Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÇAYKUR´ DA GREV KARARI

Tekgıda-iş Sendikası ile Çaykur ve Kamu işverenleri Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinir anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından alınan grev kararı 22 Nisan´da kuruma ait 58 işletmede uygulamaya başlıyor
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREVE GÜNLER KALDI

Tekgıda-İş Sendikası tarafından alınan karara göre Çaykur işçileri önümüzdeki hafta pazartesi günü greve çıkıyor. Tekgıda-İş, Hak-İş´e bağlı Öz Gıda-İş´in saldırısı sonucu yetki tartışmasıyla geçen son beş yılın kayıplarını telafi etmeyi de amaçlıyor.
Etiketler:  , , ,

GREVE KATILMAYAN SÖZLEŞMEDEN YARARLANAMAZ!

Tekgıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel Rize’de grev öncesi çalışmalarını sürdürürken Tekgıda-İş sendikası üyelerine seslendi. Tekgıda-İş üyelerini uyaran Türkel greve katılmayan işçilerin sözleşmeden yararlanamayacağının altını çizdi.
Etiketler:  , ,

TÜRKEL: ÇAYKUR İŞÇİSİNİ KİMSEYE MUHTAÇ BIRAKMAYIZ

Tek Gıda-lş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, grev konusunda kararlı olduklarını belirterek; Bizi kimse test etmeye kalkmasın, biz yeterince testten geçtik. Türkiye bizi tanıyor dedi.
Etiketler: 

İŞÇİMİZİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYİZ

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, greve gitmeleri halinde ÇAYKUR işçisini kimseye muhtaç duruma düşürmeyeceklerini söyledi.
Etiketler: 

18 GÜNDÜR DİRENEN PAKMAYA İŞÇİSİ BOYUN EĞMİYOR

Tekgıda-Iş Sendikası´nda örgütlenen Pakmaya işçilerinin, atılan işçilerin geri alınması ve sendikal özgürlüklere yönelik saldırıların durdurulması için başlattığı direniş devam ediyor.
Etiketler: 

TÜRKEL: GÜÇ BİZDE BUNU ÇAYKURDA KULLANACAĞIZ

TEKgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Çaykur Genel Müdürü´nün işçilerin 2 bin 80 TL maaş aldığı iddiasına Daimi işçiler bin 600 TL alırken geçici işçilerin aldığı ücret bin 450 TL´dir. 2 bin 80 TL ücret için davul-zurna ile toplusözleşme imzalamaya hazırız dedi.
Etiketler: 

İSÇİLERE BİR DURAĞI COK GÖRDÜLER

Yağmurlu havalarda direnişteki Pakmaya işçilerinin ve mesai bitimi evlerine dönmek isteyen işçilerin de kullandığı, otobüs durağı kaldırıldı.

PAKMAYA EYLEMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Temsilci eğitimi nedeniyle Genel Merkezimizde toplanan değişik işletmelere mensup 64 Baştemsilci ve Temsilcimizle beraber bu gün eylem alanında direnişçi kardeşlerimizle buluştuk
Etiketler:  , , ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

Dünyanın hiçbir yerinde tek başına çay gibi bulunduğu bölgenin sosyo ekonomik yapısını etki eden başka bir ürün yoktur. Rize´deki çay gerçeğinin dünyanın başka hiçbir yerinde örneği yoktur. Biz işçilerimizin haklarını almasından yanayız.
Etiketler: 

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVDE

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Caykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını duyurdu.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´D A GREVE GİDİYOR

Türkel; Tüm üyelerimiz ile 22 Nisan tarihinden itibaren grevimizi başlatıyoruz. Biz Kamu İşveren Sendikasından makul artışlar istedik. 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay islendi Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu.

GREV ÇANLARI ÇALIYOR

ÇayKur´da süren sendikal mücadele sonucunda, tüm engellemeler ve baskılara rağmen yetki elde ettik.
Etiketler:  ,

22 NİSANDA GREV BAŞLIYOR

Türkel, 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVE GİDİYOR

Çaykur´da yetkili sendika olan Tek Gıda İş Sendikası ile Kamu İşveren Sendikası arasında anlaşmaya varılamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde Tek -Gıda İş Sendikası grev karırını açıklamıştı.
Etiketler:  , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NESTLE SU ÇALIŞANLARIMIZLA SÜRECİ DEĞERLENDİRDİK
NESTLE SU ÇALIŞANLARIMIZLA SÜRECİ DEĞERLENDİRDİK Örgütlü firmalarımız arasında ERİKLİ SU VE NESTLE WATERS SAN. VE TİC.A.Ş. işletmesinin Bursa fabrikasında çalışmakta olan tüm çalışanlarımız ile bugün saat 08.30-11.00 arasında Kestel Gümüş Salonu´nda, saat 11.30-13.00 arasında ise fabrikada iki ayrı bilgilendirme toplantısı düzenledik.
ANADOLU ETAP İŞLETMESİ İLE ANLAŞMA SAĞLANDI
BARİLLA GIDA İLE ANLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016 İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2016 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ HAKKINDA TEBLİĞ
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
13 MİLYON ÇALIŞAN, AYLIK 100 LİRA KESİNTİYLE BES’E GİRECEK
13 MİLYON ÇALIŞAN, AYLIK 100 LİRA KESİNTİYLE BES’E GİRECEK Çalışanlar için zorunlu bireysel emeklilik, 250 ve üzeri çalışanı olan kamu ve özel tüm işletmelerden başlayacak. Çalışanların maaşlarından her ay 100 lira kesilecek ancak işveren hiçbir katkı yapmayacak.
ÇALIŞANLARIN YILLIK İZİN HAKLARI
ZORUNLU BES HUKUKSUZ VE ADALETSİZ
 
 :: Uluslararası İlişkiler
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI Bursa Karacabey’deki Nestle işçilerinin grevine yurtiçinden olduğu gibi yurtdışından da büyük destek gelmektedir. Sendikamızın üyesi olduğu IUF’den sonra Yunanistan’dan destek mesajı geldi.
IUF’DEN NESTLE İŞÇİLERİNE DESTEK MESAJI
IUF: TTIP DEMOKRASİYİ TEHDİT EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
TEKGIDA-İŞ BEL KARPER´İ UYARDI: BASKILARA SON VER!
BELKARPER Çorlu´da faaliyet gösteren BEL KARPER fabrikasında sendikamız TEKGIDA-İŞ´e üye olan işçilere, işveren tarafından uygulanan sendikadan istifa baskılarına basın açıklamasıyla yanıt verdik.
IFF AROMA İŞÇİSİ MÜCADELEYE DEVAM DEDİ
IFF´DE BASIN AÇIKLAMASINA DAVET
 :: Kadın Komisyonu
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK ´Çalışan anneler´ ile yapılan bir ankete göre iş görüşmelerinde karşı karşıya kalınan sorunlar, doğum ve süt izninin yetersizliği, süt sağma odalarının eksikliği, bakıcı sorunu ve işsizlik annelerin problemlerinden sadece bazıları
´KADINLARIN İŞGÜCÜNE KATILIMI ENGELLENMEMELİ´
TÜRKİYE´DE KADIN GERÇEĞİ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS