Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

22 NİSANDA GREV BAŞLIYOR

Türkel, 2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.

ÇAYKUR İŞÇİSİ 22 NİSAN´DA GREVE GİDİYOR

Çaykur´da yetkili sendika olan Tek Gıda İş Sendikası ile Kamu İşveren Sendikası arasında anlaşmaya varılamayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri neticesinde Tek -Gıda İş Sendikası grev karırını açıklamıştı.
Etiketler:  , ,

COCA COLA İŞÇİLERİNE ZORUNLU DUYURU

Değerli üyelerimiz bilmelidir ki; COCA COLA İçecek A.Ş’ deki tek gerçek yetkili sendika TEKGIDA-İŞ’ tir. Üyelik verileri bunun tek ve net ispatıdır.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ GREVE GİDİYOR

2009 yılında Çaykur´da 14 bin işçi ile 650 bin ton çay işlenirken, 2012 yılında 10 bin işçi ile aynı çay işlendi. Aynı yük daha az işçinin sırtına yüklenmiş oldu dedi.
Etiketler:  , , ,

VE ÇAYKUR´DA 22 NİSAN´DA GREV

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, yetkili sendika oldukları Çaykur´da 22 Nisan tarihinden itibaren greve başlayacaklarını açıkladı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA İŞÇİSİ EYLEME DEVAM EDİYOR

Pakmaya Fabrikası’nda işten çıkarılan işçiler fabrika önünde direnişe devam ediyor.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİSİ DİRENİYOR

Eğer biz Türkiye´de emek eksenli bir mücadele verip ortak bir yol bulamazsak, hiçbir kazanım elde edemeyiz, zaman dayanışma ve birlik olma zamanıdır
Etiketler:  ,

PAKMAYA DİRENİŞİ İSTANBUL´A TAŞINDI

Pakmaya işverenine ait 3 fabrikada yüzde 40 örgütlendikten sonra sendika temsilcileri ve üyeleri işten çıkarılan Tekgıda-İş Sendikası, Pakmaya Holding´in İstanbul´daki Genel Müdürlüğü önünde direnişe başladı.

ÇAYKUR´U KİM BİTİRİYOR?

Çaykur greve gidiyor. Sanki AKP´nin elini kolunu, dilini bağlamışlar. 14 çalışan, binlerce çay üreticisi, çay pazanndaki rekabet... Ya bunlan görmüyor ya da, Çaykur´u bitirmek için oyun oynuyor.
Etiketler:  ,

İSTEDİĞİMİZ SİMİT PARASI

ÇAYKUR ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alan Tek Gıda İş Sendikası’nın Genel Başkanı Mustafa Türkel, günebakış’a konuştu Grev, bizim için amaç değil bir araçtır
Etiketler:  , ,

‘BABAMI YARAMAZLIK YAPTIĞI İÇİN ATMIŞLAR’

“Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz” dense de işçiler bilir ki, bu ülkede sendikaya üye olmak işten çıkarılmayı göze almaktır. Örnekleri çoktur… Yaşadığı sömürü ve baskıdan kurtulmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini bilse de bu kararı vermek, verdiği kararı ailesiyle paylaşmak zordur işçi için.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİLERİ; BİZ BU YOLA YÜREĞİMİZİ KOYDUK !

Pakmaya´dan işten çıkarılan işçiler Kocaeli zmit´te 1973 yılında faaliyete geçen daha sonra zamanla önce Düzce daha sonra İzmir olmak üzere Türkiye´de 3, Romanya´da 1 fabrika kuran ve dünyaya ihracat yapan büyük ve köklü bir şirketin çalışanlarıydık.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA İŞTEN ÇIKARILANLAR EYLEMDE

Pakmaya İşçilerine, ESP, SGD, TKP, ÖDP, SDP ve DİSK üyeleri destek verdi. Burada Tekgıda-İş Sendikası adına yapılan açıklamada, Pakmaya patrorununun 14 işçiyi sendika üyesi olduğu için işten çıkardığı belirtildi.

PAKMAYA DİRENİŞINDE BAŞKANLAR BİRLİK OLDU

Farklı konfederasyonlara üye sendikaların başkanları, sivil toplum örgütlerinin başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda işçi Pakmaya direnişine destek verdi.
Etiketler:  ,

40 YILDIR KOKUNUZU ÇEKİYORUZ, BARİ SİZ YAPMAYIN!

En son CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sorunu Meclis´e taşıyarak, Pakmaya işçisinin durumunu gündem getirdi. Konuyu ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK´e de ak tardı; çözüm için müfettiş görevlendirileceğine dair söz aldı.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
4. GRUP YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİMİMİZ BAŞLADI
Kuşadası Yeni Eğitim döneminde başlattığımız Yönetici ve Temsilci Eğitimlerimizin 4. Grubu da bugün eğitimlere başladı.
3. GRUP EĞİTİMİ KATILIMCILARI SERTİFİKALARINI ALDI
EĞİTİMLERİMİZE KUŞADASI´NDA DEVAM EDİYORUZ
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ Çalışma hayatını düzenleyen yasal mevzuata ilişkin tüm temel bilgiler aşağıdaki içeriklerle birlikte bu başlık altında listelenmiştir.
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
MESLEK HASTALIĞI MI?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR!
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR! Finlandiya´nın yeni sağ koalisyon hükümeti, ödemeyi tek taraflı olarak kesmek ve temel sendikal hakları, İLO, Uluslararası ve Avrupa İnsan Hakları sözleşmelerini ihlal eden mevzuat doğrultusundaki yararlı toplu sözleşme görüşmelerini kesmek için planlarını bildirdi.
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
 :: Eylemlerden Haberler
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI İşkolu değişikliği sonrasında ilk kez örgütlendiğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait KENT EKMEK Fabrikası işçileri, 30 Ekim 2015 yani bu gün saat 07.00 itibarıyla grev uygulamasına başlıyor.
KENT EKMEK´TE GREV KAPIDA
IFF´Yİ ABD´YE ŞİKAYET ETTİLER
 :: Kadın Komisyonu
KADIN ÇALIŞANA YAKLAŞIMDA SINIFTA KALDIK
KADIN ÇALIŞANA YAKLAŞIMDA SINIFTA KALDIK Uluslararası bir araştırmanın çarpıcı sonucu: Türkiye, G-20 ülkelerinde çalışan kadınların en fazla rahatsız edildiği ülkeler arasında BİRİNCİ!
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR
KADINLAR HAKLARINI DAHA FAZLA ARIYOR
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com