Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

DANONE İŞÇİLERİNE ZORUNLU AÇIKLAMA

Bir süredir Evrensel Gazetesi’nde çeşitli işçilerin imzasıyla yazılar yayımlanmakta ve Sendikamıza yönelik haksız ve mesnetsiz iddialarda bulunulmaktadır.
Etiketler:  , , , , ,

BASIN AÇIKLAMASI

NESTLE GIDA Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden biridir. NESTLE çerçeve sözleşmelerle, sendikal hak ve özgürlükler ile toplu sözleşme haklarına saygılı olmayı ilke olarak kabul etmiş bir dünya devidir.
Etiketler:  , , ,

BURSA ŞUBE GENEL KURUL İLANI

Bursa Şube Genel Kurul İlanı
Etiketler:  , ,

PİYASALARDA ´PANİK ATAK´ II

Pazartesi günü yazımı bitirirken, bu madalyonun öbür yüzünde de yüksek işsizlik, düşük ücretler, devlet sosyal harcamaları kısarken oluşan açığı özel sektörün (özelleştirmelerin) doldurmaktaki “başarısızlığı”, hatta savaş harcamalarının dayanılmaz cazibesi var saptamasını yapmıştım.
Etiketler:  , , , , ,

PİYASALARDA ´PANİK ATAK´

Geçen hafta çarşamba günü ABD ve Avrupa borsalarında dalgalanma (korku) endeksi (VIX) birden tavana çarptı. Borsalar hızla düştü.
Etiketler:  , , , , , , , ,

22 EKİM (BUGÜN) SAAT 12.00’DE İSVİÇRE BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDEYİZ

NESTLE GIDA fabrikasında çalışmakta olan 28 işçinin(büyük kısmı üyemiz olan) haksız ve gerekçesiz işten çıkarılmaları sonrasında, Sendikamızın yaptığı girişimler dikkate alınmamış ve işçiler işlerine iade edilmemiştir.
Etiketler:  , , , , , ,

TAŞERON ADALET

Mecidiyeköy’de 10 işçinin canını alan asansör faciasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) ait inşaatta meydana gelen faciayla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yönetim kurulu üyeleri Yunus Emre Torun ile Mehmet Torun’un da yer aldığı 9 kişi hakkında, taksirle 10 kişininölümüne sebebiyet vermek, yargı görevini yapanı etkileme suçundan takipsizlik verildi.
Etiketler:  , , , ,

ASANSÖR KATLİAMINI AKLADILAR

TORUNLAR GYO inşaatında yaşanan asansör cinayetiyle ilgili 31 sayfalık iddianame tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Erdal Bağcı´nın yürüttüğü soruşturmada olayla ilgisi olan 4´ü tutuklu 25 kişi hakkında 2 buçuk yıldan 22 buçuk yıla kadar hapis cezası istendi.
Etiketler:  , , , ,

ÖZELLEŞTİRİLECEK İŞLETMELERİN İŞÇİLERİNE NE OLACAK?

AKP iktidarı derinleşen ekonomik krizin olumsuz sonuçlarını azaltabilmek için devletin varını yoğunu pazarlamaya başladı. Şimdi sırada başta elektrik santralları, bazı maden ocakları ve şeker fabrikaları olmak üzere çeşitli kuruluşlar var. Bu işletmelerde çalışan işçileri neler bekliyor?
Etiketler:  , , , , , , ,

GELİR DAĞILIMI DÜZELMİŞ DE HABERİMİZ YOKMUŞ

Bilgi kirliliğinin olağandışı seviyelere yükseldiği ve aşırılık sınırlarının zorlandığı zamanlarda, çoğunluk açısından farkındalığın artması kolay olmuyor.
Etiketler:  , , , , ,

LUFTHANSA´DA GREV

Almanya´da hafta sonu etkili olan demiryolları grevinden sonra, Lufthansa pilotları da grev kararı aldı. Şirketin kısa ve orta mesafedeki birçok uçuşu, dün başlayan ve bugün gece yarısına kadar kadar sürecek grevden etkilenecek.
Etiketler:  , , , ,

MİDEDEN DİMAĞA BESLENME

16 Ekim Dünya Gıda Günü bu yıl Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından Aile Çiftliği: Dünyayı besle yeryüzünü önemse sloganıyla kutlandı.
Etiketler:  , , , , , , ,

ÖZ İPLİK-İŞ´TE YOLSUZLUK İDDİALARI YARGIYA TAŞINDI

HAK-İş´e bağlı Öz İplik-İş Sendikası, 98 bin TL´lik yolsuzluk iddiasıyla çalkalanıyor.
Etiketler:  , , , , , ,

GENEL SEKRETERİMİZ İZMİR 3 NO’LU ŞUBE TOPLANTISINA KATILDI

Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK Şube ziyaretlerini sürdürüyor. Genel Sekreterimiz bu kez İzmir’deydi.

SGK KİŞİSEL SAĞLIK BİLGİLERİNİZİ SATTI. HEM DE SUDAN UCUZA

Belki kimsenin bilmesini istemediğiniz bir hastalığınız var ya da kullandığınız bir ilaç. Lakin bu bilgileriniz şu an üçüncü kişilerin elinde olabilir. Çünkü SGK 2013 yılı içinde bazı kişisel sağlık bilgilerini sattı.
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
cahit kayra ‘Bir taraftan borçlar dağ gibi çoğaldı. Hem dış borçlar, hem iç borçlar. İç ve dış borçların toplamı sürekli artıyor. Ve bütün bunları yaparken de elimizde ne var ne yok sattık savdık’
SENDİKA VE KONFEDERASYONLARIN KURULUŞUNDA İSTENİLECEK BELGELER HAKKINDA YÖNETMELİK
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com