Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

PAKMAYA DA DİRENİŞ BÜYÜYOR

İşçilerin Tekgıda-İş Sendikası´nda örgütlenmesinin ardından baskıların arttığı ve 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´da, yarın Türk-İş, DİSK ve KESK temsilcilerinin de katılacağı bir miting yapılacak.
Etiketler: 

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEME HAZIRLANIYOR

TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlenme çalışmalarını başlatmasının ardından Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı. İşten çıkartılan 14 işçi direnişlerini sürdürüyor.
Etiketler: 

HASAT ZAMANI KIYAMET KOPACAK

Çay hasat mevsiminde işçiler grev yapacağı için fabrikalar çalışmayacak. Fabrikala çalışmayınca üretici çayını satmayacak. Doğu Karadeniz´de kıyamet kopacak!
Etiketler: 

ÇAYKUR´DA TEKGIDA-İŞ´E GREV TEHDİDİ

Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu 2009-2010 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine 58 çay fabrikasında grev kararını asan Tek Gıda İş Sendikası’nı adeta tehdit etti.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİLERİNİN MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Kocaeli, Düzce ve İzmir’de bulunan Pakmaya fabrikalarında Tekgıda-İş’e üye oldukları için işten atılan 14 işçinin işe geri alınmasını isteyen işçilerin eylemleri sürüyor. İşçiler dün İstanbul’da Pak Holding ve CNR Expo Fuarı önünde eylem yaptı. Bugün de Pakmaya yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu arada direnişteki işçilere destekler de sürüyor.
Etiketler: 

İŞÇİYİ SENDİKAYLA HATIRLADILAR

İşten çıkarılan 14 Pakmaya işçisine, Tek Gıda -İş´den destek geldi. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 14 işçiye destek veren Tek Gıda-İş Sendikası dün öğle saatlerinde Pak Holding önünde basın açıklaması yaptı.
Etiketler: 

ALTIN VERME SÖZLEŞME YAP´

Tek Gıda-İş Sendikası´na üye olduktan sonra işten çıkartılan 14 Pakmaya işçisi ve sendika, şirket yönetimini holding binası önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto etti. Pak Holding binası önünde yapılan basın açıklamasını Tek Gıda-İş Sendikası Anadolu Şube Başkanı Yunus Durdu yaptı.
Etiketler: 

PAKMAYA´DA SENDİKADAN İSTİFA EDENE ´40´INCI YIL ALTINI RÜŞVETİ

Pakmaya´dan atılan Tekgıda-İş sendikası, 14 işçi için dün İstanbul Gayrettepe´de olan Pakmaya Genel Merkezi önünde eylem yaptı. Eylemde konuşan Tekgıda-İş sendikası İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Durdu, Pakmaya işvereni önce 14 kişiyi haksız gerekçesiz, işten çıkardı. Sözde gözdağı verdi, aba altından sopa gösterdi. Sonra da rüşvet vermeye çalıştı. Şirketin 40´ıncı yılı için altın verecekmiş, kömür parası verecekmiş, Miş miş de miş miş. Ama şart ne? Önce sendikadan istifa edeceksin. Kimse bizi aptal yerine koymasın. Ağzımıza bir bardak bal çalmak istendiğini çok iyi görüyoruz diye konuştu.

PAKMAYA İŞVERENİ İŞÇİNİN İRADESİNİ YENEMEYECEK!

PAKMAYA’da örgütlendik. İşveren zulme başladı. Aslında zulüm hep vardı.
Etiketler:  , ,

SENDİKAYA KARŞI CUMHURİYET ALTINI

Kocaeli TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye olduktan sonra işten atılan Pakmaya işçilerinin fabrika önündeki direnişi üçüncü gününe girdi. Patronun sendika üyesi işçilere dönük baskıları da devam ediyor.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

Pakmaya´da sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, dün fabrika önünde direnişe geçti. Pakmaya´nın Köseköy´deki fabrikasından çıkarılan 6 işçinin geri alınması için fabrika kapısında direniş başladı. İşten atılan işçiler, fabrika önünde karargah kurdu. İşçiler ilk direniş çayını demledi ve işjerine geri alınana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA SENDİKA KIYIMI

Tekgıda İş sendikasının örgütlenmeye çalıştığı Pakmaya´da 4 işçi işten çıkartıldı. Tekgıda iş yöneticileri dün fabrika önünde işvereni kınadılar.
Etiketler:  ,

PAKMAYA FABRİKASI´NDA İŞTEN ÇIKARMA PROTESTOSU

İZMİT´TE bulunan Pakmaya Fabrikası´nda örgütlenme çalışması yapan Türk-iş Konfederasyonuma bağlı Tekgıda-iş Sendikası´na öye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığı belirtilen 3 işçinin tekrar işe alınması için fabrika önünde eylem başlatıldı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

PAKMAYA´da sendikaya üye olanlardan 11 kişi daha işten atılınca fabrika önünde direniş başladı. Daha önce Tekgıda-İş Sendikası´na üye olduğu için 4 işçi işten çıkarılmıştı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA’DA SENDİKALAŞMA KIYIMI ARTARAK SÜRÜYOR

Geçtiğimiz Cuma günü üç ayrı işyeri önünde kitlesel basın açıklamaları ile protesto ettiğimiz ve hukuka saygılı olmaya davet ettiğimiz PAKMAYA şirketinde sendikalaşma kıyımı bütün hızıyla devam ediyor.
Etiketler:  ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
GENEL SEKRETERİMİZ DR. OETKER İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
dr.oetker Sendikamızın örgütlü olduğu Dr. OETKER Gıda İşletmesi’nde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde hala uzlaşma arayışları devam ediyor.
TEKİRDAĞ BUNGE GIDA FABRİKASINDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
ADANA ANADOLU EFES FABRİKASINDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
GENEL SAĞLIKSIZLIK SİGORTASI
birgün Herkesi sağlık güvencesine alacağı iddia edilen Genel Sağlık Sigortası (GSS) yurttaşları borçlandırıyor. 7 milyon yurttaş 9 milyar borçla mağdur ediliyor.
BEYAZ YAKALILARDA MESLEK HASTALIKLARI
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE GIDA İŞÇİLERİ AÇLIK GREVİNE BAŞLADI
nestle gida TEKGIDA-İŞ Sendikasına üye oldukları için işten atılan ve 295 gündür direnişte olan Nestle Gıda işçileri, Bursa Karacabey´de bulunan fabrikanın önünde açlık grevine başladı.
SÜTAŞ PATRONU HAK TANIMIYOR
KAFKAS ÇALIŞANLARI İŞE İADE DAVASI AÇTI
 :: Kadın Komisyonu
AVRUPA YAKASI ŞUBE KADIN KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI
resim Sendikamız, kadın üyeleriyle ilgili olarak yaptığı çalışmalara Kadın Komisyon Başkanları toplantısında alınan kararlar doğrultusunda devam etmektedir.
HÜKÜMETTEN KADINLARA YENİ İSTİHDAM PAKETİ: YA GEÇİCİ İŞLER YA DA GİRİŞİMCİLİK
TOPLUM YARARI KADINLARIN ZARARI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com