Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

ADANA EFES PİLSEN´İ ZİYARET ETTİK

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Merkez yöneticilerimiz ve Şube Başkanlarımız, 30 Nisan 2016´da Adana´da yapılan Başkanlar Kurulu toplantısının ardından Efes Pilsen Adana Fabrikasını ziyaret etti.
Etiketler:  ,

BAŞKANLAR KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ

Başkanlar Kurulumuz 30 Nisan 2016 Cumartesi günü Adana´da toplandı. Toplantıda yapılan değerlendirmeler ve alınan kararlar şöyledir: Ülkemiz son dönemde şiddetli ve bölücü terör saldırıları yaşamaktadır. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik bu saldırıları TEKGIDA-İŞ Sendikası olarak kınıyor, saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza ve güvenlik güçlerine allahtan rahmet, bütün ulusumuza da başsağlığı diliyoruz.
Etiketler:  ,

ÇOK ÇALIŞIYORUZ

Dünyada en fazla mesai yapan ülkelerin başında yer alıyoruz. OECD verilerine göre, haftada 50 saatten fazla çalışanların oranı Türkiye’de yüzde 41. Türkiye’yi, yüzde 29 ile Meksika ve yüzde 17 ile İsrail takip ediyor
Etiketler:  , ,

ÇOK BAŞLI AMA TEK 1 MAYIS!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da, çok sayıda ilde 1 Mayıs eylemlerle kutlanacak. Ancak, bu sene yeni gelişmeler var. Üstünde durmaya değer gelişmeler.
Etiketler:  ,

ÇANAKKALE´DE 1 MAYIS´I KUTLAMAK

1 Mayıs işçi sınıfının kazananlarının kutlandığı, yaşadığı acıların anımsandığı, sınıfsal birliğin pekiştirildiği çok önemli bir gündür. Kutlandığı ülkelerde işçiler kutlama törenlerine coşku ile katılır, sendikalar ülke bayraklarını ve kendi flamalarını öğünçle taşır.
Etiketler:  ,

TAKSİM BARİYERİNİ AŞMAK

1 Mayıs´ı Taksim´de kutlama talebi anlaşılır bir talep ama bu ısrar alanlardan işçinin sesini haykırmasına, taleplerini kamuoyunun gündeminin ilk sırasına yazdırmasına engel olan bir duruma gelmiş ise yanlış olmaya başlamış demektir.
Etiketler:  , , ,

TEKGIDA-İŞ, BEL KARPER İŞVERENİNİ UYARDI

Tekgıda-iş, Bel Karper işverenini uyardı: Toplusözleşmeden kaçamazsın
Etiketler:  , ,

TEKGIDA-İŞ BEL KARPER´İ UYARDI: BASKILARA SON VER!

Çorlu´da faaliyet gösteren BEL KARPER fabrikasında sendikamız TEKGIDA-İŞ´e üye olan işçilere, işveren tarafından uygulanan sendikadan istifa baskılarına basın açıklamasıyla yanıt verdik.
Etiketler:  ,

YARGIDAN IFF´YE DERS, İŞÇİYE MÜJDE

Tekgıda-iş sendikasına üye olduktan sonra işten çıkartılan 30 işçi için Sendikamız Hukuk Müşavirliğince açılıp takip edilen işe iade ve sendikal tazminat davalarından ilk karar verildi.
Etiketler:  , , ,

NESTLE’DEN ‘SAĞLIKLI’ ATAK

İyi beslenmenin önemine dikkat çekmek için kolları sıvayan Nestle, bu konuda başlattıkları proje için 3 milyon TL yatırım yaptı.
Etiketler:  , ,

GENEL GREVE HAZIRLANMALIYIZ

Kristal-İş Sendikası kıdem tazminatını yarı yarıya düşürecek girişimlere karşı ´Geç bile kaldık´ dedi Tüm Taşıma İşçileri Sendikası da ´Tasarı Meclis´e gelmeden harekete geçmeliyiz´ çağrısı yaptı
Etiketler:  , ,

SENDİKALARIN GÖZÜNDEN KAÇAN TEHLİKE

Sendikalar bazen kapılarını çalan tehlikenin farkında değil. Bakanlar Kurulu, 8 Şubat 2016 günü İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını TBMM Başkanlığına sundu. Bu düzenlemede, İş Kanununda zaten var olan kiralık işçilik uygulamasının kapsamının genişletilmesi öngörülüyor
Etiketler: 

FRİTO LAY GIDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI

Sendikamızın işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerini sürdürmekte olduğu FRİTO LAY GIDA SANAYİ TİC.A.Ş. ile anlaşmaya varıldı.
Etiketler:  ,

IMF: HAZİNE GARANTİLERİNİ AÇIKLAYIN

Uluslararası Para Fonu’nun son Türkiye raporu, cuma günü yayımlandı.
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2016 YILINDA 1 MAYIS NASIL KUTLANMALI

1 Mayıs´ın kutlanmasında tüm ülkeler ve tüm zamanlar için geçerli bir reçete yoktur. Her ülke, işçi sınıfının güncel sorunlarını dikkate alarak, en geniş katılımlı bir gövde gösterisi yapmaya çalışır.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
YEPAŞ İLE ANLAŞMAYA VARILDI
YEPAŞ İLE ANLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu YEPAŞ YENİMAHALLE EKMEK PAZARLAMA A.Ş. ile sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.?
KAFKAS´TAN BİR MÜJDELİ HABER DAHA
AROMA´DA ÇALIŞAN MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİN HAYALLERİ GERÇEK OLDU
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
KIDEM TAZMİNATI NASIL ARTAR
KIDEM TAZMİNATI NASIL ARTAR ÇALIŞANLAR eğer en az 1 yıllık kıdeme sahipse tazminatı hak ediyor. Kıdem tazminatını artırmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken hesap ise çok basit.
YILLIK İZİNDE YENİ DÖNEM!
KIDEM TAZMİNATININ DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI: 45 YILLIK KIDEM
 
 :: Uluslararası İlişkiler
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ 40 ülkeden binlerce Fast Food işçisi 14 Nisan’da, el ilanı dağıtma, gösteriler ve grevleri içeren çeşitli eylemlerin olduğu 3. Uluslararası Fast Food İşçileri Günü’ne katıldı
MONDELEZ’İN KAHİRE’DEKİ FABRİKASINDA ÇIKAN YANGINDA ÖLENLERİN SAYISI 7’YE ÇIKTI
İSVEÇLİ GIDA İŞÇİLERİ FINDUS FABRİKASININ KAPANMASINA KARŞI MÜCADELE EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ GEBZE´de kurulu IFF Aroma Baharat ve Esans Fabrikası´nda çalışırken Türk-İş´e bağlı Tekgıda-İş Sendikası´na üye oldukları için işten atılan işçilerin işe iade için açtıkları davalar kazanımla sonuçlandı.
DÖHLER EYLEMİNDE 2. GÜN
DÖHLER GIDA’DA ÜRETİM DURDU
 :: Kadın Komisyonu
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ 78 milyon 741 bin 53 kişilik nüfusun %49.8´i, 39 milyon 229 bin 862 kişi ile kadın. Kadınlar erkeklerden daha uzun süre yaşıyor. Doğuşta beklenen yaşam süresi farkı 5.4 yıl.
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
ÜCRETTE KADINLARA NEGATİF AYRIMCILIK!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS