Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´D A GREVE GİDİYOR

Türkel; Tüm üyelerimiz ile 22 Nisan tarihinden itibaren grevimizi başlatıyoruz. Biz Kamu İşveren Sendikasından makul artışlar istedik. 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay islendi Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu.

GREV ÇANLARI ÇALIYOR

ÇayKur´da süren sendikal mücadele sonucunda, tüm engellemeler ve baskılara rağmen yetki elde ettik.
Etiketler:  ,

22 NİSANDA GREV BAŞLIYOR

Türkel, 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVE GİDİYOR

Çaykur´da yetkili sendika olan Tek Gıda İş Sendikası ile Kamu İşveren Sendikası arasında anlaşmaya varılamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde Tek -Gıda İş Sendikası grev karırını açıklamıştı.
Etiketler:  , ,

COCA COLA İŞÇİLERİNE ZORUNLU DUYURU

Değerli üyelerimiz bilmelidir ki; COCA COLA İçecek A.Ş’ deki tek gerçek yetkili sendika TEKGIDA-İŞ’ tir. Üyelik verileri bunun tek ve net ispatıdır.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.
Etiketler:  , , ,

VE ÇAYKUR´DA 22 NİSAN´DA GREV

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Çaykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını açıkladı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİSİ EYLEME DEVAM EDİYOR

Pakmaya Fabrikası’nda işten çıkarılan işçiler fabrika önünde direnişe devam ediyor.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİSİ DİRENİYOR

Eğer biz Türkiye´de emek eksenli bir mücadele verip ortak bir yol bulamazsak, hiçbir kazanım elde edemeyiz, zaman dayanışma ve birlik olma zamanıdır
Etiketler:  ,

PAKMAYA DİRENİŞİ İSTANBUL´A TAŞINDI

Pakmaya işverenine ait 3 fabrikada yüzde 40 örgütlendikten sonra sendika temsilcileri ve üyeleri işten çıkarılan Tekgıda-İş Sendikası, Pakmaya Holding´in İstanbul´daki Genel Müdürlüğü önünde direnişe başladı.

ÇAYKUR´U KİM BİTİRİYOR?

Çaykur greve gidiyor. Sanki AKP´nin elini kolunu, dilini bağlamışlar. 14 çalışan, binlerce çay üreticisi, çay pazanndaki rekabet... Ya bunlan görmüyor ya da, Çaykur´u bitirmek için oyun oynuyor.
Etiketler:  ,

İSTEDİĞİMİZ SİMİT PARASI

ÇAYKUR ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alan Tek Gıda İş Sendikası’nın Genel Başkanı Mustafa Türkel, günebakış’a konuştu Grev, bizim için amaç değil bir araçtır
Etiketler:  , ,

‘BABAMI YARAMAZLIK YAPTIĞI İÇİN ATMIŞLAR’

“Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz” dense de işçiler bilir ki, bu ülkede sendikaya üye olmak işten çıkarılmayı göze almaktır. Örnekleri çoktur… Yaşadığı sömürü ve baskıdan kurtulmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini bilse de bu kararı vermek, verdiği kararı ailesiyle paylaşmak zordur işçi için.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİLERİ; BİZ BU YOLA YÜREĞİMİZİ KOYDUK !

Pakmaya´dan işten çıkarılan işçiler Kocaeli zmit´te 1973 yılında faaliyete geçen daha sonra zamanla önce Düzce daha sonra İzmir olmak üzere Türkiye´de 3, Romanya´da 1 fabrika kuran ve dünyaya ihracat yapan büyük ve köklü bir şirketin çalışanlarıydık.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA İŞTEN ÇIKARILANLAR EYLEMDE

Pakmaya İşçilerine, ESP, SGD, TKP, ÖDP, SDP ve DİSK üyeleri destek verdi. Burada Tekgıda-İş Sendikası adına yapılan açıklamada, Pakmaya patrorununun 14 işçiyi sendika üyesi olduğu için işten çıkardığı belirtildi.
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
PINAR ENTEGRE ET VE PINAR SÜT İŞLETMELERİMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI
PINAR ENTEGRE ET VE PINAR SÜT İŞLETMELERİMİZDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI Sendikamızın örgütlü olduğu Pınar Entegre Et ve Pınar Süt işletmelerimizde yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri başladı.
ESKİŞEHİR´DE KONUT YAPI KOOPERATİFİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
ANADOLU ETAP İŞLETMEMİZDE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI
TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI TÜRK-İŞ OCAK 2016 SOSYAL GÜVENLİK BİLGİLERİNİ YAYINLADI
GENEL SAĞLIK SİGORTASI PRİMLERİNE BÜYÜK ZAM
´KIDEM TAZMİNATINI KALDIRMA´ HANGİ ŞER GÜÇLERİN PLANI?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF ULUSLARARASI GIDA ŞİRKETLERİ FAALİYET BÜLTENİ-23
IUF GIDA BÜLTENİ IUF üyesi Tekgıda-İş sendikasının mücadele yürüttüğü IFF´nin temel müşterileriyle iletişime geçerek onlara Türkiye´deki gelişmeler hakkında bilgi vermekte ve tedarikçileriyle sorunu çözmesi için iletişime geçmesi çağrısı bulunmaktadır.
IUF ULUSLARARASI GIDA ŞİRKETLERİ FAALİYET BÜLTENİ 22
GENEL BAŞKANIMIZ IUF YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN CENEVRE´DE!
 :: Eylemlerden Haberler
MÜCADELE EDENLER ASLA YENİLMEZ
MÜCADELE EDENLER ASLA YENİLMEZ Amerikan IFF Aroma Fabrikası´ndan sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçiler, direnişlerinin 100. gününde mücadeleyi anlattı: Bütün kararlılığımızla buradayız. Mücadelemiz güçlenerek devam ediyor
KENT EKMEK İŞÇİLERİ EKMEK MÜCADELESİNDE
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI
 :: Kadın Komisyonu
ÇIKAR ODAKLI KADIN POLİTİKASI ŞART
ÇIKAR ODAKLI KADIN POLİTİKASI ŞART 64. Hükümet programının ve daha sonra aralık ayının ortasında Başbakan Davutoğlu´nun açıkladığı eylem planının bir bölümünün kadınlara ayrıldığını takip edenler bilir. Hükümetin çıkardığı yasaların, torba kanunların hemen hepsinde var olan kadın istihdamını ´artırma´ anlayışı, eylem planında da boy gösteriyor.
KADINLAR TAŞERONLASACAK
KADINLAR YAŞAM HAKKI İÇİN ALANLARDA
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS