Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

EKMEK ZAMMINA BÜYÜK TEPKİ

Yeni ekmek zammına tepkiler dinmiyor. Tüketici Dernekleri Federasyonu, ekmek fiyatlarının tek taraflı belirlenmesine tepki gösterdi ve bakanlıkları ulusal ekmek politikalarını tüketici hakları doğrultusunda yeniden belirlemesi için göreve çağırdı
Etiketler:  , ,

BRÜT-NET SENDİKALI İŞÇİ SAYISI

Özgür ve bağımsız işçi sendikaları demokratik ülkelerde demokrasinin mihenk taşıdır. Onlar ne kadar sayıca güçlü ve üyeleri bilinçli ise demokratik düzenin temelleri o kadar güçlü demektir çünkü işçi sendikaları ve üyeleri kılcal damarlar gibi ülkenin her yanına yayılmıştır.
Etiketler:  , ,

TAMEK GIDA VE KONSANTRE İŞLETMEMİZDE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız ile TAMEK GIDA VE KONSANTRE arasında bağıtlanacak olan yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlandı.
Etiketler:  , , ,

ENFLASYON ÇAPASI KAYBOLDU

Tüketici enflasyonu Ocak ayında yüzde 1.8 olurken, yıllık enflasyon da çift haneye biraz daha yaklaştı; yüzde 9.58 oldu.
Etiketler:  , , , ,

MERKEZ YİNE HAREKETSİZ KALACAK BEKLENTİSİ

ENFLASYONDA beklenen oldu; Ocak ayında tüketici fiyat artışları yüzde 1.82 oranında artarak, yıllık çift haneli sınıra geldi, dayandı.
Etiketler:  , ,

OCAK AYINDA 110 İŞÇİ İŞ CİNAYETİNE KURBAN GİTTİ

İŞÇİ Sağlığı ve iş Güvenliği Meclisi (İSİG), 2016 Ocak Ayı iş Cinayetleri Raporlunu açıkladı. Yazılı, görsel, dijital basın ve emek-işçi örgütlerinden edinilen bilgilere dayanarak hazırlanan rapora göre, Türkiye´de bir ayda 4´ü kadın olmak üzere en az 110 işçi yaşamını yitirdi, iş cinayetleri en çok istanbul, Kocaeli ve izmir´de can aldı.
Etiketler:  , , , ,

İLİKLERİNE KADAR PARÇALANMIŞ İŞÇİLİK!

Son 30 yılda, yeni çalışma biçimleri sahneye kondu. Amaç, işçi sınıfını parçalamak, azgın biçimde sömürebilmekti. Sendikalaşma, emekli olma, dayanışma yapma şansının kırılacağı çalışma biçimleriydi bunlar. İşçi alınıp satılan mal oldu.
Etiketler:  , , , ,

OCAK ENFLASYONU AÇIKLANDI

Ocak ayı enflasyonu bir önceki yılın aynı ayına göre 9.58’e arttı. Geçen ay fiyatı en çok artan ürünler alkol ve tütün grubu oldu.
Etiketler:  , , , , , ,

KENDİ PARAMIZLA REZİL OLMAK

Bütçe nedir? En geniş anlamıyla hükümetlerin sosyal sınıflara, toplumsal hak ve özgürlüklere ve demokrasiye ilişkin duruşlarının en somutlaştığı siyasal ve iktisadi belgelerdir.
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

TUZAĞIN ADI: ULUSAL İSTİHDAM STRATEJİSİ

Yemsiz tuzak olur mu? Tuzakları tuzak yapan, yemdir. Kendi çabasıyla avlanmak yerine kolay yem peşinde koşanın hayatı, tuzaklarda debelenmekle geçer. Bazen kurtulur birinden, ama sonra yeniden düşer tuzağa.
Etiketler:  ,

IUF, IndustriaALL ve UNİLEVER İŞYERLERİNDE CİNSEL TACİZE KARŞI ANLAŞMA İMZALADILAR

Sendikamızın da üyesi olduğu Uluslararası Gıda, Tarım, Hotel, Restorant, Ketring, Tütün ve yardımcı işçileri Sendikası (IUF) ve IndustriaALL, Küresel gıda, ev ve kişisel bakım ürünleri üreticisi Unilever ile işyerinde cinsel tacizi önlemek amacıyla işbirliği anlaşması imzaladılar.
Etiketler:  , , , ,

KİRALIK İŞÇİYE KAMU, MADEN VE GEMİ YASAK

DOĞUM yapan kadınlara getirilen yarı zamanlı çalışma düzenlemesinden sonra kiralık işçilik bir kez daha gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın kamuoyunda kiralık işçilik olarak bilinen geçici işçilikle ilgili hazırladığı modelin detayları da ortaya çıktı. Buna göre kamuda, madende ve gemi sektöründe kiralık işçi çalıştırmak mümkün olmayacak.
Etiketler:  , , ,

TÜRKİYE´DE DANA ETİ NEDEN UCUZ OLAMAZ?

