ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ

KENT GIDA Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde gelinen aşama için işyerinde bu gün yapılan referandumda...
Etiketler:  , , ,

21 TEMMUZ’DA, SÜTAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEYİZ

SÜTAŞ işvereninin üyelerimize yönelttiği baskı, kıyım ve zulmü protesto etmek ve anayasal haklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğimizi göstermek için 21 Temmuz Pazartesi, saat 11.00’de, İstanbul/Anadolu Yakası, Küçük Bakkalköy’deki SÜTAŞ Genel Müdürlüğü önünde olacağız.
Etiketler:  , , , ,

SÜTAŞ İŞÇİLERİNE BİR SALDIRI DAHA

BURSA Karacabey´deki Sütaş Fabrikasında, Tekgıda-İş Sendikası´na üye oldukları için işten anlan işçilerin direnişi 97 günü geride bırakırken, işçiler dün bir kez daha jandarmanın saldırına uğradı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

DİRENEN HER İŞÇİYE 378 TL PARA CEZASI

Sütaş patronu işçi kıyımını sürdürüyor. TÜSİAD Başkanlığından istifa eden Sütaş Patronu Muharrem Yılmaz, istifasına gerekçe olarak Tek Gıda-İş Sendikası´nı ve sendikaya üye olan işçileri göstermişti.
Etiketler:  , , , ,

BASINA VE KAMUOYUNA ACİL DUYURU

SÜTAŞ’ta ellerinde pankartlarıyla bekleyen direnişçi işçilere yeni bir Jandarma müdahalesi başlatılmış bulunuyor.
Etiketler:  , , , , ,

KENT GIDA´DA GREV BAŞLADI

Bu sabah (15.07.2014) itibarıyla KENT GIDA işyerinde grev uygulaması başladı. İşletmede çalışan üyelerimizin coşku ile katıldıkları grevin başlama saati 09.00’du.
Etiketler:  , , , , ,

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

Sendikamızın görüşmelerini sürdürmekte olduğu KENT Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş. işletmesinde. önceden alınan ve işverene de tebliğ edilen grev uygulama kararı çerçevesinde 15 Temmuz 2014 sabahı saat 09.00’da üyelerimiz grevi başlatacaklardır.
Etiketler:  , ,

BASINA VE KAMUOYUNA ACİL DUYURU

SÜTAŞ- Karacabey İşletmesi karşısında Anayasal ve demokratik haklarını kullanarak bekleyen TEKGIDA-İŞ üyesi işçilere Jandarma-Polis müdahalesi başladı.
Etiketler:  , , , , , ,

SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ

TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye oldukları için işten atılan Sütaş işçileri, 69 gündür sürdürdükleri direnişlerini dün İstanbul´a taşıdı. Atılan işçilerin işe iadesi için patrona 1 Temmuz´a kadar süre tanıyan işçiler, aksi halde Sütaş ürünlerini boykot kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
Etiketler:  , ,

SÜTAŞ İŞÇİSİ TEZEK ENGELİNE YANIT VERECEK

Türk-İş´e bağlı Tek Gıda-iş Sendikası üyesi olduğu için işten atılan ve Karacabey ile Aksaray´daki fabrika önünde direnen, patron Muharrem Yılmaz´ı TÜSİAD Başkanlığımdan istifa ettiren 26 Sütaş işçisi, yarın istanbul´a geliyor.
Etiketler:  , , ,

SÜTAŞ İŞÇİLERİ MÜCADELE´Yİ İSTANBUL´A TAŞIYOR

Yaklaşık yedi yıldır sendikal mücadele yürüten Sütaş işçileri, Karacabey ve Aksaray’daki fabrika önünde süren eylemleri İstanbul’a taşıma kararı aldı. Sendikal Güçbirliği Platformu’nun da destek verdiği işçiler yeni eylem takvimini 23 Haziran’da açıklayacak.
Etiketler:  , , , , ,

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada Sütaş genel müdürlüğünün önünde Sütaş markasının bugünlere gelmesinde büyük emeği olan Sütaş işçisinin haklı feryadını duyurmak için toplandık.
Etiketler:  , , , , ,

GENEL SEKTETERİMİZ SÜTAŞ DİRENİŞİMİZİ ZİYARET ETTİ...

Genel Sekreterimiz Sn Mustafa Akyürek SÜTAŞ Direnişimizi ziyaret ederek direnişteki emekçilerimizden bilgi aldı.
Etiketler:  , ,

ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI

TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREV KARARI

Derelerin Kardeşliği Platformu Sözcüsü Ömer Şan, kurumsal bileşenleri arasında yer alan ve platforma sürekli temsilci gönderen Tekgıda-İş Sendikası, Çaykur´a bağlı 58 işyeri için 22 Nisan´da greve çıkma kararı aldığını açıkladı. Şan Daha önce de Tekel direnişine destek verdiğimiz Tekgıda-İş Sendikası´nın Çaykur grevine de destek vermek amacıyla, Sendika Genel Başkanı Mustafa Türkel ve Genel Yönetim Kurulu ile Rize bölge şube başkanlıklarını, cumartesi günü 11.00´de, TekGıda-İş Sendikası Rize Bölge Şube Başkanlığı´nda Yürütme Kurulu olarak ziyaret edeceğiz dedi.
Etiketler:  ,
 :: Tis Haberleri
ETİ GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
ETİ GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI Sendikamızın uzun yıllardan bu yana örgütlü olduğu ETİ GIDA işletmesi ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan binlerce üyemiz adına yapılacak işletme toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısı yapıldı.
BESAN BESİN İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
YUDUM GIDA İLE TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Eğitim Haberleri
LSG SKY CHEF´S DE EĞİTİM
LSG SKY CHEF´S DE EĞİTİM Sendikamızın İstanbul Avrupa Şubesine bağlı LSG SKY CHEF´S işyerinde Endüstriyel İlişkiler Eğitimi düzenledik.
DAMLA SU´DA EĞİTİM
TEMSİLCİ EĞİTİMİMİZİ TAMAMLADIK
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ
´İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ´ Yargıtay emsal niteliğinde bir karar verdi; ücreti ödense dahi işçinin 270 saatten fazla çalışmaya zorlanamayacağına hükmetti.
ASGARİ ÜCRETLİ 53 LİRA ÖDEYECEK
SIFIR ZAM
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK 28-29 Kasım tarihleri arasında Brüksel´de düzenlenen sendikamızın üyesi olduğu EFFAT İcra Kurulu toplantısına katıldık.
EFFAT GÜVENCESİZ İŞÇİLİĞİ KONUŞUYOR
PAKİSTAN’DA PEPSİCO İŞÇİSİ HAKLARINI TALEP EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
FERRERO´DA TATLI ZAFER
FERRERO´DA TATLI ZAFER Tekgıda-İş´in örgütlü olduğu Ferrero´da 10 Ekim´de başlayan ve 38 gün süren grev başarıyla sonuçlandı. Ücretlere yüzde 20 oranında zam yapılırken sosyal haklarda ciddi artışlar sağlandı.
KAFKAS ŞEKERLEME´DE İŞÇİLER KAZANDI
38 GÜNLÜK GREV SONRASI FERRERO ÇİKOLATA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2016
Temmuz 2016 istatistik —  6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2016 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS