ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

Pakmaya´da sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, dün fabrika önünde direnişe geçti. Pakmaya´nın Köseköy´deki fabrikasından çıkarılan 6 işçinin geri alınması için fabrika kapısında direniş başladı. İşten atılan işçiler, fabrika önünde karargah kurdu. İşçiler ilk direniş çayını demledi ve işjerine geri alınana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA SENDİKA KIYIMI

Tekgıda İş sendikasının örgütlenmeye çalıştığı Pakmaya´da 4 işçi işten çıkartıldı. Tekgıda iş yöneticileri dün fabrika önünde işvereni kınadılar.
Etiketler:  ,

PAKMAYA FABRİKASI´NDA İŞTEN ÇIKARMA PROTESTOSU

İZMİT´TE bulunan Pakmaya Fabrikası´nda örgütlenme çalışması yapan Türk-iş Konfederasyonuma bağlı Tekgıda-iş Sendikası´na öye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığı belirtilen 3 işçinin tekrar işe alınması için fabrika önünde eylem başlatıldı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

PAKMAYA´da sendikaya üye olanlardan 11 kişi daha işten atılınca fabrika önünde direniş başladı. Daha önce Tekgıda-İş Sendikası´na üye olduğu için 4 işçi işten çıkarılmıştı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA’DA SENDİKALAŞMA KIYIMI ARTARAK SÜRÜYOR

Geçtiğimiz Cuma günü üç ayrı işyeri önünde kitlesel basın açıklamaları ile protesto ettiğimiz ve hukuka saygılı olmaya davet ettiğimiz PAKMAYA şirketinde sendikalaşma kıyımı bütün hızıyla devam ediyor.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA SENDİKA DÜŞMANLIĞI SÜRÜYOR

PAKMAYA´da örgütlenme çalışması yürüten Tekgıda-İş Sendikası, işten atma saldırısı ile karşılaştı. Patronun sendika düşmanlığı sonucu Pakmaya´nın Kocaeli fabrikasından 3, Düzce´den ise 1 işçi işten atıldı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA SENDİKA DÜŞMANLIĞI

Bir süredir Tekgıda-İş Sendikasının örgütlenme çalışması yürüttüğü Pakmaya’nın Kocaeli fabrikasında 3, Düzce fabrikasında ise 1 işçi işten çıkarıldı. Çıkarılmalarına hiçbir haklı sebep gösterilmeyen işçiler ve Tekgıda İş Sendikası yöneticileri Pakmaya fabrikalarının önündeydi. Düzce ve Kocaeli ve İzmir’deki fabrikaların önünde yapılan basın açıklamalarına, birçok sendika yöneticisi ve siyasi parti temsilcisi de destek verdi.
Etiketler:  ,

SENDİKALI İŞÇİ KORKUSU!

Tekgıda-İş Sendikası´nın örgütlenme çalışması yürüttüğü, Kocaeli´de bulunan Pakmaya Fabrikası´nda yaklaşık 10 yıldır çalışan üç işçi sendikaya üye oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldı.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ 20 NİSAN´DA GREVDE

Çaykur işçisi 20 Nisan´da grevde Tekgıda-iş Sendikası 10 bin Çaykur emekçisinin 20 Nisan´da greve çıkacağını duyurdu.
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA ŞOK! 10 BİN İŞÇİ GREVE GİDİYOR...

TÜRKEL: BAŞKA YOL KALMADI
Etiketler:  , ,

PAKMAYA´DA İŞTEN ÇIKARTMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Tekgıda-İş Sendikası, Cuma günü önce Düzce sonra da İzmit ve İzmir´deki Pakmaya fabrikaları önünde anayasal hakkını kullanarak sendikaya üye olan işçilerin işten çıkarılmasını protesto için basın açıklaması yapacak.

ÇAYKUR´DA GREV 20 NİSANDA

ÖRGÜTLÜ olduğu 58 ayrı çay fabrikasına grev kararı asan Tekgıda-İş, 10 bin Çaykur işçisinin 20 Nisan´da greve çıkacağını açıkladı. Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, 5 yıldır gasp edilen haklarını almak izin grev silahını kullanmaktan başka yol bırakmadıklarını söyledi.
Etiketler:  , , ,

TEKGIDA-İŞ´TEN PAKMAYA´YA UYARI

Tekgıda-lş Sendikası, örgütlenme çalışması yaptığı Pakmaya şirketinde 4 üyesinin işten çıkarılmasına tepki göstererek, işvereni anayasal haklara saygı göstermeye çağırdı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´YI SENDİKAL HAKLARA SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Sendikamızın örgütlendiği PAKMAYA şirketinde üyelerimize yönelik bir sindirme harekatı başlatılmıştır. İşletmenin Kocaeli işyerinde 2, Düzce işyerinde de 1 üyemizin hizmet akitlerine haksız ve gerekçesiz bir şekilde son verilmiştir.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR´DA GREV KARARI, METALDE UZLAŞMAZLIK

Binlerce işçiyi ilgilendiren iki büyük sektörde emekçileri hareketli günler bekliyor. Metal iş kolunda toplu iş sözleşme görüşmeleri uyuşmazlıklar sonuçlanırken gıda da grev kararı alındı.
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
DOĞUŞ CİPS´TE TİS İMZALANDI
doğuş cips Sendikamızın örgütlü olduğu DOĞUŞ CİPS’te (DOĞUŞ YİYECEK VE İÇECEK ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş.) çalışan üyelerimiz adına yürüttüğümüz Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz nihayete erdi.
DANONE TİKVEŞLİ İLE TİS GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR
KAFKAS ŞEKERLEME DAVASINDA DOSYA BİLİRKİŞİYE GÖNDERİLDİ
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
sosyal yardımlar OECD’nin güncellenen Sosyal Harcamalar veritabanına göre en alttakiler yardımların yalnız yüzde 5’ini alıyor.
SGK´NIN ZARARI 12 YILDA REKOR KIRDI
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
NAMET İŞÇİLERİNDEN FABRİKA ÖNÜNDE EYLEM
namet GEBZE Çayırova´da kurulu Namet Fabrikası´nda sendikalı oldukları için işten atılan Tekgıda-iş Sendikası üyesi işçiler, dün fabrika önünde eylem yaparak sendika düşmanlığını protesto etti.
NAMET ÖNÜNDE EYLEM
NAMET´TE İŞÇİ KIYIMI
 :: Kadın Komisyonu
KADIN KOMİSYONUMUZ FRİTOLAY SUADİYE FABRİKASINI ZİYARET ETTİ
kocaeli Sendikamız, kadın üyeleriyle ilgili olarak yaptığı çalışmalara fabrika ziyaretleri ile devam etmektedir.
ÇALIŞAN KADININ HANGİ HAKLARI ELİNDEN ALINDI?
KADIN KOMİSYONUMUZDAN BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNE ZİYARET
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com