Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

40 YILDIR KOKUNUZU ÇEKİYORUZ, BARİ SİZ YAPMAYIN!

En son CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sorunu Meclis´e taşıyarak, Pakmaya işçisinin durumunu gündem getirdi. Konuyu ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK´e de ak tardı; çözüm için müfettiş görevlendirileceğine dair söz aldı.
Etiketler:  , , , ,

İŞÇİLER DİRENİŞTE, PATRON ´TATLI´ İŞİNDE

Tekgıda-Iş Sendikası´nın örgütlenme çalışması yürüttüğü ve patronun sendika karşıtı tutumu nedeniyle 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´nın tatlı işine gireceği duyuruldu.

GREV AMAÇ DEĞİL ARAÇ

Türkel, Sütlüoğlu´nun ´grev halinde kaos çıkar´ yaklaşımına ateş püskürdü Grev amaç değil araç ?
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEM HAZIRLIĞINDA

Pakmaya´dan atılan işçiler büyük eylem hazırlığında TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlen me çalışmalarını başlatmasının ardın dan Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı.
Etiketler: 

PAKMAYA DA DİRENİŞ BÜYÜYOR

İşçilerin Tekgıda-İş Sendikası´nda örgütlenmesinin ardından baskıların arttığı ve 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´da, yarın Türk-İş, DİSK ve KESK temsilcilerinin de katılacağı bir miting yapılacak.
Etiketler: 

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEME HAZIRLANIYOR

TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlenme çalışmalarını başlatmasının ardından Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı. İşten çıkartılan 14 işçi direnişlerini sürdürüyor.
Etiketler: 

HASAT ZAMANI KIYAMET KOPACAK

Çay hasat mevsiminde işçiler grev yapacağı için fabrikalar çalışmayacak. Fabrikala çalışmayınca üretici çayını satmayacak. Doğu Karadeniz´de kıyamet kopacak!
Etiketler: 

ÇAYKUR´DA TEKGIDA-İŞ´E GREV TEHDİDİ

Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu 2009-2010 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde sonuç alınamaması üzerine 58 çay fabrikasında grev kararını asan Tek Gıda İş Sendikası’nı adeta tehdit etti.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİLERİNİN MÜCADELESİ SÜRÜYOR

Kocaeli, Düzce ve İzmir’de bulunan Pakmaya fabrikalarında Tekgıda-İş’e üye oldukları için işten atılan 14 işçinin işe geri alınmasını isteyen işçilerin eylemleri sürüyor. İşçiler dün İstanbul’da Pak Holding ve CNR Expo Fuarı önünde eylem yaptı. Bugün de Pakmaya yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Bu arada direnişteki işçilere destekler de sürüyor.
Etiketler: 

İŞÇİYİ SENDİKAYLA HATIRLADILAR

İşten çıkarılan 14 Pakmaya işçisine, Tek Gıda -İş´den destek geldi. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 14 işçiye destek veren Tek Gıda-İş Sendikası dün öğle saatlerinde Pak Holding önünde basın açıklaması yaptı.
Etiketler: 

ALTIN VERME SÖZLEŞME YAP´

Tek Gıda-İş Sendikası´na üye olduktan sonra işten çıkartılan 14 Pakmaya işçisi ve sendika, şirket yönetimini holding binası önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto etti. Pak Holding binası önünde yapılan basın açıklamasını Tek Gıda-İş Sendikası Anadolu Şube Başkanı Yunus Durdu yaptı.
Etiketler: 

PAKMAYA´DA SENDİKADAN İSTİFA EDENE ´40´INCI YIL ALTINI RÜŞVETİ

Pakmaya´dan atılan Tekgıda-İş sendikası, 14 işçi için dün İstanbul Gayrettepe´de olan Pakmaya Genel Merkezi önünde eylem yaptı. Eylemde konuşan Tekgıda-İş sendikası İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Durdu, Pakmaya işvereni önce 14 kişiyi haksız gerekçesiz, işten çıkardı. Sözde gözdağı verdi, aba altından sopa gösterdi. Sonra da rüşvet vermeye çalıştı. Şirketin 40´ıncı yılı için altın verecekmiş, kömür parası verecekmiş, Miş miş de miş miş. Ama şart ne? Önce sendikadan istifa edeceksin. Kimse bizi aptal yerine koymasın. Ağzımıza bir bardak bal çalmak istendiğini çok iyi görüyoruz diye konuştu.

PAKMAYA İŞVERENİ İŞÇİNİN İRADESİNİ YENEMEYECEK!

PAKMAYA’da örgütlendik. İşveren zulme başladı. Aslında zulüm hep vardı.
Etiketler:  , ,

SENDİKAYA KARŞI CUMHURİYET ALTINI

Kocaeli TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye olduktan sonra işten atılan Pakmaya işçilerinin fabrika önündeki direnişi üçüncü gününe girdi. Patronun sendika üyesi işçilere dönük baskıları da devam ediyor.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

Pakmaya´da sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, dün fabrika önünde direnişe geçti. Pakmaya´nın Köseköy´deki fabrikasından çıkarılan 6 işçinin geri alınması için fabrika kapısında direniş başladı. İşten atılan işçiler, fabrika önünde karargah kurdu. İşçiler ilk direniş çayını demledi ve işjerine geri alınana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
YUDUM SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMA SAĞLANDI
YUDUM SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMA SAĞLANDI Sendikamızın örgütlü olduğu YUDUM GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı.
TAT GIDA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
ETİ GIDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ TÖRENLE İMZALANDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
10 BİN İŞÇİ MESLEK HASTALIĞINDAN ÖLDÜ
10 BİN İŞÇİ MESLEK HASTALIĞINDAN ÖLDÜ İş cinayetlerinde, işçi ölümlerinde Avrupa´da birinci, dünyada üçüncü sırada yer alan Türkiye´de, işçi sağlığı ve iş güvenliği mevzuatının değerlendirileceği TMMOB iş Güvenliği Uzmanları Kurultayı dün Ankara´da başladı.
SENDİKA HAKKI İÇİN İŞE GİTMEYEBİLİRSİN
GENEL SAĞLIKSIZLIK SİGORTASI
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
cenevre Sendikamızın bağlı olduğu Uluslararası Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu (IUF) 22 ve 23 Nisan 2015 tarihlerinde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu toplantılarını yapıyor.
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
 :: Eylemlerden Haberler
GIDA İŞÇİLERİ 12 GÜNDÜR GREVDE
GIDA İŞÇİLERİ 12 GÜNDÜR GREVDE İZMİR´in Torbalı İlçesi´ndeki Dr. Oetker Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş´ ve bağlı işyerlerinde çalışan 207 işçi, maaşlarının iyileştirilmesi için geçen 6 Mayıs´ta greve başladı. Dün 12. günü geride bırakan işçilere Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel de destek verdi.
DR. OETKER´DE GREV ÇANI ÇALDI
NESTLE İŞÇİLERİNDEN ÇAĞRI:ARTIK GÜCÜMÜZÜ GÖSTERELİM
 :: Kadın Komisyonu
SGBP KADIN KOORDİNASYONU SOMA´DAYDI!
SGBP KADIN KOORDİNASYONU SOMA´DAYDI! SGBP Kadın Koordinasyonu Unutmamak ve Hesap Sormak için Soma´ya mitingindeydi.
TYÇP:KADINLARIN İŞSİZLİĞİNE ÇARE Mİ?
AVRUPA YAKASI ŞUBE KADIN KOMİSYON TOPLANTISI YAPILDI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com