Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

GENEL KURUL İLANI

Türkiye Tütün, Müskirat Gıda ve Yardımcı İşçileri (TEKGIDA-İŞ) Sendikası Genel Başkanlığından;

YAŞAMAK 366 LİRA DAHA MALİYETLİ HALE GELDİ

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) araştırmasına göre 2015 Ağustos ayı itibarıyla; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) bin 344 TL, gıda harcaması ile birlikte giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 4 bin 379 TL oldu.
Etiketler:  , ,

TİSK: TL´DEKİ DEĞER KAYBI KAYGI YARATMAKTADIR

TÜRKİYE İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), terör, döviz kuru artışı ve siyasi belirsizlik risklerinin birleştiği çoklu risk ortamında ekonominin, kamu yönetimi gündeminin ancak alt sıralarında yer bulabildiğine dikkat çekti.
Etiketler:  , , , ,

AKP VE 4,5´TAN ´5G´ Sİ

Ekonomilerde üretim, yatırım, birikim kararları gibi teknoloji seçimi de rejimin kurucuları tarafından belirlenir.
Etiketler:  , , , , ,

TRAKYA BİRLİK´İN AYÇİÇEĞİ ÖN ALIM FİYATI: 1.475 TL

Trakya Birlik, çiftçiden ayçiçeği ön alım fiyatını açıkladı.
Etiketler:  , ,

KEMERLERİ BAĞLAYIN TÜRBÜLANSA GİRİYORUZ

Fed ve Çin panik yarattı
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

YENİ SAĞLIK SİSTEMİNDE PAMUK ELLER CEBE!

Ülkemizde yaşlanmadan emekliliğin, hasta olmadan sağlık sorunlarının farkına varılmıyor. 2008 yılından beri sağlıkta dönüşümün İsteyen istediği yerde muayene ve tedavi olabilir propagandası o kadar güçlü bir şekilde yapıldı ki işin gerçeğini halkın fark etmesi ancak kendisi ve yakınlarının hastalanmasına kaldı.
Etiketler:  , ,

KARA PAZARTESİ KARA SALI...

Küresel ekonomide “kara günler”in sayısı sürekli artıyor. Hafta, Uzak Asya kaynaklı kötü haberlerle başladı; Çin’de borsa yüzde 9 kaydetti; mali piyasalar birbiri ardına sarsıldı; Avrupa’da hisse senedi piyasalarında işlem gören şirketlerin değer kayıpları 400 milyar Avro’yu aştı.
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

DÜNYA EKONOMİSİNİN AYNASI: FORTUNE GLOBAL 500 GEÇİM VE TUTUM

Fortune dergisinin dünyanın en büyük şirketleri sıralaması çizelgesine bakarak, dünya ekonomisinin seyrine ait çıkarsamalar yapabiliriz. 2014 yılı Fortune Küresel 500 Büyük Şirket (FKBBŞ) için altüst oluşların yaşandığı bir yıl olmuş.
Etiketler:  , , , , , ,

NE MUTLU DEĞİL BİZE!

Soma’da yüzlerce çocuğun, mezar taşlarına “baba” diye seslendiğini unutan Enerji Bakanı, hayatta amacının “nasip olursa şehitlik” olduğunu söylemişti.
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , ,

BİR GRAM ALTIN 111 TL

Küresel piyasalardaki güvenli liman arayışına TL´ nin dolar karşısında değer kaybetmesi de eklenince altın fiyatları adeta uçuşa geçti. Altının gram fiyatları dün itibariyle 111 yükseldi.
Etiketler: 

SOMA´NIN ÖZETİ:BİLMİYORDUM

301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma iş cinayetiyle ilgili Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davanın dünkü duruşmasında, tutuksuz sanıkların da çapraz sorgusuna başlandı.
Etiketler:  , ,

İŞÇİ SINIFI VE PKK

Türkiye´de günümüzde ilericiliğin, devrimciliğin, sosyalistliğin, komünistliğin en önemli ölçütü, mihenk taşı, turnusol kağıdı, emperyalizme ve emperyalizmin kara gücü ve piyonu olan PKK´ya karşı alınan tavırdır. Ekonomik ve siyasi kriz giderek daha da derinleşiyor.
Etiketler:  , , , ,

İŞÇİ SINIFI VE BARIŞ

İşçi sınıfı ve barış KESK, DİSK, TMMOB ve TTB 5.8.2015 günü yaptıkları ortak açıklamada savaş ve baskı politikalarına inat barışı savunacağız dediler.
Etiketler:  , ,

HAYATIN MUHASEBESİ

Eminim çoğumuz bazen durup düşünürüz, geride bıraktığımız yılların bizde ne bıraktığını.
Etiketler:  , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI
Aroma Sendikamızın örgütlü olduğu AROMA BURSA MEYVE SULARI VE GIDA SANAYİİ A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan ve 20 Ağustos 2015 günü için Grev uygulama kararı alınmış olan işletmede Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. 1 Şubat 2015 tarihi itibarıyla yürürlüğe girerek 23 ay boyunca uygulanacak sözleşme ile üyelerimizin ekonomik ve sosyal haklarında günün şartlarına göre önemli iyileştirmeler sağlandı.
AROMA’DA GREV ÖNCESİ İŞÇİLERLE TOPLANTI YAPILDI
GENEL SEKRETERİMİZ KENT EKMEK İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
MESLEK HASTALIĞI MI?
MESLEK HASTALIĞI MI? Geçtiğimiz hafta meslek hastalıklarının Türkiye’de bir sosyal sigorta mevzusu olduğunu paylaşmıştık. Kaldığımız yerden devam edersek, meslek hastalığının tanımının biraz açılmaya muhtaç olduğunu söyleyebiliriz.
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
ÜCRET ALAMAYAN İŞÇİ, İŞ AKDİNİ FESHEDEBİLİR
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
cenevre Sendikamızın bağlı olduğu Uluslararası Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu (IUF) 22 ve 23 Nisan 2015 tarihlerinde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını yapıyor.
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE GIDA SENDİKAL HAKLAR ADINA UMUDUMUZU VE GÜVENİMİZİ TAZELEDİ
NESTLE GIDA SENDİKAL HAKLAR ADINA UMUDUMUZU VE GÜVENİMİZİ TAZELEDİ TEKGIDA-İŞ Sendikası olarak NESTLE GIDA işletmesinden haksız yere işten çıkarları işçilerle birlikte 1 yılı aşkın bir zamandır sürdürdüğümüz mücadelede mutlu sona ulaştık.
NESTLE İŞÇİSİNİN TERCİHİ TEKGIDA-İŞ OLDU
BEL KARPER’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIK
 :: Kadın Komisyonu
KADINLAR HAKLARINI DAHA FAZLA ARIYOR
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Başkanı Gülsüm Kav Kadına şiddet gün geçtikçe artıyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Başkanı Gülsüm Kav´a göre; basın, sorunun çözümü noktasında normalleştirme ve reyting dilinden vazgeçmeli indirilmiş cezalar yeni suçlara yol açıyor´
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR
HAMİLE İSÇİYE ´BORÇLU´ DİYE İSTİFA DAYATMASI!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com