Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÇAYKUR´U KİM BİTİRİYOR?

Çaykur greve gidiyor. Sanki AKP´nin elini kolunu, dilini bağlamışlar. 14 çalışan, binlerce çay üreticisi, çay pazanndaki rekabet... Ya bunlan görmüyor ya da, Çaykur´u bitirmek için oyun oynuyor.
Etiketler:  ,

İSTEDİĞİMİZ SİMİT PARASI

ÇAYKUR ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alan Tek Gıda İş Sendikası’nın Genel Başkanı Mustafa Türkel, günebakış’a konuştu Grev, bizim için amaç değil bir araçtır
Etiketler:  , ,

‘BABAMI YARAMAZLIK YAPTIĞI İÇİN ATMIŞLAR’

“Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz” dense de işçiler bilir ki, bu ülkede sendikaya üye olmak işten çıkarılmayı göze almaktır. Örnekleri çoktur… Yaşadığı sömürü ve baskıdan kurtulmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini bilse de bu kararı vermek, verdiği kararı ailesiyle paylaşmak zordur işçi için.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİLERİ; BİZ BU YOLA YÜREĞİMİZİ KOYDUK !

Pakmaya´dan işten çıkarılan işçiler Kocaeli zmit´te 1973 yılında faaliyete geçen daha sonra zamanla önce Düzce daha sonra İzmir olmak üzere Türkiye´de 3, Romanya´da 1 fabrika kuran ve dünyaya ihracat yapan büyük ve köklü bir şirketin çalışanlarıydık.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA İŞTEN ÇIKARILANLAR EYLEMDE

Pakmaya İşçilerine, ESP, SGD, TKP, ÖDP, SDP ve DİSK üyeleri destek verdi. Burada Tekgıda-İş Sendikası adına yapılan açıklamada, Pakmaya patrorununun 14 işçiyi sendika üyesi olduğu için işten çıkardığı belirtildi.

PAKMAYA DİRENİŞINDE BAŞKANLAR BİRLİK OLDU

Farklı konfederasyonlara üye sendikaların başkanları, sivil toplum örgütlerinin başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda işçi Pakmaya direnişine destek verdi.
Etiketler:  ,

40 YILDIR KOKUNUZU ÇEKİYORUZ, BARİ SİZ YAPMAYIN!

En son CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sorunu Meclis´e taşıyarak, Pakmaya işçisinin durumunu gündem getirdi. Konuyu ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK´e de ak tardı; çözüm için müfettiş görevlendirileceğine dair söz aldı.
Etiketler:  , , , ,

İŞÇİLER DİRENİŞTE, PATRON ´TATLI´ İŞİNDE

Tekgıda-Iş Sendikası´nın örgütlenme çalışması yürüttüğü ve patronun sendika karşıtı tutumu nedeniyle 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´nın tatlı işine gireceği duyuruldu.

GREV AMAÇ DEĞİL ARAÇ

Türkel, Sütlüoğlu´nun ´grev halinde kaos çıkar´ yaklaşımına ateş püskürdü Grev amaç değil araç ?
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEM HAZIRLIĞINDA

Pakmaya´dan atılan işçiler büyük eylem hazırlığında TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlen me çalışmalarını başlatmasının ardın dan Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı.
Etiketler: 

PAKMAYA DA DİRENİŞ BÜYÜYOR

İşçilerin Tekgıda-İş Sendikası´nda örgütlenmesinin ardından baskıların arttığı ve 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´da, yarın Türk-İş, DİSK ve KESK temsilcilerinin de katılacağı bir miting yapılacak.
Etiketler: 

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEME HAZIRLANIYOR

TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlenme çalışmalarını başlatmasının ardından Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı. İşten çıkartılan 14 işçi direnişlerini sürdürüyor.
Etiketler: 

HASAT ZAMANI KIYAMET KOPACAK

Çay hasat mevsiminde işçiler grev yapacağı için fabrikalar çalışmayacak. Fabrikala çalışmayınca üretici çayını satmayacak. Doğu Karadeniz´de kıyamet kopacak!
Etiketler: 

ÇAYKUR´DA TEKGIDA-İŞ´E GREV TEHDİDİ

Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu 2009-2010 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine 58 çay fabrikasında grev kararını asan Tek Gıda İş Sendikası’nı adeta tehdit etti.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİLERİNİN MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Kocaeli, Düzce ve İzmir’de bulunan Pakmaya fabrikalarında Tekgıda-İş’e üye oldukları için işten atılan 14 işçinin işe geri alınmasını isteyen işçilerin eylemleri sürüyor. İşçiler dün İstanbul’da Pak Holding ve CNR Expo Fuarı önünde eylem yaptı. Bugün de Pakmaya yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu arada direnişteki işçilere destekler de sürüyor.
Etiketler: 
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
GENEL SEKRETERİMİZ KENT EKMEK İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
Kent ekmek Sendikamız Genel Sekreteri Sn. Mustafa AKYÜREK bugün (29.06.2015) sözleşme görüşmesi öncesinde KENT EKMEK işçilerini ziyaret etti.
MEY ALKOLLÜ İÇKİ’DE ANLAŞMA SAĞLANDI
COCA COLA VE BEL KARPER İŞÇİLERİ İLE TOPLANTI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI 6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2015 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ Yaz geldi yıllık izin dönemi başladı. Çalışanlar ve işverenler yıllık izin konusunda çok az bilgiye sahip. Dolayısıyla çalışanlar mağdur, işverenler cezalı olabiliyor.
ÜCRET ALAMAYAN İŞÇİ, İŞ AKDİNİ FESHEDEBİLİR
İŞ HUKUKU UZMANI DİRENİŞTEKİ İŞÇİLERİ UYARDI: İŞ AKDİNİZ FESHEDİLİRSE 1 AY İÇİNDE DAVA AÇIN
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
cenevre Sendikamızın bağlı olduğu Uluslararası Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu (IUF) 22 ve 23 Nisan 2015 tarihlerinde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını yapıyor.
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE İŞÇİSİ SENDİKAL TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI
NESTLE İŞÇİSİ SENDİKAL TAZMİNAT DAVASINI KAZANDI NESTLE GIDA’da çalışmakta iken imzalanan Öz Gıda-İş Sendikası ile işveren arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesini eleştirdikleri ve bilahare TEKGIDA-İŞ Sendikası’na üye olmaları üzerine de haksız bir şekilde işten çıkarılan işçilerin mücadelesi hala devam etmektedir.
SÜTAŞ İŞÇİLERİ HUKUKİ MÜCADELEYİ KAZANDI
NESTLE GIDA´DA DİRENEN ÜYELERİMİZE POLİS MÜDAHALEDE BULUNDU
 :: Kadın Komisyonu
HAMİLE İSÇİYE ´BORÇLU´ DİYE İSTİFA DAYATMASI!
HAMİLE İSÇİYE ´BORÇLU´ DİYE İSTİFA DAYATMASI! Bursa´da bir alışveriş merkezinde çalışan B.A.´nın hesabı, bankaya olan borcunu ödemediği için bloke edildi. Başının çaresine nasıl bakacağını düşünen kadına bir darbe de işverenden geldi
SOSYAL GÜVENLİK SİSTEMİ KADINLARI YOK SAYIYOR
HAYDİ KADINLAR, BURSA´YA DAYANIŞMAYA!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com