Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ

KENT GIDA Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde gelinen aşama için işyerinde bu gün yapılan referandumda...
Etiketler:  , , ,

KENT İŞÇİSİNE REFARANDUM...

15 TEMMUZ 2014’TEN BUGÜNE GREVDE OLAN KENT (MONDELEZ) GIDA İŞÇİLERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNDE GELİNEN AŞAMAYI DEĞERLENDİRMEK İÇİN REFERANDUMA GİDİYOR.
Etiketler:  , , , , ,

301 ÖLÜMDEN DERS ALMADINIZ MI?

Soma´da 301 madencinin yaşamını yitirdiği ocağın işverene iade edilmesi sendikaların tepkisini çekti. Sendikalara göre suçlular cezasını çekmez, kusurlar ortaya çıkarılmazsa üretimde yeni facialar, yeni cinayetler yaşanır.
Etiketler:  , , , , , ,

OLACAĞIZ, BİR GÜN ÖZGÜR OLACAĞIZ

Kasabanın girişinde büyük söğüt ağacının altında altı adam birbirlerine hep sadık kalacaklarına, mücadeleyi asla terk etmeyeceklerine dair yemin etti. 8 saatlik iş günü ve adil ücret talebinin peşini bırakmayacaklarına dair söz vermişlerdi.
Etiketler:  , , , , , ,

ŞİŞECAM İŞÇİLERİNE INDUSTRİALL´DAN DESTEK

KRİSTAL-İş Sendikası´nın Şişecam grevinin Bakanlar Kurulu kararıyla ertelenmesine karşı Uluslararası Çalışma Örgütü´ne bulunduğu şikâyete, Kristal-Iş´in üyesi olduğu IndustriALL Küresel Sendika´dan destek geldi.
Etiketler:  , , , , ,

YARGITAY´DAN EMSAL OLUŞTURACAK KARAR

Bir işçi eylemine ilişkin yerel mahkemenin verdiği kararı değerlendiren Yargıtay, barışçıl olmak şartıyla iş yerinde yapılan toplu eylemlerin iş akdini fesih nedeni sayılamayacağına dikkat çekti.
Etiketler:  , , , , ,

GENEL KURUL İLANI ADANA

Adana Şubenmizin Genel Kurul İlanı
Etiketler:  , , , ,

68 SENDİKAYA BARAJ ENGELİ

TBMM Genel Kurulu´nda görüşülen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasansında işkolu barajını yüzde l´e sabitleyen önerge kabul edildi.
Etiketler:  , , , ,

SÜTAŞ DİRENİŞİ YURDA YAYILACAK

TEKGIDA-İŞ Sendikasında örgütlenme mücadelesi veren Sütaş işçileri bir kez daha firmanın genel merkezi önünde eylem yaparak taleplerini dile getirdi.
Etiketler:  , , , , ,

PATRON AĞZIMIZIN TADINI KAÇIRDI

Grevlerinde bir haftayı geride bırakan Kent Gıda işçileri, mücadelelerini kararlıklarıyla sürdürüyor. Düşük ücrete ve esnek çalışma dayatmalarına karşı greve çıkan işçiler, talepleri kabul edilmeden fabrikaya girmeyeceklerini söylüyor.
Etiketler:  , , , , ,

KÖLELİK ZİNCİRİNİ DAYANIŞMA KIRDI

Sütaş´ta işten çıkarılan işçi sayısı 41´e ulaştı. Mücadeleden yılmayan işçiler İstanbul´a çıkarma yaptı. Sütaş Genel Müdürlüğü önünde toplanan işçiler işe geri dönene kadar mücadele edeceklerini belirterek işverene seslendi ,slogan attı.
Etiketler:  , , , , ,

SÜTAŞ´I SON KEZ UYARIYORUZ!

TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan Sütaş işçileri eylem yaptı, istanbul Ataşehir´deki Sütaş Genel Müdürlüğü önünde toplanan işçiler, Türkiye bayrağı açarak, çeşitli sloganlar attı.
Etiketler:  , , ,

SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK

SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
Etiketler:  , , , ,

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada 98 gündür süren bir ekmek mücadelesinde tekrar Sütaş Genel Müdürlüğü önünde Sütaş işverenlerini son kez uyarmak için toplandık.
Etiketler:  , , , ,

FERRERO´DA TOPLU SÖZLEŞMEYE BİR ADIM DAHA...

Mahkemenin bilirkişi raporunu incelemesi ve çoğunluğun Tekgıda-İş’te olduğuna karar vermesinin ardından süreci engellemek ve tıkamak isteyen Öz gıda-İş Sendikasının bu tavrına karşılık adalet tecelli etmiştir
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN Manisa’da kurulu bulunan FERRERO işletmesinde TEKGIDA-İŞ lehine yapılan çoğunluk tespitine Öz Gıda-İş’in itirazı üzerine İstanbul 5. İş Mahkemesi’nde görülmekte olan davada bu gün sona gelindi.
DAMLA SU’DA (MAHMUDİYE KAYNAK SUYU) ANLAŞMAYA VARILDI
KENT ŞEKERLEME İŞÇİLERİ İLE TOPLANTI YAPTIK
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
evrensel İşçi sınıfının sermayeye karşı mücadelesinin ilerlemesinde en önemli araçlardan birisi olan sendikalar ve sendikal mücadele, uzunca bir süredir çeşitli yönleriyle tartışılıyor.
DOLAR TUZAĞI
EKOPANORAMA -ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI-
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye oldukları için işten atılan Sütaş işçileri, 69 gündür sürdürdükleri direnişlerini dün İstanbul´a taşıdı. Atılan işçilerin işe iadesi için patrona 1 Temmuz´a kadar süre tanıyan işçiler, aksi halde Sütaş ürünlerini boykot kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
SÜTAŞ İŞÇİSİ TEZEK ENGELİNE YANIT VERECEK
SÜTAŞ İŞÇİLERİ MÜCADELE´Yİ İSTANBUL´A TAŞIYOR
 :: Kadın Komisyonu
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
Sütaş İşyerlerinde sendikalı ve güvenceli çalışmak isteyen işçilere kapıyı gösteren, işe dönmek için direnen işçilerin direniş alanına tezek döktüren ancak bunlar yaşanmamışçasına, kameralar karşısına geçerek “bizler Sütaş fabrikalarında büyük bir aileyiz” diyen TÜSİAD eski Başkanı Muharrem Yılmaz’a ve yönetimine biz kadınlar da tepkiliyiz.
KARŞI DİRENİŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ.
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com