ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Basın Bildirileri ve Haberler

TERÖRÜ LANETLİYORUZ BAŞIMIZ SAĞOLSUN

TERÖRÜ LANETLİYORUZ, BAŞIMIZ SAĞOLSUN!

NEOLİBERAL KÜRESELLEŞMENİN MASKESİ DÜŞERKEN

İngiltere halkı yüzde 52 ile AB’den ayrılma kararı aldı. Geçen perşembe günü açıklanan sonuç kimileri için sürpriz, kimileri için beklenen gelişme idi. Konunun gerek iktisadi, gerekse sosyal ve medyatik boyutları hâlâ güncelliğini koruyor.

MADENLERDEN MEYDANLARA

TÜRKİYE Taşkömürü Kurumu´nun özelleştirilme girişimine karşı Genel Maden-iş harekete geçti. Zonguldak´taki 5 madenden işçiler yarın 16.30´da Madenci Anıtı´nda buluşacak.
Etiketler:  , , ,

İKTİDAR, ÇÖKERTTİĞİ DOĞU’YA ÇARE ARIYOR

Tarıma getirilen kısıtlamalarla halkı yoksullaştıran ve bölgeyi teröre teslim eden AKP, hatasını telafi etmek için şimdi Doğu ve Güneydoğu’ya fabrikalar kurmaya hazırlanıyor
Etiketler:  , , , , ,

NESTLE ERİKLİ DE GREVE GİDİYOR

Erikli Su İşçisi Greve Hazır TOPLUSÖZLEŞME sürecinde işverenle anlaşamayan Nestle Gıda işçilerinin ardından Nestle bünyesindeki Erikli Su işçileri de grev kararı aldı. Grev kararı fabrikaya asıldı. 310 işçi 12 Temmuz sabahı greve çıkıyor.
Etiketler:  , , , ,

RÜŞVET DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Dünya devi Nestle ile Tekgıda-İş Sendikası arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde sonuç çıkmaması üzerine sendika, Nestle´nin Bursa Karacabey´deki fabrikasında grev kararı aldı. İşi bırakan Nestle fabrikasının 900 çalışanı, Rüşvet değil, hakkımızı istiyoruz dedi.
Etiketler:  , , ,

DÜNYA EMEK MÜCADELESİNDEN

Dünyadan emek haberleri

MADENCİLER ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI SOKAĞA İNİYOR

VATAN PARTİSİ ÖZELLEŞTİRME GİRİŞİMLERİNE KARŞI HAREKETE GEÇTİ

DEVLET KONTROLÜNDE SENDİKACILIK

İşçi sınıfının potansiyel gücünün düzen karşıtları tarafından kullanılmasının engellenmesi ve denetim altına alınmasında devletin kullandığı ikinci yöntem, devlet kontrolünde sendikacılıktır.
Etiketler:  , , , ,

NESTLE İŞÇİSİNE VATAN DESTEĞİ

VATAN Partisi Bursa il Başkanı Mehmet Alanbel ve beraberindeki heyet, grevdeki Nestle işçilerini ziyaret etti. Alanbel, Vatan Partisi olarak maddi ve hukuksal anlamda her ihtiyaçları olduğunda işçilerin yanında olacaklarını belirtti.
Etiketler:  , , , ,

NESTLE GREVİ VE ESNEK ÇALIŞMAYA KARŞI MÜCADELE

EĞER Nestle patronu anlaşmaya yanaşmazsa grevin daha büyüyeceği dikkate alındığında, emekten yana her çevrenin de Nestle greviyle dayanışma konusunu gündeme almaları gerekmektedir.

