Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

VALİ GÖZETİMİNDE ÇOCUK İŞÇİLİK

Çoğunluğu Kürt ya da Suriyeli yüzlerce çocuk, İstanbul Valisinin heyetine başkanlık ettiği İkitelli Organize Sanayii Bölgesi’nde günde 12-13 saat çalıştırılıyor. Vali, kısa süre önce kar tatilleriyle nam saldı ve şimdi de 1 Mayıs yasağıyla gündemde ama çocuklar hem kar tatilinde hem de 23 Nisan ve 1 Mayıs’larda çalışmaya devam ediyor.
Etiketler:  , , , , ,

HAYDİ GÜNDELİKÇİ KADINLAR SİGORTALI OLMAYA

Türkiye´de ev işlerinde çok çok büyük oranda kadınlar çalışıyor. Söz konusu kadınların sayısının 1 milyondan fazla olduğu tahmin ediliyor.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

TAŞERONU ATACAKLAR

Davutoğlu´nun Türkİş´i ziyaretinden, 2 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeyle ilgili sonuç çıkmadı. Davutoğlu´nun Türk-İş´i ziyaretinden, yaklaşık 2 milyon taşeron işçisiyle ilgili somut bir karar çıkmadı.
Etiketler:  , , , , , , ,

MAAŞ DA YOK, SİGORTA DA

Spor Bakanlığı´nın 20 çalışanına 4 aydır ücret vermediği ortaya çıktı.
Etiketler:  , , , , ,

DAVUTOĞLU: ÇALIŞMA YOK ÇELİK: RUHUM DARALDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu, uzun süredir gündemde olan ve sendikaların tepkisini çeken kıdem tazminatı ile ilgili açıklama yaptı
Etiketler:  , , , , ,

DANIŞTAY NEYİ BEKLİYOR?

Birleşik Metal-İş Sendikasının 29 Ocak 2015 tarihinde ertelenen greviyle ilgili Danıştay´a yaptığı yürütmeyi durdurma başvurusu henüz sonuçlanmadı.
Etiketler:  , , , , , ,

TAKSİM´E BERAAT

DİSK, KESK ve TMMOB başkanlarının da aralarında bulduğu 5 sanığın, halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma gerekçesiyle yargılandığı 2014 1 Mayıs´ı davasında mahkeme tüm sanıklara beraat kararı verdi.
Etiketler:  , , , , , , , , , , ,

2 YILDA 225 DEV ŞİRKET YABANCILARIN ELİNE GEÇTİ

EY Birleşme ve Satın Alma İşlemleri şirketinin 2012 ve 2013 raporları yayınlandı. Raporlar, son iki yılda yabancıların 225 Türk şirketini ele geçirdiklerini gösteriyor.
Etiketler:  , , , , , , , ,

FED´İN FAİZ POLİTİKASI : KİM İÇİN?

Gittikçe anlamını yitiren bir soru: “Fed faiz artırımına ne zaman başlayacak?” ve devamı “Fed’in olası faiz artırımı Türkiye ve benzeri ekonomileri nasıl etkiler?”
Etiketler:  , , , , , , ,

8 MİLYON YURTTAŞ AÇ

7.5 milyon yurttaşın aylık geliri 400 liranın altında. Aylık geliri 400 lira ile 950 lira arasında olan 870 bin kişi de 48 lira prim ödeyerek sağlıktan yararlanabiliyor. 8 milyon 370 bin kişinin aylık geliri açlık sınırının altında.
Etiketler:  , , , ,

ASYA ALTYAPI YATIRIM BANKASI

ABD hegemonyası gerilemeye devam ediyor. ABD’nin tüm engelleme çabalarına karşın, Çin önderliğinde kurulan Asya Altyapı Yatırım Bankası (AAYB) bu gerilemenin son örneğini oluşturuyor.
Etiketler:  , , , , ,

LÜTFEN İŞ GÜVENLİĞİNİ CİDDİYE ALIN

ÇSGB’nin kamu spotlarının dilini hep birlikte okuyalım: bir mutlu bir olay öncesi bir talihsizlik yaşanıyor, birinde nişan diğerinde baba olmak. Bakanlığın bu yaklaşımını medyada da görürsünüz. Olay magazinleştirilmiş yani tipik bir 3. sayfa haberi olarak sunuluyor: olayı yaşayan kurban olarak ilan edilmiş, etrafındakiler de mağdur.
Etiketler:  , , ,

HAVACILIK TAZMİNATI İÇİN İŞ YAVAŞLATTILAR

METEOROLOJİ çalışanları yurdun dört bir yanında hakları için alanlardaydı. Antalya´daki eylemin adresi Meteoroloji Bölge Müdürlüğü´nün önü oldu.
Etiketler:  , , , , , ,

KARTONSAN´DA İŞÇİLER KAZANDI

KOCAELİ´de Başiskele Kullar bölgesinde faaliyet gösteren Kartonsan Fabrikası´nda greve bir gün kala uzlaşma sağlandı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

SENDİKALAR NE KADAR BAŞARILI

Giderek derinleşen ekonomik krizden en fazla etkilenenler işçi sınıfının işçi statüsünde çalıştırılan kesimi. İşçi sendikaları sayıları giderek artan ve sorunları giderek yoğunlaşan işçileri gerektiği gibi temsil edebiliyor mu?
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA MEYVA SULARI´NDA TİS GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI
aroma Sendikamızın en eski örgütlü olduğu işletmelerden biri olan AROMA Meyva Suları’ında çalışmakta olan üyelerimiz ve işverenliğimizle bugün bir araya gelerek Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladık
İZMİR SOCOTAB FABRİKASINDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
BAT İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
BEYAZ YAKALILARDA MESLEK HASTALIKLARI
mehmet akkya İş güvenliği tedbirleri ile iş cinayetlerini sıfıra düşürmek mümkün iken, son 10 yılda 15 bine yakın iş cinayeti oldu. Meslek hastalıklarını ise, yüzde 98 oranında düşürmek mümkün iken 2012 SGK raporları, her yıl, 40 bin ile 120 bin çalışanın meslek hastalığına yakalanmış olabileceğini yazıyor.
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
SGK´NIN ZARARI 12 YILDA REKOR KIRDI
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
KAFKAS İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
özgür gündem Bursa´da, Kafkas Pasta Şekerleme AŞ. firması çalışanları, 4 kişinin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılması üzerine iş bırakma eylemi yaptı.
NAMET İŞÇİSİNİN YANINDAYIZ
KAFKAS’TAKİ İŞÇİ KIYIMI PROTESTO EDİLDİ
 :: Kadın Komisyonu
SENDİKAL GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU KADIN KOORDİNASYONU ATÖLYE ÇALIŞMASI
sgbp Biz kadınlar, içinde yaşadığımız erkek egemen sistemde her gün, her an ayrımcılıkla, baskıyla, çok çeşitli yasaklarla karşılaşıyoruz.
8 MART DÜNYA KADIN EMEKÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
NÜFUSUN YARISINI OLUŞTURAN KADINLAR İSTİHDAM VE SİYASETTE İKİNCİ PLANDA
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com