Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

YENİ SALDIRI KAPIDA

Özel istihdam bürolarına işçi kiralama yetkisi veren tasarının yasalaşmasının ardından, işçiler yeni bir saldırıyla karşı karşıya. Bu kez hak gaspını ´müjdeleyen´ yasal düzenlemenin adı, İş Mahkemeleri Kanun Tasarısı.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİLER MC DONALDS´I İŞGAL ETTİ

ABD´de saatlik 15 dolar asgari ücret için mücadele eden binlerce işçi, McDonalds´ın Chicago´da hissedarlar toplantısını gerçekleştireceği genel merkezini işgal etti, toplanü başka bir binaya alınmak zorunda kaldı.
Etiketler:  , ,

KIDEM TAZMİNATI ´YÜKÜ´NÜN ARTTIĞI YALAN!

“Kıdem tazminatının tavanı, asgari ücretin 2,5 katına kadar geriledi. Bu miktar, 1980’lerde asgari ücretin 7,5 katı idi. Bugün 12 bin lira olması gereken tavan, 4 bin liraya düştü. Yeni tasarı ile kıdem tazminatı hakkının ortadan kaldırılması isteniyor”
Etiketler:  , , , , , ,

ARAYI BULACAKLAR!

Türkiye´de işverenle işçi arasındaki sorunları dava açılmadan çözüp her iki tarafında birlikte kazanacağı formülü bulacak ´arabuluculuk´ sistemi adım adım yerleşiyor.
Etiketler:  , , ,

SAĞRA´DA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZLE SÖZLEŞME SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİK

Genel Başkanımız Sn. Mustafa Türkel Ordu Sagra Sanset fabrikası çalışanlarıyla buluştu

BARİLLA GIDA ÇALIŞANLARIMIZLA TOPLANTI YAPTIK

Örgütlü firmalarımız arasında olan BARİLLA (FİLİZ) GIDA işletmesinin Bolu fabrikasında çalışmakta olan tüm çalışanlarımız ile bugün saat 09.00´da Bolu Merkez Öğretmenevi´nde bir bilgilendirme toplantısı düzenledik.
Etiketler:  , , , ,

İŞÇİ SINIFI KAPİTALİZMİN ÜRÜNÜDÜR

Sosyalist harekette uvriyerizm veya işçicilik yaygın bir hastalıktır. İşçiyi översiniz. İşçi sınıfından öğreneceğiz, işçi sınıfının emrindeyiz, dersiniz. Ama işçiye yağ çekerek işçiyi dönüştüremezsiniz, kazanamazsınız.
Etiketler: 

DENETLEME, DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ İLE TEMSİLCİ EĞİTİMLERİMİZİ TAMAMLADIK

Disiplin, Denetleme Kurulu ile yeni atanan temsilcilerimiz için düzenlediğimiz eğitim seminerinin 2. grubunun eğitimlerini de tamamladık.
Etiketler: 

S&P: TÜRKİYE EKONOMİSİNDE KIRILGANLIK DEVAM EDİYOR

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard&Poor´s, Türkiye ekonomisindeki yüksek dış finansman gereksinimine bağlı kırılganlığın devam ettiğine dikkat çekti.
Etiketler:  , , ,

8. PEMBE TABLO

Daha önceki programlarında çalışanı gözardı eden hükümet yeni programda da gelenegi bozmadı. Başbakan Yıldırım, ´yatırımcıların önüne turkuaz halı sereceğiz dedi
Etiketler: 

AVUSTURYA MODELİ DEĞİL, ILO NORMLARI!

Hükümetin kıdem tazminatını fona devrederek tırpanlama manevraları bitmek bilmiyor. Şimdi de Avusturya modeli gündemde. Avusturya modeli bildiğimiz bireysel tasarruf hesabı, işveren işçi adına açılmış bireysel tasarruf hesabına aylık prim ödüyor, işçi de iş sözleşmesi kıdem tazminatına hak kazanacak şekilde sona erince bu hesaptan kıdem tazminatını çekiyor.
Etiketler:  , , ,

İŞGÜCÜ PİYASALARINDA DİBE DOĞRU YARIŞ

Küresel kapitalizm 2008’den bu yana içine sürüklendiği krizi aşma çabasında Ne FED’in küresel para piyasalarına boca ettiği milyarlarca dolar sıcak para, ne sıfırlanan faizler, ne de kemer sıkmaya dayalı istikrar saplantıları krizi aşmaya yeterli olabildi.
Etiketler:  , , , , ,

İŞÇİLERİ BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

KAROSHİ ´Aşırı, yoğun ve fazla çalışmaktan kaynaklanan ölüm´ olarak tanımlanan ´karoshi´ nedeniyle, son 40 ayda 392 işçi yaşamını yitirdi
Etiketler:  ,

ESKİŞEHİR´DE KONUT YAPI KOOPERATİFİ KURMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Sendikamız TEKGIDA-İŞ Eskişehir´de konut yapı kooperatifi kurmak için başlattığı çalışmalar kapsamında 2. toplantısını Eskişehir RİXOS Otel´de 22 Mayıs pazar günü gerçekleştirdi.

İNSAN HAKLARINA EROZYON

Freedom House ABD´ de 1941 yılında , Hitler rejiminin insanlığa verdiği eziyetlere karşı duyarlı çevrelerin girişimi ile kurulmuş ve dünya çapında özgürlüğün yayılmasını destekleyen, bağımsız bir sivil toplum örgütüdür.
Etiketler: 
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) ile toplantı
NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) ile toplantı Örgütlü firmalarımız arasına bu dönem yeni dahil olan NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) işletmelerinin Bursa Karacabey fabrikasında çalışmakta olan, giren vardiya ve çıkan vardiya olmak üzere iki vardiya ile bugünkü sözleşme müzakeresi sonrası bir bilgilendirme toplantısı düzenledik.
EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZ SÜRÜYOR
PINAR ET-SÜT İLE TİS GÖRÜŞMELERİ SONUÇLANDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI Yaz ayları yaklaşıyor, haliyle çalışanların bütün bir yıl dört gözle beklediği izin dönemi de geliyor.
ZORUNLU BES HUKUKSUZ VE ADALETSİZ
KIDEM TAZMİNATINA DOKUNAN ELLER YANAR
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR IUF kendi sitesinde yaptığı açıklamada, bu sızıntı sayesinde ortaya çıkan görüşmelerin önceden yaptığımız eleştiriler konusunda kendilerini haklı çıkardığını ifade etti.
ITUC MEKTUP GÖNDERDİ
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ
 :: Eylemlerden Haberler
TEKGIDA-İŞ BEL KARPER´İ UYARDI: BASKILARA SON VER!
BELKARPER Çorlu´da faaliyet gösteren BEL KARPER fabrikasında sendikamız TEKGIDA-İŞ´e üye olan işçilere, işveren tarafından uygulanan sendikadan istifa baskılarına basın açıklamasıyla yanıt verdik.
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF´DE BASIN AÇIKLAMASINA DAVET
 :: Kadın Komisyonu
ÇALIŞAN ANNELERE POZİTİF AYRIMCILIK
ÇALIŞAN ANNELERE POZİTİF AYRIMCILIK Anneleri çalışma yaşamında ayrıcalıklı kılmak, toplum sağlığı için çok önemli. Çalışma yaşamındaki kadınların pozitif ayrımcılık olarak nitelenecek avantajları var. Bu haftaki yazılarımızı çalışan annelerin haklarına ayırdık..
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
´KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIMI ENGELLENMEMELİ´
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS