Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

GREV YASAĞI AYM´DEN DÖNDÜ

ANAYASA Mahkemesi bankacılık ve şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinde çalışanların grev yapmasını engelleyen kanun hükmünü iptal etti.
Etiketler:  , , , ,

MİLLİ KURUMLARI SATTIRMAYIZ

BURSA Orhaneli´de 23 kurumun bir araya gelerek özelleştirmeye karşı mücadele etmek için oluşturduğu Orhaneli Platformu ilk eylemini dün yaptı.
Etiketler:  , , ,

ORTA VADELİ PROGRAM: KAMU YARARI GÖZETMEYECEĞİM

Hükümet, Orta Vadeli Programı´nı açıkladı. Programın 264 ve devamı paragraflarında özelleştirmeye ve özelleştirilecek işletmelere ilişkin hedefler belirlenmiş.
Etiketler:  , , , ,

ÖZELLEŞTİRİLEN İŞYERLERİNDEKİ İŞÇİLERE SUNULAN SEÇENEKLER

Şeker fabrikalan, elektrik santrallan ve bazı maden ocakları özelleştiriliyor. Deniz bitti. Artık birilerini araya koyup özelleştirmeyi erteletme günleri de geride kaldı. Bela kapıya dayandı
Etiketler:  , , , ,

SURİYELİ İŞÇİLER YENİ İŞSİZLER

ÇALIŞMA hayatımızın en yakıcı sorunudur işsizlik. Bir türlü çözülemez. ´Oysa ne iş arayan biter, ne de işçi. İşsizlik kadar kayıtdışı da çözül(e)meyen sorun. Çalışma Bakanlığı ne iş yapar artık pratikte anlaşılamaz duruma geldi. Bakan Faruk Çelik´in son açıklamaları bu kafa karışıklığını daha da arttırdı.
Etiketler:  , , , , ,

TAKİPSİZLİK BAKANIN VİCDANINA SU SERPTİ

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 10 işçinin can verdiği Torunlar GYO´da savcılığın patronlar hakkında verdiği takipsizlik karan için Yargı mutlaka ayrıntılı bir şekilde konuyu ele almış değerlendirmiş ve insanların vicdanlarına su serpecek bir netice çıkması konusunda da üzerine düşeni yapmıştır açıklamasında bulundu.
Etiketler:  , , , ,

SENDİKALAR KANUNU´NA KISMİ İPTAL

Anayasa Mahkemesi, Sendikalar ve Toplu iş Sözleşmesi Kanunu´nun bazı hükümlerini iptal etti. Bankacılık hizmetleri ve şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde grev ve lokavtı yasaklayan kanun hükmü Anayasa´ya aykırı bulundu.
Etiketler:  , , , , , ,

BİZİ İNSAN OLARAK GÖRMÜYORLAR!

Geri dönüşüm işçileri işini sırtında taşıyanlardan. Nereli olduğunu çoktan unutmuş gibi gözüken ama Kayserili olduğunu söyleyen M.T ile konuştuk.
Etiketler:  , , , , ,

SOMADAKİ MADEN İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI

Soma´daki maden işçileri ´işi´ bıraktı Soma Kömürleri AŞ´ye ait Işıklar Maden Ocağı´nda çalışan ancak bu sabah işçi ücretleri arasında adaletsizlik ve maaş farkı ödenmediği gerekçesiyle işbaşı yapmayan işçilerin eyleme son verdikleri bildirildi.
Etiketler:  , , ,

VANLI İŞÇİLER ZAFER KAZANDI!

Vanlı işçiler zafer kazandı! İşten atılan IŞKUR´un mevsimlik işçileri günlerce Van´dan Ankara´ya yürüdüler. Parkta tahtaların üzerinde yattılar, çadırları yıkıldı gözaltına alındılar. Onları yıldırmak için her yol denendi, Ancak Vanlı işçiler 143 günün sonunda direnişten zaferle çıktı.
Etiketler:  , , , , , ,

489 MADEN İŞÇİSİ TOPUN AĞZINDA

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu (TTK) ile yaşanan uyuşmazlık nedeniyle Zonguldak Ereğli ilçesinde bulunan HEMA A.Ş.´ye ait maden ocağında çalışan 686 işçiden 489´u işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.
Etiketler:  , , , ,

TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS

Tekgida-Is, Turkish food and allied workers tradeunion, called Nestle Gida to reinstate 28 workers that were fired with the cooperation of pro-governmentalunion and the Nestle managers. Nestle Gida is chocalote unit of the international company in Turkey.
Etiketler:  , , , , , ,

DOĞUŞ CİPS TOPLU SÖZLEŞME TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI

Sendikamızın örgütlü olduğu DOĞUŞ YİYECEK VE İÇECEK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş. işyerinde çalışmakta olan üyelerimiz için bağıtlanacak yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi hazırlıkları başladı.

TEKGIDA İŞ’TEN EYLEM

Nestle Gıda’da işten atılan 28 işçi İsviçre Konsolosluğu önünde eylem yaptı. İşten atılan işçilerden İsmail Gözel, Nestle Gıda işvereni haksız yere işten çıkarılan işçileri yeniden işbaşı yaptırmaya davet ediyoruz dedi.
Etiketler:  , , ,

KONSOLOSLUK ÖNÜNDE NESTLE PROTESTOSU

Bursa Karacabey´de Nestle Gıda´da çalışırken toplu iş sözleşmesi taslağı hazırladıkları için işten çıkarılan işçiler dün İstanbul´daydı. İsviçre Başkonsolosluğu önündeki eyleme Sendikal Güç Birliği de destek verdi işçiler eylemin ardından hazırladıkları mektupları İsviçre Konsolosluğuna iletti.
Etiketler:  , , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
cahit kayra ‘Bir taraftan borçlar dağ gibi çoğaldı. Hem dış borçlar, hem iç borçlar. İç ve dış borçların toplamı sürekli artıyor. Ve bütün bunları yaparken de elimizde ne var ne yok sattık savdık’
SENDİKA VE KONFEDERASYONLARIN KURULUŞUNDA İSTENİLECEK BELGELER HAKKINDA YÖNETMELİK
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com