Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

İŞÇİLERİN GÜCÜ VE DİRENCİ

Hegel’in “Çıkarlar, insanların yaşamını yönetir” sözü, farkında olunsun ya da olunmasın, bireylerin tek başlarına kaldıkları sürece, egemen olan sınıfın düşüncelerinin etkisi altında olmasının kaçınılmaz olduğunu anlatır.
Etiketler:  , , , , , ,

EMEKLİLERİN YARISI YOKSUL

Türkiye´de emeklilerin yüzde 44.7´si yoksulluk çekiyor. En yoksul Güneydoğu Anadolu olurken Türkiye, Avrupa´nın en yüksek şiddetli maddi yoksunluk oranına sahip.
Etiketler:  , , ,

HÜKÜMET İŞÇİYİ SUÇLADI

İşçileri hak aradıkları için suçlayan Zeybekci´ye göre ülke 500 milyon dolar zarar etti. Babacan´a göre kayıp telafi edilemez ama Türkiye, işçi maliyeti en düşük ülkelerden.
Etiketler:  , , , , , ,

ŞİMDİ BAŞKA BİR SENDİKACILIK ZAMANI

Metal işçilerinin isyanı ikinci haftasını doldururken bir yandan kazanımlar elde ediliyor, bir yandan yayılıyor. Tofaş’ın ardından Renault işçileri de önemli kazanımlarla direnişi sonlandırdı. Birçok işyerinde ise direniş devam ediyor.
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

FORD İŞÇİSİ: TALEPLERİMİZ UZLAŞILMAZ DEĞİL

KOCAELİ´de faaliyet gösteren Ford Otosan işçilerinin ücretlerinin artırılması talebiyle başlattıkları eylem dün de devam etti.
Etiketler:  , , ,

RENO İŞÇİSİ KAZANDI

BURSA´da işçilerle işveren arasında yazılı anlaşma yapıldı, işçiye 1000 lira avans, 480 lira banka promosyonu ve en az 600 lira performans primi verilecek. Saat ücretlerinde iyileştirme, 1 ay içinde görüşülecek. İşveren, 13 günlük zarar için talepte bulunmayacak. İşçi istediği sendikayı seçebilecek. Ford ve Türk Traktör eylemleri ise devam ediyor.
Etiketler:  , , ,

EVYAP TİS İMZA TÖRENİ YAPILDI

Sendikamızın kısa bir süre önce Toplu iş Sözleşmesi görüşmelerini anlaşma ile tamamladığı EVYAP SABUN, YAĞ, GLİSERİN SAN. VE TİC. A.Ş. işveren heyeti ile imza töreni düzenlendi.
Etiketler:  , , ,

BURSA İŞÇİSİ, SENDİKADAN İSTİFA EDEREK EYLEME ÇIKTI

Bursa otomotiv direnişine devam.
Etiketler:  , , , , , , ,

TARİHE ´ÇEREZ´ OLMAK!

Görgüsüz zenginlik teşhircisi, pahalı tüketim düşkünü “Yeni Türkiye”, tarihimizde İslamcı neoliberallerin israfta vardığı hadsizliğin adı olacak.
Etiketler:  , , , , , , ,

İŞÇİ, TÜM BASKILARA RAĞMEN ÜRETİME BAŞLAMADI

Türk Traktör işçileri direnişin 5. gününde mücadeleye devam ediyor. İşverenin iş başı yapmaları için işçilere uyguladığı baskılara işçiler genel müdürlüğe sloganlarla yürüyerek yanıt verdi. İşçiler fabrika içinde ve fabrika önünde direnişe devam ediyor.
Etiketler:  , , ,

İŞTEN ATTILAR ANCAK DİRENİŞİ KIRAMADILAR

Kocaeli’deki Ford Otosan direnişinde işçi temsilcileri kurulunda yer alan ve önceki gece genel müdür Haydar Yenigün ile görüşen ekip içinde bulunan iki işçi önderi işten atıldı.
Etiketler:  , , ,

AVANS DEĞİL ZAM!

İş veren avans, promosyon, prim, ikramiye gibi teklifler götürdü, ama işçiler kalıcı zam istiyor. Ford Otosan’ın Eskişehir’deki fabrikasında iş bırakan işçiler, “11 gündür eylem yapanlara bugüne kadar destek olamadık. Ancak bugünden itibaren tam destek vereceğiz” dedi.
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

#DİRENMETAL

Bursa, Eskişehir ve Gölcük’te on binlerce otomotiv işçisi iş bırakma eylemlerine devam ediyor.
Etiketler:  , , , , , , ,

BESAN(KNORR ÇORBALARI)´DA TİS GÖRÜŞMELERİ ANLAŞMAYLA SONUÇLANDI

Sendikamızın örgütlü olduğu BESAN BESİN SAN. VE TİC. A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİ NE ZAMAN AYAĞA KALKAR

İşçimiz ve genel olarak halkımız siyasi tercihlerini ekonomik çıkarlarına göre yapar; homo economicusdur. İşçilerimizin ve memurlarımızın yaşamının önemli bir bölümü geçim kaygısıyla geçer. Yaşlanınca da birçoğunda cehennem korkusu başlar.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
YUDUM SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMA SAĞLANDI
YUDUM SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMA SAĞLANDI Sendikamızın örgütlü olduğu YUDUM GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı.
TAT GIDA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
ETİ GIDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENLE İMZALANDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
10 BİN İŞÇİ MESLEK HASTALIĞINDAN ÖLDÜ
10 BİN İŞÇİ MESLEK HASTALIĞINDAN ÖLDÜ İş cinayetlerinde, işçi ölümlerinde Avrupa´da birinci, dünyada üçüncü sırada yer alan Türkiye´de, işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatının değerlendirileceği TMMOB iş Güvenliği Uzmanları Kurultayı dün Ankara´da başladı.
SENDİKA HAKKI İÇİN İŞE GİTMEYEBİLİRSİN
GENEL SAĞLIKSIZLIK SİGORTASI
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
cenevre Sendikamızın bağlı olduğu Uluslararası Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu (IUF) 22 ve 23 Nisan 2015 tarihlerinde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını yapıyor.
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
 :: Eylemlerden Haberler
GIDA İŞÇİLERİ 12 GÜNDÜR GREVDE
GIDA İŞÇİLERİ 12 GÜNDÜR GREVDE İZMİR´in Torbalı İlçesi´ndeki Dr. Oetker Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş´ ve bağlı işyerlerinde çalışan 207 işçi, maaşlarının iyileştirilmesi için geçen 6 Mayıs´ta greve başladı. Dün 12. günü geride bırakan işçilere Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel de destek verdi.
DR. OETKER´DE GREV ÇANI ÇALDI
NESTLE İŞÇİLERİNDEN ÇAĞRI:ARTIK GÜCÜMÜZÜ GÖSTERELİM
 :: Kadın Komisyonu
SGBP KADIN KOORDİNASYONU SOMA´DAYDI!
SGBP KADIN KOORDİNASYONU SOMA´DAYDI! SGBP Kadın Koordinasyonu Unutmamak ve Hesap Sormak için Soma´ya mitingindeydi.
TYÇP:KADINLARIN İŞSİZLİĞİNE ÇARE Mİ?
AVRUPA YAKASI ŞUBE KADIN KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com