Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÇAYKUR’DA GREVE ÇEYREK KALA

Sendikamız, ÇAYKUR, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinde çalışan üyeleri adına KAMU-İŞ (Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası) ile sürdürdüğü işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin akamete uğramasının ardından, GREV kararı alarak işyerlerinde ilan etti.
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREV DEMLENDİ

Tekgıda-İş Sendikası, Çaykur, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinde çalışan üyeleri adına Kamu-İş (Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası) ile sürdürdüğü toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamaması üzerine grev kararı alarak işyerlerinde ilan etti. Sendika 10-15 Nisan arasında grevi tüm Çaykur işyerlerinde hayata geçirmeyi planlıyor.
Etiketler:  , ,

GREVSE GREV HODRİ MEYDAN

TEKGIDA-İŞ Sendikası ile Kamu işverini arasında sürdürülen Çaykur Toplusözleşme görüşmelerinde arabulucu aşaması da bitti.
Etiketler:  , , , , ,

İMC ÇALIŞANLARIYLA DAYANIŞMA EYLEMİ!

Türkiye Gazeteciler Sendikası, işten atılan İMC TV emekçileriyle birlikte, dün kanalın bulunduğu Flatofis binasının önünde açıklama yaparak işten atmaları protesto etti. Açıklamaya Tekgıda- İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel ile TÜRK-İŞ 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak da destek verdi.
Etiketler:  , , ,

BMC MAĞDURU İŞÇİLER İÇİN YAPILAN EYLEME DESTEK VERDİK!

Genel Başkanımız Sn. Mustafa TÜRKEL BMC’de işten çıkarılan işçiler için yapılan kitlesel basın açıklamasına katılarak, mağdur işçilere destek verdi.
Etiketler:  , , , , ,

DHL İŞÇİLERİNİN EYLEMİNE KATILARAK DESTEK VERDİK

Genel Sekreterimiz Sn. Mecit AMAÇ, TÜMTİS Sendikası’nın DHL işçileri için Istanbul-Esenyurt’ta tertiplediği eyleme katılarak, destek verdi.
Etiketler:  , , ,

EAST BALT´TA ZAFER DİRENEN İŞÇİNİN OLDU

East Balt firmasında çalışan ve Tekgıda-İş sendikasında örgütlenerek işten çıkarmalara karşı direnişe geçen işçiler anayasal haklarına kavuşarak, işçi sınıfı açısından önemli bir zafere imza attı. İşveren ve sendika bugün öğle saatlerinde anlaşarak işten çıkarılan işçilerin geri alınması kararı aldı.

TEKGIDA-İŞ´TEN TÜMTİS VE BİRLEŞİK METAL´E DESTEK

Tekgıda-lş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, Çorlu´daki Daiyang ve İzmir´deki Özşen Nakliyat işçilerine yönelik saldırılan kınayarak Birleşik Metal ve Tümtis Sendikası´na destek açıklaması yaptı.
Etiketler:  ,

SGBP KADIN KOORDİNASYONU THY DİRENİŞ ALANINDA

25 Kasım etkinlikleri programında bugün THY’da direnişteki emekçileri ziyaret etti.

KADINA ŞİDDETE KARŞI AFİŞLERİMİZ İETT OTOBÜSLERİNDE

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyon, kadına yönelik şiddete karşı yeni bir etkinlik başlattı. Kadına yönelik şiddete karşı hazırlanan afiş 130 belediye otobüsüne asıldı.

GÜÇBİRLİĞİ KADINLARI ŞİDDETE HAYIR DEDİ

Kadınız, sendikalıyız, şiddete isyandayız

THY EYLEMİ ARTIK KADIKÖY´DE

THY eylemi artık kadıköy´de..
Etiketler:  ,

´ÖZGÜR BASIN´ YÜRÜYÜŞÜ

´Özgür basın´ yürüyüşü Gazetecilere Özgürlük Platformu, Gazetecilik İçin Ayağa Kalk Günü nedeniyle Taksim´de yürüyüş düzenledi.Tutuklu meslektaşlarının fotoğraflarını taşıyan gazeteciler, ´AKP elini basından çek´ dedi.

´GAZETECİLİK İÇİN AYAĞA KALK´

Tüm Avrupa’da her 5 Kasım’da “Gazetecilik İçin Ayağa Kalk” sloganıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Gazetecilere Özgürlük Platformu’nun (GÖP) öncülüğünde bugün Tünel’den Taksim’e yürüyüş yapılacak.
Etiketler: 

DİRENİŞ ALANINDAN 1 MAYIS´A

Direnişteki Billur Tuz ve Savranoğlu işçileri bu yıl ilk kez 1 Mayıs´a katılacak. Bunun heyecanını yaşayan işçiler, tüm işçileri haklarını almak üzere birleşmeye ve 1 Mayıs´a katılmaya davet ediyorlar.
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN Manisa’da kurulu bulunan FERRERO işletmesinde TEKGIDA-İŞ lehine yapılan çoğunluk tespitine Öz Gıda-İş’in itirazı üzerine İstanbul 5. İş Mahkemesi’nde görülmekte olan davada bu gün sona gelindi.
DAMLA SU’DA (MAHMUDİYE KAYNAK SUYU) ANLAŞMAYA VARILDI
KENT ŞEKERLEME İŞÇİLERİ İLE TOPLANTI YAPTIK
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
evrensel İşçi sınıfının sermayeye karşı mücadelesinin ilerlemesinde en önemli araçlardan birisi olan sendikalar ve sendikal mücadele, uzunca bir süredir çeşitli yönleriyle tartışılıyor.
DOLAR TUZAĞI
EKOPANORAMA -ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI-
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye oldukları için işten atılan Sütaş işçileri, 69 gündür sürdürdükleri direnişlerini dün İstanbul´a taşıdı. Atılan işçilerin işe iadesi için patrona 1 Temmuz´a kadar süre tanıyan işçiler, aksi halde Sütaş ürünlerini boykot kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
SÜTAŞ İŞÇİSİ TEZEK ENGELİNE YANIT VERECEK
SÜTAŞ İŞÇİLERİ MÜCADELE´Yİ İSTANBUL´A TAŞIYOR
 :: Kadın Komisyonu
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
Sütaş İşyerlerinde sendikalı ve güvenceli çalışmak isteyen işçilere kapıyı gösteren, işe dönmek için direnen işçilerin direniş alanına tezek döktüren ancak bunlar yaşanmamışçasına, kameralar karşısına geçerek “bizler Sütaş fabrikalarında büyük bir aileyiz” diyen TÜSİAD eski Başkanı Muharrem Yılmaz’a ve yönetimine biz kadınlar da tepkiliyiz.
KARŞI DİRENİŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ.
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com