Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

18 GÜNDÜR DİRENEN PAKMAYA İŞÇİSİ BOYUN EĞMİYOR

Tekgıda-Iş Sendikası´nda örgütlenen Pakmaya işçilerinin, atılan işçilerin geri alınması ve sendikal özgürlüklere yönelik saldırıların durdurulması için başlattığı direniş devam ediyor.
Etiketler: 

TÜRKEL: GÜÇ BİZDE BUNU ÇAYKURDA KULLANACAĞIZ

TEKgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Çaykur Genel Müdürü´nün işçilerin 2 bin 80 TL maaş aldığı iddiasına Daimi işçiler bin 600 TL alırken geçici işçilerin aldığı ücret bin 450 TL´dir. 2 bin 80 TL ücret için davul-zurna ile toplusözleşme imzalamaya hazırız dedi.
Etiketler: 

İSÇİLERE BİR DURAĞI COK GÖRDÜLER

Yağmurlu havalarda direnişteki Pakmaya işçilerinin ve mesai bitimi evlerine dönmek isteyen işçilerin de kullandığı, otobüs durağı kaldırıldı.

PAKMAYA EYLEMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Temsilci eğitimi nedeniyle Genel Merkezimizde toplanan değişik işletmelere mensup 64 Baştemsilci ve Temsilcimizle beraber bu gün eylem alanında direnişçi kardeşlerimizle buluştuk
Etiketler:  , , ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

Dünyanın hiçbir yerinde tek başına çay gibi bulunduğu bölgenin sosyo ekonomik yapısını etki eden başka bir ürün yoktur. Rize´deki çay gerçeğinin dünyanın başka hiçbir yerinde örneği yoktur. Biz işçilerimizin haklarını almasından yanayız.
Etiketler: 

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVDE

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Caykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını duyurdu.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´D A GREVE GİDİYOR

Türkel; Tüm üyelerimiz ile 22 Nisan tarihinden itibaren grevimizi başlatıyoruz. Biz Kamu İşveren Sendikasından makul artışlar istedik. 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay islendi Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu.

GREV ÇANLARI ÇALIYOR

ÇayKur´da süren sendikal mücadele sonucunda, tüm engellemeler ve baskılara rağmen yetki elde ettik.
Etiketler:  ,

22 NİSANDA GREV BAŞLIYOR

Türkel, 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVE GİDİYOR

Çaykur´da yetkili sendika olan Tek Gıda İş Sendikası ile Kamu İşveren Sendikası arasında anlaşmaya varılamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde Tek -Gıda İş Sendikası grev karırını açıklamıştı.
Etiketler:  , ,

COCA COLA İŞÇİLERİNE ZORUNLU DUYURU

Değerli üyelerimiz bilmelidir ki; COCA COLA İçecek A.Ş’ deki tek gerçek yetkili sendika TEKGIDA-İŞ’ tir. Üyelik verileri bunun tek ve net ispatıdır.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.
Etiketler:  , , ,

VE ÇAYKUR´DA 22 NİSAN´DA GREV

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Çaykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını açıkladı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİSİ EYLEME DEVAM EDİYOR

Pakmaya Fabrikası’nda işten çıkarılan işçiler fabrika önünde direnişe devam ediyor.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİSİ DİRENİYOR

Eğer biz Türkiye´de emek eksenli bir mücadele verip ortak bir yol bulamazsak, hiçbir kazanım elde edemeyiz, zaman dayanışma ve birlik olma zamanıdır
Etiketler:  ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
YEPAŞ İLE ANLAŞMAYA VARILDI
YEPAŞ İLE ANLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu YEPAŞ YENİMAHALLE EKMEK PAZARLAMA A.Ş. ile sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.?
KAFKAS´TAN BİR MÜJDELİ HABER DAHA
AROMA´DA ÇALIŞAN MEVSİMLİK İŞÇİLERİMİZİN HAYALLERİ GERÇEK OLDU
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
KIDEM TAZMİNATI NASIL ARTAR
KIDEM TAZMİNATI NASIL ARTAR ÇALIŞANLAR eğer en az 1 yıllık kıdeme sahipse tazminatı hak ediyor. Kıdem tazminatını artırmak mümkün. Bunun için yapmanız gereken hesap ise çok basit.
YILLIK İZİNDE YENİ DÖNEM!
KIDEM TAZMİNATININ DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI: 45 YILLIK KIDEM
 
 :: Uluslararası İlişkiler
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ 40 ülkeden binlerce Fast Food işçisi 14 Nisan’da, el ilanı dağıtma, gösteriler ve grevleri içeren çeşitli eylemlerin olduğu 3. Uluslararası Fast Food İşçileri Günü’ne katıldı
MONDELEZ’İN KAHİRE’DEKİ FABRİKASINDA ÇIKAN YANGINDA ÖLENLERİN SAYISI 7’YE ÇIKTI
İSVEÇLİ GIDA İŞÇİLERİ FINDUS FABRİKASININ KAPANMASINA KARŞI MÜCADELE EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ GEBZE´de kurulu IFF Aroma Baharat ve Esans Fabrikası´nda çalışırken Türk-İş´e bağlı Tekgıda-İş Sendikası´na üye oldukları için işten atılan işçilerin işe iade için açtıkları davalar kazanımla sonuçlandı.
DÖHLER EYLEMİNDE 2. GÜN
DÖHLER GIDA’DA ÜRETİM DURDU
 :: Kadın Komisyonu
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ 78 milyon 741 bin 53 kişilik nüfusun %49.8´i, 39 milyon 229 bin 862 kişi ile kadın. Kadınlar erkeklerden daha uzun süre yaşıyor. Doğuşta beklenen yaşam süresi farkı 5.4 yıl.
8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ MESAJI
ÜCRETTE KADINLARA NEGATİF AYRIMCILIK!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS