Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

KARŞI DİRENİŞİNE KADINLARDAN DESTEK

SENDİKAL Güç Birliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyonu, bugün, 13 gündür hakları için direnişte olan Karşı gazetesi emekçilerine destek ziyaretinde bulunacak.

MISIR’DAKİ CARGILL VAHŞETİNE SON!

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu Mısır’daki Cargill işçilerine işveren tarafından uygulanan insanlık dışı tavrı kınayarak, işçilerin direnişlerine destek verdi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
Etiketler:  , , , ,

BU SANTRALLER TAM BİR BAŞ BELASI

-İhale çok başarılı geçti efendim. 6 firma katıldı, 5’i çekilince bizimkiler kazanmış oldu. Son derece şeffaf oldu yani. -Güzel. Kaç para verdiler? - 2,67 milyar dolar.
Etiketler:  , , , , , ,

1 MAYIS YAKLAŞIRKEN II

1 Mayıs, işçi ve emekçilerin güncel ve somut taleplerinin, acil çözüm bekleyen sorunlarının gündeme geldiği bir mücadele günü olarak ülkenin dört bir yanında kutlanacak.
Etiketler:  , , , , , ,

1 MAYIS YAKLAŞIRKEN

1 Mayıs, işçi sınıfının 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren, “sekiz saatlik iş günü” ve “insanca yaşam” talepleriyle yürüttüğü kararlı mücadelenin dönüm noktası olarak kabul edilen ve işçi sınıfının 8 saat iş günü mücadelesinin evrensel bir nitelik kazandığı özel bir gün olarak biliniyor.
Etiketler:  , , , , ,

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.
Etiketler:  , ,

SENDİKAL GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU: ADIM ADIM FAŞİZM

İstanbul’da 1 Mayıs kutlamalarının yasaklamaya çalışan hükümet ve kent valiliği, Taksim’de basın açıklaması yapan DİSK, KESK, TTB ve TMMOB heyetine saldırısını şiddetle kınıyoruz. Hükümetin yasakçı ve polisin saldırgan tutumu açık faşizme gidişin emarelerini taşıyor.
Etiketler:  , , , , , , , ,

AKP EKONOMİSİ: ARTAN BAĞIMLILIK

Geçen hafta bu köşede AKP iktidarının ekonomik bilançosunu tartışmaya başladım. Kısaca hatırlatayım:
Etiketler:  , , , , , , ,

AKP DİKTASININ 1 MAYIS YASAĞI

SENDİKA temsilcileri ´1 Mayıs için Taksim´e çağrısını yapmak üzere Gezi Parkı merdivenlerinde basın açıklaması yapmak istedi. Polis gruba biber gazıyla müdahale etti; 13 kişi gözaltına alındı.
Etiketler:  , , , , , , , , , ,

PUNTO İŞÇİSİ DAVAYI KAZANDI

DERITEKS Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan ve 265 gündür direnişte olan Punto Deri işçilerine mahkemeden iyi haber geldi.
Etiketler:  , , ,

BAŞBAKAN´IN BUYRUĞUYLA 1 MAYIS KARABASANI

Siyasal güç gösterisinin güncel pratiği isyan edebileceklere ders olmasına yönelik olarak da kendisinin önce yasaklayıp sonra açtığına inandığı 1 Mayıs’la özdeşleşmiş Taksim Meydanı’nı bir kez daha, gerekçesiz, hukuksuz, Türkiye’yi bağlayan AHİM kararını da yok sayarak işçilere kapatma buyruğunu verdi.
Etiketler:  , , , , ,

1 MAYIS GELMEDEN MÜDAHALE GELDİ

Gezi parkı merdivenlerininde 1 Mayıs ile ilgili basın açıklaması yapmak isteyen 1 Mayıs Tertip Komitesi´ne polis müdahale etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs işçi bayramını kutlama adresi olarak Yenikapı ve Maltepe´yi adres göstererek Taksim ve Kadıköy´deki kutlamalara izin verilmeyeceğini açıklamıştı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

UTANÇ RAKAMI: 633

Çocukların yaşadıkları ihlallerin üstü örtülmeye devam edildikçe, sorumlular cezasız bırakıldıkça, önlem almak yerine her bir olayı ‘münferit’miş gibi gibi gösterildikçe, her bir çocuğun ölümü, ne yazık ki başka bir çocuğun ölümünü haber veriyor.
Etiketler:  , , ,

KAPİTALİZM İYİ, KAPİTALİSTLER KÖTÜ

Mali kriz, “Büyük Durgunluk”, neo-liberal modelin tükendiğini gösterdi. Yeni bir model arayışı, bir belirsizlik, ekonomi politikası tartışmalarının merkezine oturdu. Beş yıl önce “Büyük Durgunluk” başlarken, Reinhart & Rogoff (This Time is Different, 2009) büyük yankı uyandırmıştı.
Etiketler:  , , ,

1 YILDA 1 MİLYON YOKSUL

AKP hükümeti her defasında ´Refah düzeyini yükselttik, halkın sağlık hizmetlerine ulaşmasını kolaylaştırdık´ dese de resmi rakamlar iktidarı yalanlıyor.
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
GENEL SEKRETERİMİZ NUH MAKARNA İŞÇİLERİ İLE BULUŞTU
Nuh Makarna Nuh´un Ankara Makarnası İşçileri ile buluştuk
BAT (BRITISH AMERICAN TOBACCO) EĞİTİMİ
OLİN (EDİRNE YAĞ) SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞÇİ HAKLARINI AZINLIK MEBUSLAR SAVUNDU
atlas tarih Meclis´te Ta´til-i Eşgal Kanunu üzerindeki tartışmalar temelde sendika hakkı üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu görüşmelerde söz alan Zöhrap, Vartkes, Muradyan ve Boşo efendiler sendika hakkının yasaklanmasına karşı çıkarken, Nezaret mektupçusu Ali Bey ile Dahiliye Nazırı Ferid Paşa sendikaların yasaklanmasını savundular.
AMELEYE HAK VERİRSEN SİYASET YAPAR
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2014 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
EFFAT Sendikamızın Genel Sekreteri Sn. Mustafa AKYÜREK Brüksel’de başlayan EFFAT (Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm İşçi Sendikaları Federasyonu)İcra Kurulu toplantısına TEKGIDA-İŞ’i temsilen katıldı.
IUF İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
THE MOST DEMOCRATIC SOLUTION FOR THE AUTHORITY ISSUE:REFERENDUM
 :: Eylemlerden Haberler
ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI
ülker işçisine çağrı TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
ÇAYKUR´DA GREV KARARI
ÇAYIN VEKİLİ TBMM´ DE ÇAYKUR GREVİNİ SORDU
 :: Kadın Komisyonu
KARŞI DİRENİŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ.
Karşı Direnişçilerinin yanındayız. SGBP Kadın Koordinasyonu: KARŞI direnişçilerinin yanındayız
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
KADINLARIN ´ÇALIŞMA ACILARI FARKLI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com