Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

BELÇİKA´DA GENEL GREV

BELÇİKA´da hükümetin kemer sıkma politikalarını protesto eden sendikaların çağrısıyla dört büyük şehirde bir günlük genel grev yapıldı.
Etiketler:  , , , , , , ,

TÜRK-İŞ ŞERHLE Mİ YETİNECEK?

Hükümet 2015 yılı asgari ücret rakamını, ilk altı ve ikinci altı ay için yüzde 3’er olarak belirlemesi iki ana tartışmayı gündeme taşıdı. Birincisi, Asgari Ücret Tespit Komisyonunu bu saatten sonra oturup neyi konuşacak? İkincisi ise Türk-İş sadece şerh koymakla mı yetinecek?
Etiketler:  , , ,

İŞTE AKP´NİN ÖZELLEŞTİRME PERFORMANSI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2003 yılından bugüne kadar 61, 2 milyar dolarlık (136 milyar lira) özelleştirme uygulaması gerçekleştirdikleri açıkladı.
Etiketler:  , , , , , , ,

YATAĞAN İŞÇİSİ SANTRALI DURDURDU

MUĞLA´da Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santralleriyle kömür ocaklarının özelleştirilmesine karşı aylardır mücadele eden maden ve enerji işçileri dün iş bıraktı.
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

SÜTAŞ İŞÇİLERİ YARGI SÜRECİNİ KAZANDI

Eski TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz´ın da ortak olduğu SÜTAŞ´ta sendikal örgütlenme nedeniyle işten çıkartılan işçiler işe iade davalarını kazandı.
Etiketler:  , , , , ,

DOĞUŞ CİPS’TE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamızın örgütlü olduğu DOĞUŞ CİPS’te (DOĞUŞ YİYECEK VE İÇECEK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş.) çalışan üyelerimiz adına yapılacak Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri bu gün (25 Kasım 2014) başladı.
Etiketler:  , ,

TEK TEK OLMAK... TEK TEK ÖLMEK!

“2002-2013 döneminde iş kazalarında 13 bin 510 SİGORTALI işçi hayatını kaybetti.” Bakanlığın 2013 “işçi ölümü” sayısı 1356.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

İŞSİZLİK Mİ BÜYÜMEDEN, BÜYÜME Mİ İŞSİZLİKTEN?

Meşhur “Yumurta mı tavuktan? Tavuk mu yumurtadan?” sorusuna yanıt bulunduğuna göre, gündelik yaşamımızı daha fazla etkileyen büyüme ve işsizlik arasındaki ilişkiyi sorgulayabiliriz.
Etiketler:  , , , ,

CUMHURBAŞKANINI DİNLE ´KADINA ŞİDDETİ´ ANLA!

Bugün 25 Kasım; Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü!
Etiketler:  , , ,

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VE ULUSLARARASI DAYANIŞMA GÜNÜ

Kadına yönelik şiddet, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nda 20 Aralık 1993 tarihinde kabul edilen Kadınlara Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılmasına Dair Bildirge´nin 1. Maddesinde şöyle tanımlanıyor:
Etiketler:  , ,

DENİZ GEZMİŞ POSTERİNİ TAŞIMAK DA SUÇ OLUYOR

AKP hükümeti, uzun süredir üzerinde çalışmaları yapılan “ iç güvenlik paketi”ni TBMM Başkanlığı’na sundu. Üç bölüm halinde hazırlanan yasa tasarısıyla, “cemaatçi kadrolara” dönük kapsamlı tasfiye yolu açılırken, polis ve valilere ise “olağanüstü yetkiler” veriliyor.
Etiketler:  , , , , ,

ELİMDE GOFRETİM, MUTLU OLDUM VESSELAM!

Geçtiğimiz hafta hemen hemen tüm gazetelerin manşet üstünde kocaman bir reklam vardı; “Bugün Mutlu Et Mutlu Ol Günü” diye... Bayağı maliyetli bir reklam olduğu kesin ki, ülke gündeminin hatta gazetelerin adını bile altına alıp en yukarılara konuşlanmış... Kocaman bir gofret fotoğrafı ve ülke ekonomisinin gerçekten gururu olan dev bir bisküvi firmasının logosu.
Etiketler:  , , , , , , ,

TAŞERON İŞÇİLERİ HAYKIRDI:ÖLMEDEN HAKKIMIZI VERİN

Karayolları Genel Müdürlüğü´nde çalışan ve Türkiye´nin çeşitli illerinden Ankara´ya çıkarma yapan taşeron işçileri yargı kararlarının uygulanmasını ve kadro haklarının verilmesini istedi İşçiler eylemde.
Etiketler:  , , , , , ,

ŞİDDETE KARŞI DAYANIŞMA

Sütaş´ta sendikalı oldukları için 2012´den bu yana toplam 88 işçi işten çıkartılmıştı. Tekgıda-iş´e üye işçiler, geçen mayıs ayından bu yana direnişlerini sürdürüyor.
Etiketler:  , , , , , , , ,

SGBP KADIN KOORDİNASYONU SÜTAŞ´TA ŞİDDETE KARŞI EYLEMDEYDİ

SGBP Kadın Koordinasyonu, SÜTAŞ‘ta sendikalaşma mücadelesinde şiddete maruz kalan kadınları desteklemek amacıyla 24 Kasım Pazartesi günü SÜTAŞ Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı.
Etiketler:  , , , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
FRİTOLAY VE DAMLA SU’DA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
FRİTOLAY VE DAMLA SU’DA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ Sendikamız Kocaeli civarında kurulu bulunan FRİTOLAY ve DAMLA SU (MAHMUDİYE) işletmelerinde çalışan üyelerimiz için 16 Kasım 2014 Pazar günü ortak bir eğitim semineri düzenledi.
GENEL SEKRETERİMİZ ORDU’DA
EVYAP’TA SÖZLEŞME SÜRECİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
boratav ‘Başbakan’ın açıkladığı programı ciddiye almak mümkün değil. Halkçı bir program ancak halk iktidarı gerçekleşirse gündeme gelebilir. Temel sorun iktidar sorunudur’
AKP´NİN PROGRAMI 25 ALANDA İFLAS EDİLDİĞİNİ GÖSTERİYOR
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
nestle Tekgida-Is, Turkish food and allied workers tradeunion, called Nestle Gida to reinstate 28 workers that were fired with the cooperation of pro-governmentalunion and the Nestle managers. Nestle Gida is chocalote unit of the international company in Turkey.
IUF´TEN SÜTAŞ ACİL EYLEM KAMPANYASI
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE ÖNÜNDE PROTESTO
evrensel İSVİÇRE merkezli Nestle Gıda´da Öz Gıda-iş Sendikasına tepki gösterdikleri için işten atılan işçiler İsviçre Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yaptı.
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
 :: Kadın Komisyonu
KADIN EMEĞİ VE İSTİHDAMININ DURUMU NEREYE GİDİYOR?
Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi (KEİG) Platformu, Türkiye´de son dönemde kadın emeği ve istihdamının durumu ve geleceğine dair yayımladığı iki raporla ilgili 19 Kasım´da Cezayir Toplantı Salonunda bir panel düzenledi.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com