ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

COCA COLA’DA GREVE ÇIKIYORUZ

Tekgıda İş Sendikası ve Coca Cola işvereni arasında sürdürülen 01.01.2016-31.12.2017 tarihleri arasında geçerli Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinde 6 aylık yasal süre dolmuş ve müzakerelerde uzlaşmaya varılamamıştır.
Etiketler:  , ,

GIDADA GREV RÜZGARLARI ESİYOR

Tekgıda-İş Sendikası dünya markalarında bir bir grev kararları alıyor. Nestle Gıda´nın ardından şimdi de içecek markası Coca Cola´da greve çıkmaya hazırlanıyor.
Etiketler:  , , , ,

COCA-COLA´DA GREV KARARI

TEKGIDA-İŞ Sendikası, Bursa´daki Coca Cola Fabrikası´nda, toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 10 Ağustos´ta greve gitme kararı aldı.
Etiketler:  ,

VERGİ YAPILANDIRMASI KOMİSYONDAN GEÇTİ

VERGİ, sigorta primi ve gümrük vergilerinin yeniden yapılanmasını öngören yasa TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu´nda kabul edildi.
Etiketler:  , , ,

ÇALIŞAN FON İSTEMİYOR, İŞSİZ GENÇ İŞ BEKLİYOR

MİLYONLARCA çalışan, kıdem tazminatı ile ilgili yeni düzenleme haberleri nedeniyle tedirgin durumdayken, Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) için ücretlerden zorunlu kesinti yapılması tepki çekiyor.

DARBEDE SENDİKALAR NE YAPTI?

İşçi ve memur konfederasyonlarının önemli bir kısmı, darbeye karşı düzgün tutum aldılar. Darbenin halka ve millete karşı yapıldığını daha 16 Temmuz´da yaptıkları toplantılarda gördüler, milleti ve işçileri direnmeye çağırdılar.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

ÇALIŞANI OLAĞANÜSTÜ UYGULAMALAR BEKLİYOR

Darbe girişimi nedeniyle görevinden çıkarılanlar emekli ikramiyesi alamayacak. Ancak hak edenlerin emekli aylığı almasının önünde bir engel yok

YAŞLI VE GÖÇMEN İŞÇİ ÖLÜMLERİ ARTIYOR

İSİG Meclisi’nin raporuna göre, beş işkolunda yaşanan iş cinayetlerinin sayısında geçen yıllara göre büyük artış var. Göçmen ve yaşlı işçilerin can verdiği iş cinayetleri de artmış durumda
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

ASGARİ ÜCRETLİ ´VERGİ DÜZENLEMESİ BEKLİYOR

Asgari ücret 2016 yılı için yüzde 30 artışla 1300 liraya yükseltilmişti. Vergi Kanunu´na göre; çalışanlar yıl içinde elde ettikleri gelire göre vergi ödüyor.
Etiketler:  ,

HİNDİSTAN SABMİLLER´DA SENDİKA AVI DEVAM EDİYOR

Hindistan Hanaya’daki SABMiller Sonepat Bira’daki sendika , liderleri ve üyelerine yapılan taciz, yıldırma politikaları ve yönetimin Toplu İş Sözleşmesi haklarını reddetmelerine cevap olarak büyük bir eylem örgütlemektedir.
Etiketler:  , ,

PAKİSTAN’DAKİ YENİ PEPSİCO FRİTO LAY İŞÇİLERİ SENDİKASI TİS HAKKINI ELDE ETTİ

PepsiCo işçileri Asya’da temel haklarını elde etmek için mücadele ettiği sırada, 23 Temmuz’da Yeni PepsiCo İşçileri Sendikası hükümet yetkilileri tarafından ilk defa Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri yapmak için resmi tanınırlığın güvence altına alındığı yeni bir adım attı.
Etiketler:  , ,

FETHULLAHÇILARIN İŞÇİ SENDİKALARI

Amerikancı Fethullahçılar işçileri örgütlemeye çalıştı. Fethullahçıların işçiler arasındaki yasadışı gizli örgütlenmesi, önce Türk-İş ve Hak-İş içinde bazı sendikalarda etkili olmaya çalıştı.
Etiketler:  , , ,

THY´DE KIYIM

Türk Hava Yolları 211 personelin işine son verdi. İşine son verilenler arasında 1 genel müdür yardımcısı, 3 başkan, 2 başkan yardımcısı da bulunuyor
Etiketler:  , ,

ESKİŞEHİR ŞUBE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI.

Tekgıda-iş Sendikası Eskişehir şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu 24.07.2016 pazar günü 13:00 - 17:00 saatleri arasında Saffran Hotel toplantı salonunda yapıldı.

TAKSİM BİRLEŞTİRDİ

CHP’nin düzenlediği “Cumhuriyet ve Demokrasi” mitinginde yüz binler hep bir ağızdan “Darbeye hayır” dedi.
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NUH´UN ANKARA MAKARNASI İLE ANLAŞMAYA VARILDI
NUH´UN ANKARA MAKARNASI İLE ANLAŞMAYA VARILDI Ankara’da kurulu olan Nuh’un Ankara Makarna’sı ile sendikamızın görüşmelerini sürdürmekte olduğu işyeri toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.
TAMEK GIDA´DA ANLAŞMA TAMAM...
TRAKYA BİRLİK YENİ DÖNEM TASLAK ÇALIŞMALARI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SOSYAL MEDYA KULLANAN İŞTEN ÇIKARILAMAZ
SOSYAL MEDYA KULLANAN İŞTEN ÇIKARILAMAZ YARGITAY, mesai saatlerinde internete girerek işini aksattığı iddiasıyla işten atılan işçiye, haksız yere işten çıkarıldığı gerekçesiyle kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine karar verdi.
İŞSİZLİK FONU İŞSİZE GİTMİYOR
100 LİRALIK KESİNTİ AÇLIĞA MAHKUM EDER
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF TÜRKİYE´DEKİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI
IUF TÜRKİYE´DEKİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI IUF sitesinde 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan askeri darbeyi şiddetle kınadığını belirten bir yazı yayınladı.
YUNAN İŞÇİLERDEN NESTLE İŞÇİLERİNE TEBRİK MESAJI
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI
 :: Eylemlerden Haberler
ERİKLİ VE NESTLE SU´DA BAYRAM MÜJDESİ
Erikli Sendikamız TEKGIDA-İŞ ile Erikli ve Nestle Su işvereni arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. TİS, 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren 2 yıl süreyle geçerli olacak .
NESTLE GREVİMİZ ANLAŞMA İLE SONUÇLANDI
NESTLE GREVİMİZ FİRESİZ BAŞLADI
 :: Kadın Komisyonu
KADIN İSTİHDAMINA ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
KADIN İSTİHDAMINA ARAŞTIRMA ÖNERGESİ KADIN istihdamıyla ilgili Meclis Araştırması açılması talep edildi.
TÜM YÜK KADINDA
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS