Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

SÜTAŞ, ASLA “BÜYÜK” OLAMAYACAK!

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu SÜTAŞ Şirketi ile ilgili haberler üzerine basına ve kamuoyuna aşağıdaki açıklamayı yapmıştır: SÜTAŞ SENDİKAL HAKLARI İHLAL ETTİĞİ SÜRECE ASLA “BÜYÜK” OLAMAYACAK!
Etiketler:  , , , , , , , , ,

KIDEM TAZMİNATI TARTIŞILMAZ

Sendikalar tepkili: Kıdem tazminatı tartışılmaz Hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürme önerisini yeniden gündeme getirmesi işçi örgütlerinin tepkisini çekti. İşçi konfederasyonlarına yeni bir metin gönderilmediği gibi bir davet de yapılmadı.
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

TÜRKİYE DENİNCE AKLA İKTİDAR BASKISI GELİYOR

İnsan Hakları İzleme Örgütü raporunu yayımladı: İnsan Hakları İzleme Örgütü 2015 Dünya Raporu´nu yayımladı. Raporda Türkiye; yasaları ihlal eden devlet görevlilerinin ceza almamasıyla, siyasallaşan yargıyla, ifade özgürlüğüne ve basına yönelik baskıyla birlikte anıldı. Türkiye´ye yönelik eleştirilerin başında toplumsal olaylara yönelik polisin kullandığı orantısız şiddeti geliyor.
Etiketler:  , , , , , , , ,

ÇALIŞANLARIN SAVUNMA SİLAHI GREV

Ücretli sınıfın 16 milyonu geçtiği Türkiye´de işçilerin hakları ve kâğıt üstündeki kazanımları da konuşuluyor. Çalışan sınıfın ekonomik-demokratik hakları, 1982 Anayasası´nın 53, 54 ve 55´inci maddelerinde kâğıt üstünde tanımlanıyor.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

YOKSULLUK BİR YILDA YÜZDE 14 ARTTI

TÜRKİYE İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), gıda fiyatlarının Ocak ayında yüzde 1.98 arttığını, dört kişilik ailenin açlık sınırının 1,257 liraya, yoksulluk sınırının da 4,094 liraya çıktığını açıkladı.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

SGBP’NİN ANKARA YÜRÜYÜŞÜ NEDENİYLE AÇILAN DAVADA BERAAT KARARI

Sendikal Güç Birliği Platformu’nu oluşturan Sendika Genel Başkanları ile üyeleri ve çeşitli emek örgütleri, 9 Ekim 2012 tarihinde, o dönemde yasalaştırılmak istenen Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanun Tasarısının sendikal hak ve özgürlükleri yok edeceği gerekçesiyle...
Etiketler:  , , , , , ,

ÖZ GIDA-İŞ´İN ÇAYKUR´DAKİ YASADIŞI YETKİSİ ASKIDA

Çalışma Genel Müdürlüğü, ÇAYKUR´da Hak-İş´e bağlı Öz Gıda-lş´e verilen yetki belgesinin 6356 sayılı Sendikalar Kanunu´na aykırı olduğunu tespit etti ve işleme konulmasını durdurdu
Etiketler:  , , , , , ,

10 SORUDA KIDEM FONU

SON 2 yılda yoğunlaşan çalışmalara göre, her bir çalışan için kıdem tazminatı hesapları açılacak ve işveren bu hesaplara aylık ödeme yapacak. Sosyal taraflarla da sık sık tartışılan yeni modelin merak edilenlerine yanıt aradık.
Etiketler:  , , , , ,

NORVEÇ´TE 1,5 MİLYON İŞÇİ GREV KARARI ALDI

NORVEÇ´te hükümetin iş kanununda yapmak istediği değişildik hakkındaki tasarıyı meclise sunmasına karşı toplam 1,5 milyon üyeye sahip ülkenin en büyük sendikaları grev kararı aldı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

´ÖLÜMLERLE DEĞİL ÖNLEMLERLE ANILMALIYIZ

´Ölümlerle değil Setlerin ´tehlikeli´ sınıfa geçirilmesini sağlayan Oyuncular sendikası Başkan, önlemlerle anılmalıyız´ Meltem Cumbul
Etiketler:  , , , , , ,

ÇAYKUR’DA SÖZÜMÜZE GELDİLER

ÇAYKUR’da Bakanlık nihayet sorumluluğunu hatırladı ve Öz Gıda-İş’e verdiği yetki belgesinin işleme konulmaması talimatını verdi.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

TADIM SEBZE MEYVE´DE DOSYA BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ

Tadım Sebze Meyve İşl. Konserve San. Tic. A.Ş.’nin sendikamızın yetkisine karşı yaptığı itiraz davası bugün Adana 7.İş Mahkemesinde görüldü.
Etiketler:  , , , , ,

MİLYONLARCA ÇALIŞAN BU HABERE DİKKAT!

Hükümetin, doğum teşvik paketine sıkıştırıp Meclis´e sevk ettiği düzenlemeyle şirketler, işçiyi kadrolu çalıştırmak yerine kiralayabilecek.
Etiketler:  , , , , ,

İZİNSİZ GÖSTERİ BİR HAKTIR

Gezi Direnişi´ne destek için Kadıköy´de düzenlenen eyleme katıldıkları gerekçesiyle hakkında dava açılan 15 kişinin beraatına karar veren mahkeme, ´İzinsiz gösteri´ tanımını tartışmaya açacak bir karara imza attı.
Etiketler:  , , , , , , ,

UMUDUN KIVILCIMLARI

Bu haftaya damgasını vuran ve hepimizin yakından takip ettiği birbiriyle çok yakından ilintili üç gelişme oldu. Sırayla Ekonomi Politik köşesine taşıyorum:
Etiketler:  , , , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
DOĞUŞ CİPS´TE TİS İMZALANDI
doğuş cips Sendikamızın örgütlü olduğu DOĞUŞ CİPS’te (DOĞUŞ YİYECEK VE İÇECEK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş.) çalışan üyelerimiz adına yürüttüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz nihayete erdi.
DANONE TİKVEŞLİ İLE TİS GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR
KAFKAS ŞEKERLEME DAVASINDA DOSYA BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
sosyal yardımlar OECD’nin güncellenen Sosyal Harcamalar veritabanına göre en alttakiler yardımların yalnız yüzde 5’ini alıyor.
SGK´NIN ZARARI 12 YILDA REKOR KIRDI
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
NAMET ÖNÜNDE EYLEM
namet Kocaeli´nin Gebze İlçesi´nde bulunan Namet Et Fabrikası´nda işten atılan işçiler, fabrika önünde eylem yaptı.
NAMET İŞÇİLERİNDEN FABRİKA ÖNÜNDE EYLEM
NAMET´TE İŞÇİ KIYIMI
 :: Kadın Komisyonu
KADIN KOMİSYONUMUZ FRİTOLAY SUADİYE FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
kocaeli Sendikamız, kadın üyeleriyle ilgili olarak yaptığı çalışmalara fabrika ziyaretleri ile devam etmektedir.
ÇALIŞAN KADININ HANGİ HAKLARI ELİNDEN ALINDI?
KADIN KOMİSYONUMUZDAN BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNE ZİYARET
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

yazar kasa

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com