Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

EYNEZ İŞÇİLERİNİN HAKLARI

Soma Taşeron İşçileri Sosyal Dayanışma Derneği 12 Aralık Cuma günü Soma´da 500´ü aşkın işçinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Mehmet Akkaya´nın yönettiği toplantıda, Av.Ayşegül Şahin ve ben de konuşmacıydık.
Etiketler:  , , ,

SÜTAŞ’TAKİ SENDİKA KIYIMINA YARGIDAN BİR DARBE DAHA

TEKGIDA-İŞ Sendikası’nın örgütlenme mücadelesi yürüttüğü SÜTAŞ işyerlerinden Aksaray Fabrikası’nda çalışmakta iken, salt sendikaya üye olması nedeniyle işten çıkarılan üyemiz Umut ZENGİN’in açtığı işe iade ve sendikal tazminat davası sonuçlandı.
Etiketler:  , , , , ,

TMMOB ÜYELERİNE BİBER GAZLI MÜDAHALE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´na yürüyerek orada TMMOB Yasası´ndaki değişikleri protesto etmek isteyen TMMOB üyeleri, Güvenpark´ı yaya trafiğine kapattıkları için polis tarafından uyarıldı.
Etiketler:  , , , ,

GREV ZİRVESİ

ANAYASA Mahkemesi, bankacılık işkolunda grev yasağını iptal edince, banka yönetimleri hareketlendi. ‘Grev hakkına saygılıyız ama...’ diyen banka genel müdürleri, olası grevlerin sonuçlarını ve izlenmesi gereken yöntemleri görüşmek üzere geçtiğimiz günlerde Bankalar Birliği yönetimiyle buluştu.
Etiketler:  , , , , , , ,

EMEKÇİYE 2015 TE ÇİFTE VERGİ KISKACI

TÜKETİCİ Hakları Derneği (THD) 2015 yılı bütçesini değerlendirdi. THD Başkanı Turhan Çakar, yeni yılla beraber emekçilerin ve tüketicilerin vergi yükünün yüzde 80´i aşacağını söyledi.
Etiketler:  , , , , , ,

NESTLE´DE POLİS ŞİDDETİNE KINAMA

TEKGIDA-IŞ Sendikası Yönetim Kurulu, dün yazılı bir açıklama yaparak Nestle işçilerine uygulanan polis şiddetini kınadı.
Etiketler:  , , , , ,

NESTLE İŞÇİSİNE UYGULANAN ŞİDDETİ KINIYORUZ!

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu TEKGIDA-İŞ üyesi NESTLE GIDA işçilerine uygulanan şiddeti kınayarak basına ve kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yaptı:
Etiketler:  , , , , ,

VİCDANSIZ VE İZANSIZ ´İŞ GÜVENLİĞİ´ TORBASI

İşçiler yine Dimyat´a pirince giderken evdeki bulgurdan olacakları bir torba yasa ile karşı karşıya.
Etiketler:  , , , , ,

TAŞERON İŞÇİSİNİN ZAFERİ

Tekin Bilgi, Bayraklı Belediyesinin (İzmir) alt işvereni olan Onar Araştırma Yönetim Danışmanlık İnsan Kaynaklan Temizlik Gıda İnşaat Turizm Taşımacılık San. Ve Tic. Ltd. Şti. işçisi olarak belediyenin Park ve Bahçeler Bölümünde sıhhi tesisat işine başlıyor. Şirketin, araştırmadan danışmanlığa, gıdadan turizme, inşaattan temizliğe kadar yapmadığı iş yok.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

NESTLE´DE GÖZALTI SÜTAŞ´TA İŞÇİ KIYIMI

BURSA Karacabey´de bulunan Nestle Fabrikası´nda Öz Gıda-İş ile işverenin anlaşarak işten attığı 28 işçi, işlerine geri dönmek için mücadele ederken polis müdahalesiyle karşılaştı. 15 işçi polisin müdahalesi sonucu gözaltına alındı.
Etiketler:  , , , , , ,

İŞÇİ DÜŞMANI POLİS YİNE SALDIRDI!

Tek Gıda-İş Sendikası´na üye oldukları gerekçesiyle işten atılan ve Nestle Karacabey fabrikası önünde 169 gündür direnişte olan Nestle işçilerine polis saldırdı, 15 işçi gözaltına alındı.
Etiketler:  , , , , , , ,

NESTLE´DE POLİS VAHŞETİ

DİRENİŞTEKİ Nestle işçileri üzerindeki polis şiddetinin dozu artıyor. Polis şefinin talimatıyla işçiler burunlarına parmak sokulup ağızları yırtarcasına iki yana açılarak gözaltına alındı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

SÜTAŞ´TA 7 İŞÇİ DAHA ATILDI

SÜTAŞ´ta sendikalı işçi kıyımı ve hukuksuzluk devam ediyor. Tekgıda-iş Sendikası, yedi üyelerinin daha işten atıldığını duyurdu.
Etiketler:  , , , , ,

NESTLE´DE POLİS SALDIRISI SÜRÜYOR

Nestle´de polis saldırısı sürüyor: 15 gözaltı!
Etiketler:  , , , , , , ,

SÜTAŞ İŞÇİ VE HUKUK KIYIMINA DEVAM EDİYOR!

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu, SÜTAŞ’taki son işçi çıkarmalarına tepki göstererek aşağıdaki açıklamayı yaptı:
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
GENEL SEKRETERİMİZ SN. AKYÜREK İZMİR 7 NO’LU ŞUBEMİZ İLE TOPLANTI YAPTI
İzmir toplantı Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, bir gün önceki temaslarının ardından bu kez de İzmir 7 no’lu Şube Başkanlığı bünyesinde düzenlenen toplantıya katıldı.
SN. TÜRKEL VE SN. AKYÜREK İZMİR VE CİVARINDAKİ İŞYERLERİNDE ÜYELERİMİZLE BULUŞTU
DOĞUŞ CİPS’TE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
boratav ‘Başbakan’ın açıkladığı programı ciddiye almak mümkün değil. Halkçı bir program ancak halk iktidarı gerçekleşirse gündeme gelebilir. Temel sorun iktidar sorunudur’
AKP´NİN PROGRAMI 25 ALANDA İFLAS EDİLDİĞİNİ GÖSTERİYOR
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE İŞÇİLERİ AÇLIK GREVİNDE
nestle NESTLE Karacabey Fabrikası´nda işten atılan ve Öz Gıda-İş´ten istifa ederek Tek Gıda-Iş Sendikası´na üye olan işçilerin direnişi 142. gününü geride bıraktı.
NESTLE ÖNÜNDE PROTESTO
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
 :: Kadın Komisyonu
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ
Kadına Şiddete Hayır Kadına yönelik şiddet, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nda 20 Aralık 1993 tarihinde kabul edilen Kadınlara Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılmasına Dair Bildirge´nin 1. Maddesinde şöyle tanımlanıyor:
“ EVDE, İŞTE, SOKAKTA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE SON”
SÜTAŞ KADINLARININ YANINDAYIZ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com