TÜRK -İŞ ‘ TE SULAR DURULMUYOR
Olağanüstü genel kurul talepleri devam ederken, yeni yönetim pazartesi günü Zonguldak´ta sabah maden işçileriyle bir araya gelecek.
![TÜRK -İŞ ‘ TE SULAR DURULMUYOR](https://www.tekgida.org.tr/wp-content/uploads/2020/12/AKDENIZ_GERCEK_20130909_4_7546.jpg)
Olağanüstü genel kurul talepleri devam ederken, yeni yönetim pazartesi günü Zonguldak’ta sabah maden işçileriyle bir araya gelecek. Yönetimin kaderini belirleyecek olan son genel kurulun iptali istemiyle Tek Gıda-İş ve TOLEYİS sendikaları tarafından açılan davada ise geri adım yok. Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, "Kesinlikle o davadan vazgeçmemiz söz konusu olamaz" dedi. Türkel, mutlaka olağanüstü genel kurul yapılması gerektiğini söyledi. Mustafa Türkel, "Türk-İş Genel Başkanı’nın kongrede doğrudan seçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Genel başkanlar kongreden aldığı yetkiyi kongrede devreder. Türk-İş acilen, ivedilikle genel kurula gitmeli" dedi.