Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÇAYKUR´ DA GREV KARARI

Tekgıda-iş Sendikası ile Çaykur ve Kamu işverenleri Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinir anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından alınan grev kararı 22 Nisan´da kuruma ait 58 işletmede uygulamaya başlıyor
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREVE GÜNLER KALDI

Tekgıda-İş Sendikası tarafından alınan karara göre Çaykur işçileri önümüzdeki hafta pazartesi günü greve çıkıyor. Tekgıda-İş, Hak-İş´e bağlı Öz Gıda-İş´in saldırısı sonucu yetki tartışmasıyla geçen son beş yılın kayıplarını telafi etmeyi de amaçlıyor.
Etiketler:  , , ,

GREVE KATILMAYAN SÖZLEŞMEDEN YARARLANAMAZ!

Tekgıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel Rize’de grev öncesi çalışmalarını sürdürürken Tekgıda-İş sendikası üyelerine seslendi. Tekgıda-İş üyelerini uyaran Türkel greve katılmayan işçilerin sözleşmeden yararlanamayacağının altını çizdi.
Etiketler:  , ,

TÜRKEL: ÇAYKUR İŞÇİSİNİ KİMSEYE MUHTAÇ BIRAKMAYIZ

Tek Gıda-lş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, grev konusunda kararlı olduklarını belirterek; Bizi kimse test etmeye kalkmasın, biz yeterince testten geçtik. Türkiye bizi tanıyor dedi.
Etiketler: 

İŞÇİMİZİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYİZ

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, greve gitmeleri halinde ÇAYKUR işçisini kimseye muhtaç duruma düşürmeyeceklerini söyledi.
Etiketler: 

18 GÜNDÜR DİRENEN PAKMAYA İŞÇİSİ BOYUN EĞMİYOR

Tekgıda-Iş Sendikası´nda örgütlenen Pakmaya işçilerinin, atılan işçilerin geri alınması ve sendikal özgürlüklere yönelik saldırıların durdurulması için başlattığı direniş devam ediyor.
Etiketler: 

TÜRKEL: GÜÇ BİZDE BUNU ÇAYKURDA KULLANACAĞIZ

TEKgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Çaykur Genel Müdürü´nün işçilerin 2 bin 80 TL maaş aldığı iddiasına Daimi işçiler bin 600 TL alırken geçici işçilerin aldığı ücret bin 450 TL´dir. 2 bin 80 TL ücret için davul-zurna ile toplusözleşme imzalamaya hazırız dedi.
Etiketler: 

İSÇİLERE BİR DURAĞI COK GÖRDÜLER

Yağmurlu havalarda direnişteki Pakmaya işçilerinin ve mesai bitimi evlerine dönmek isteyen işçilerin de kullandığı, otobüs durağı kaldırıldı.

PAKMAYA EYLEMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Temsilci eğitimi nedeniyle Genel Merkezimizde toplanan değişik işletmelere mensup 64 Baştemsilci ve Temsilcimizle beraber bu gün eylem alanında direnişçi kardeşlerimizle buluştuk
Etiketler:  , , ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

Dünyanın hiçbir yerinde tek başına çay gibi bulunduğu bölgenin sosyo ekonomik yapısını etki eden başka bir ürün yoktur. Rize´deki çay gerçeğinin dünyanın başka hiçbir yerinde örneği yoktur. Biz işçilerimizin haklarını almasından yanayız.
Etiketler: 

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVDE

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Caykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını duyurdu.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´D A GREVE GİDİYOR

Türkel; Tüm üyelerimiz ile 22 Nisan tarihinden itibaren grevimizi başlatıyoruz. Biz Kamu İşveren Sendikasından makul artışlar istedik. 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay islendi Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu.

GREV ÇANLARI ÇALIYOR

ÇayKur´da süren sendikal mücadele sonucunda, tüm engellemeler ve baskılara rağmen yetki elde ettik.
Etiketler:  ,

22 NİSANDA GREV BAŞLIYOR

Türkel, 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVE GİDİYOR

Çaykur´da yetkili sendika olan Tek Gıda İş Sendikası ile Kamu İşveren Sendikası arasında anlaşmaya varılamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde Tek -Gıda İş Sendikası grev karırını açıklamıştı.
Etiketler:  , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) ile toplantı
NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) ile toplantı Örgütlü firmalarımız arasına bu dönem yeni dahil olan NESTLE TÜRKİYE GIDA ve CEREAL PARTNERS (CPT) işletmelerinin Bursa Karacabey fabrikasında çalışmakta olan, giren vardiya ve çıkan vardiya olmak üzere iki vardiya ile bugünkü sözleşme müzakeresi sonrası bir bilgilendirme toplantısı düzenledik.
EĞİTİM SEFERBERLİĞİMİZ SÜRÜYOR
PINAR ET-SÜT İLE TİS GÖRÜŞMELERİ SONUÇLANDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI Yaz ayları yaklaşıyor, haliyle çalışanların bütün bir yıl dört gözle beklediği izin dönemi de geliyor.
ZORUNLU BES HUKUKSUZ VE ADALETSİZ
KIDEM TAZMİNATINA DOKUNAN ELLER YANAR
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR IUF kendi sitesinde yaptığı açıklamada, bu sızıntı sayesinde ortaya çıkan görüşmelerin önceden yaptığımız eleştiriler konusunda kendilerini haklı çıkardığını ifade etti.
ITUC MEKTUP GÖNDERDİ
3. IUF ULUSLARARASI FAST FOOD İŞÇİLERİ GÜNÜ
 :: Eylemlerden Haberler
TEKGIDA-İŞ BEL KARPER´İ UYARDI: BASKILARA SON VER!
BELKARPER Çorlu´da faaliyet gösteren BEL KARPER fabrikasında sendikamız TEKGIDA-İŞ´e üye olan işçilere, işveren tarafından uygulanan sendikadan istifa baskılarına basın açıklamasıyla yanıt verdik.
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF´DE BASIN AÇIKLAMASINA DAVET
 :: Kadın Komisyonu
ÇALIŞAN ANNELERE POZİTİF AYRIMCILIK
ÇALIŞAN ANNELERE POZİTİF AYRIMCILIK Anneleri çalışma yaşamında ayrıcalıklı kılmak, toplum sağlığı için çok önemli. Çalışma yaşamındaki kadınların pozitif ayrımcılık olarak nitelenecek avantajları var. Bu haftaki yazılarımızı çalışan annelerin haklarına ayırdık..
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
´KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIMI ENGELLENMEMELİ´
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS