TEKGIDA-İŞ’TE KILIÇLAR ÇEKİLDİ
Çaykur grevinin başarısızlığı sonucu yolların ayrıldığı Tekgıda-İş Sendikası´nın dün toplanan başkanlar kurulu olağanüstü genel kurul için çağrı yaptı.
![TEKGIDA-İŞ’TE KILIÇLAR ÇEKİLDİ](https://www.tekgida.org.tr/wp-content/uploads/2020/12/SOL_20130522_1_7048.jpg)
Gazetemizde önceki gün de haber olan sendika içindeki bölünmede, Genel Başkan Mustafa Türkel ve Genel EĞİTİM SEKRETERİ Mustafa Akyürek bir tarafta yer alırken, Türkel’in istifasını isteyen Genel Sekreter Mecit Amaç, Genel MALİ Sekreter Mehmet Karataş ve Genel TEŞKİLATlanma SEKRETERİ Recep Ali Çelik diğer tarafta bulunuyor.
Dün hem Mustafa Türkel’in çağrısıyla sendikanın başkanlar kurulu toplandı, Hem de Çaykur yönetimiyle görüşme yapıldı. Çaykur süreci ve grev kararı konusunda değerlendirmelerin yapıldığı Başkanlar Kurulu sonuç bildirisinde, grev kararının yönetim kurulunun "ittifakıyla" alındığı belirtilerek, hükümetin yaptığı "Ya Çaykur, ya genel başkanınız" şantajına boyun eğilemeyeceği belirtildi.
Çaykur için toplu sözleşme görüşmelerinin devamının anlamsız olduğunun savunulduğu bildiride, "Hükümet ve Çaykur tarafından imzalanma ihtimali kalmamış, hele hele sıfır zam dayatmasıyla bir toplu iş sözleşmesini reddediyoruz. Sendikamız Çaykur mücadelesini üyesiyle birlikte sürdürme kararlılığındadır" denildi.
16 şube başkanı tarafından imzalanan bildiride, "Siyasi baskılara teslim olarak Genel Başkan’ın istifasını isteyen yönetim kurulu üyelerinin yeni bir yönetim kurulu oluşumunun önünü açmak üzere istifa etmelerini bekliyoruz" denilerek, olağanüstü genel kurul sürecinin başlatıldığı bildirildi.