İŞ GÜVENLİĞİNE ERTELEME YOLU

İşverenler, az tehlikeli ve 50´den az çalışanı olan işletmelerde 1 Temmuz´da yürürlüğe girmesi gereken iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluğunun 31 Aralık´a ertelenmesini istedi.
Etiketler:  , ,

NESTLE´DE ANLAŞMA YOK, GREV COŞKUSU SÜRÜYOR

Bursa Karacabey´deki Nestle Fabrikasında Tekgıda-îş Sendikası´na üye 900 işçinin beş gün önce başlattığı grev, kararlılıkla sürüyor. Bugüne kadar sendikayla fabrika yönetimi arasında 3 görüşme gerçekleştirildi, ancak bu görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı.

NESTLE MÜCADELESİ TÜRKİYE YE IŞIK OLACAK

TEKGIDA-İŞ GENEL SEKRETERİ MUSTAFA AKYÜREK: Nestle mücadelesi Türkiye´ye ışık olacak Dünya devinin iki teklifini de reddeden Nestle işçisi greve devam ediyor. İşverenle görüşmeleri yürüten heyetin başında olan Akyürek, Nestle mücadelesinin çalışma hayatına örnek olacağını söyledi.

TAMEK GIDA´DA ANLAŞMA TAMAM...

Sendikamız ile Tamek işverenliği arasında sürdürülen ve anlaşmazlıkla sonuçlanan Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri çalışanların Grev oylaması istemeleri üzerine Grev oylaması yapılmış, Grev oylamasında Greve hayır çıkması üzerine Toplu iş sözleşmesi zorunlu olarak Yüksek hakem kuruluna gönderilmişti.
Etiketler:  ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NESTLE SU ÇALIŞANLARIMIZLA SÜRECİ DEĞERLENDİRDİK
NESTLE SU ÇALIŞANLARIMIZLA SÜRECİ DEĞERLENDİRDİK Örgütlü firmalarımız arasında ERİKLİ SU VE NESTLE WATERS SAN. VE TİC.A.Ş. işletmesinin Bursa fabrikasında çalışmakta olan tüm çalışanlarımız ile bugün saat 08.30-11.00 arasında Kestel Gümüş Salonu´nda, saat 11.30-13.00 arasında ise fabrikada iki ayrı bilgilendirme toplantısı düzenledik.
ANADOLU ETAP İŞLETMESİ İLE ANLAŞMA SAĞLANDI
BARİLLA GIDA İLE ANLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
13 MİLYON ÇALIŞAN, AYLIK 100 LİRA KESİNTİYLE BES’E GİRECEK
13 MİLYON ÇALIŞAN, AYLIK 100 LİRA KESİNTİYLE BES’E GİRECEK Çalışanlar için zorunlu bireysel emeklilik, 250 ve üzeri çalışanı olan kamu ve özel tüm işletmelerden başlayacak. Çalışanların maaşlarından her ay 100 lira kesilecek ancak işveren hiçbir katkı yapmayacak.
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI
ZORUNLU BES HUKUKSUZ VE ADALETSİZ
 
 :: Uluslararası İlişkiler
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI Bursa Karacabey’deki Nestle işçilerinin grevine yurtiçinden olduğu gibi yurtdışından da büyük destek gelmektedir. Sendikamızın üyesi olduğu IUF’den sonra Yunanistan’dan destek mesajı geldi.
IUF’DEN NESTLE İŞÇİLERİNE DESTEK MESAJI
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
TEKGIDA-İŞ BEL KARPER´İ UYARDI: BASKILARA SON VER!
BELKARPER Çorlu´da faaliyet gösteren BEL KARPER fabrikasında sendikamız TEKGIDA-İŞ´e üye olan işçilere, işveren tarafından uygulanan sendikadan istifa baskılarına basın açıklamasıyla yanıt verdik.
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF´DE BASIN AÇIKLAMASINA DAVET
 :: Kadın Komisyonu
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK ´Çalışan anneler´ ile yapılan bir ankete göre iş görüşmelerinde karşı karşıya kalınan sorunlar, doğum ve süt izninin yetersizliği, süt sağma odalarının eksikliği, bakıcı sorunu ve işsizlik annelerin problemlerinden sadece bazıları
´KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIMI ENGELLENMEMELİ´
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS