşkın süredir Tekgıda-İş Sendikası´yla birlikte verdiği mücadele sonucu 7 Ağustos´ta işbaşı yaptı.
NESTLE GIDA SENDİKAL HAKLAR ADINA UMUDUMUZU VE GÜVENİMİZİ TAZELEDİ
BEL KARPER’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIK
 :: Kadın Komisyonu
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından yapılan bir araştırma Türkiye´de çalışan kadınların yarısının mecburiyetten yansının da özgüven kazanmak için çalıştığını ortaya koydu.
KADINLAR HAKLARINI DAHA FAZLA ARIYOR
HAMİLE İSÇİYE ´BORÇLU´ DİYE İSTİFA DAYATMASI!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com