SIK sık Avrupa´da ve Amerika´da dana etinin ucuz olduğu, fakat Türkiye´de pahalı olduğu gündeme gelir.
Etiketler:  , , , ,

TÜRKİYE İŞÇİ SINIFI TARİHİNE KATKILAR

Türkiye işçi sınıfının Türkiye´nin siyasal ve toplumsal geleceğinde belirleyici rol oynama potansiyeli artıyor. Bu nedenle işçi sınıfı tarihini öğrenmek gerekli. Bu konuda epeyce kitap var. Ancak bu kitapların önemli bir bölümünde ciddi hatalar bulunuyor.
Etiketler:  , , , , , ,

İŞ GÜVENCESİ NASIL SAĞLANIR?

DİSK´e bağlı Sosyal-İş Sendikasının 14. Olağan Genel Kurulu 9-10 Ocak 2016 günleri toplandı. Sizi 38 yıl önceye götüreyim. Sosyal-İş Sendikasının TÜBİTAK işyerlerinde imzaladığı ve 1.3.1978-28.2.1980 tarihleri arasında yürürlükte bulunan ikinci dönem toplu iş sözleşmesinde sağlanmış emsalsiz iş güvencesini hatırlatayım.
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
PINAR ENTEGRE ET VE PINAR SÜT İŞLETMELERİMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI
PINAR ENTEGRE ET VE PINAR SÜT İŞLETMELERİMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI Sendikamızın örgütlü olduğu Pınar Entegre Et ve Pınar Süt işletmelerimizde yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı.
ESKİŞEHİR´DE KONUT YAPI KOOPERATİFİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
ANADOLU ETAP İŞLETMEMİZDE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI
TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI
GENEL SAĞLIK SİGORTASI PRİMLERİNE BÜYÜK ZAM
´KIDEM TAZMİNATINI KALDIRMA´ HANGİ ŞER GÜÇLERİN PLANI?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF ULUSLARARASI GIDA ŞİRKETLERİ FAALİYET BÜLTENİ-23
IUF GIDA BÜLTENİ IUF üyesi Tekgıda-İş sendikasının mücadele yürüttüğü IFF´nin temel müşterileriyle iletişime geçerek onlara Türkiye´deki gelişmeler hakkında bilgi vermekte ve tedarikçileriyle sorunu çözmesi için iletişime geçmesi çağrısı bulunmaktadır.
IUF ULUSLARARASI GIDA ŞİRKETLERİ FAALİYET BÜLTENİ 22
GENEL BAŞKANIMIZ IUF YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN CENEVRE´DE!
 :: Eylemlerden Haberler
MÜCADELE EDENLER ASLA YENİLMEZ
MÜCADELE EDENLER ASLA YENİLMEZ Amerikan IFF Aroma Fabrikası´ndan sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçiler, direnişlerinin 100. gününde mücadeleyi anlattı: Bütün kararlılığımızla buradayız. Mücadelemiz güçlenerek devam ediyor
KENT EKMEK İŞÇİLERİ EKMEK MÜCADELESİNDE
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI
 :: Kadın Komisyonu
ÇIKAR ODAKLI KADIN POLİTİKASI ŞART
ÇIKAR ODAKLI KADIN POLİTİKASI ŞART 64. Hükümet programının ve daha sonra aralık ayının ortasında Başbakan Davutoğlu´nun açıkladığı eylem planının bir bölümünün kadınlara ayrıldığını takip edenler bilir. Hükümetin çıkardığı yasaların, torba kanunların hemen hepsinde var olan kadın istihdamını ´artırma´ anlayışı, eylem planında da boy gösteriyor.
KADINLAR TAŞERONLASACAK
KADINLAR YAŞAM HAKKI İÇİN ALANLARDA
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS