Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

İŞÇİYİ SENDİKAYLA HATIRLADILAR

İşten çıkarılan 14 Pakmaya işçisine, Tek Gıda -İş´den destek geldi. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 14 işçiye destek veren Tek Gıda-İş Sendikası dün öğle saatlerinde Pak Holding önünde basın açıklaması yaptı.
Etiketler: 

ALTIN VERME SÖZLEŞME YAP´

Tek Gıda-İş Sendikası´na üye olduktan sonra işten çıkartılan 14 Pakmaya işçisi ve sendika, şirket yönetimini holding binası önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto etti. Pak Holding binası önünde yapılan basın açıklamasını Tek Gıda-İş Sendikası Anadolu Şube Başkanı Yunus Durdu yaptı.
Etiketler: 

PAKMAYA´DA SENDİKADAN İSTİFA EDENE ´40´INCI YIL ALTINI RÜŞVETİ

Pakmaya´dan atılan Tekgıda-İş sendikası, 14 işçi için dün İstanbul Gayrettepe´de olan Pakmaya Genel Merkezi önünde eylem yaptı. Eylemde konuşan Tekgıda-İş sendikası İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Durdu, Pakmaya işvereni önce 14 kişiyi haksız gerekçesiz, işten çıkardı. Sözde gözdağı verdi, aba altından sopa gösterdi. Sonra da rüşvet vermeye çalıştı. Şirketin 40´ıncı yılı için altın verecekmiş, kömür parası verecekmiş, Miş miş de miş miş. Ama şart ne? Önce sendikadan istifa edeceksin. Kimse bizi aptal yerine koymasın. Ağzımıza bir bardak bal çalmak istendiğini çok iyi görüyoruz diye konuştu.

PAKMAYA İŞVERENİ İŞÇİNİN İRADESİNİ YENEMEYECEK!

PAKMAYA’da örgütlendik. İşveren zulme başladı. Aslında zulüm hep vardı.
Etiketler:  , ,

SENDİKAYA KARŞI CUMHURİYET ALTINI

Kocaeli TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye olduktan sonra işten atılan Pakmaya işçilerinin fabrika önündeki direnişi üçüncü gününe girdi. Patronun sendika üyesi işçilere dönük baskıları da devam ediyor.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

Pakmaya´da sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, dün fabrika önünde direnişe geçti. Pakmaya´nın Köseköy´deki fabrikasından çıkarılan 6 işçinin geri alınması için fabrika kapısında direniş başladı. İşten atılan işçiler, fabrika önünde karargah kurdu. İşçiler ilk direniş çayını demledi ve işjerine geri alınana kadar mücadele edeceklerini söyledi.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA SENDİKA KIYIMI

Tekgıda İş sendikasının örgütlenmeye çalıştığı Pakmaya´da 4 işçi işten çıkartıldı. Tekgıda iş yöneticileri dün fabrika önünde işvereni kınadılar.
Etiketler:  ,

PAKMAYA FABRİKASI´NDA İŞTEN ÇIKARMA PROTESTOSU

İZMİT´TE bulunan Pakmaya Fabrikası´nda örgütlenme çalışması yapan Türk-iş Konfederasyonuma bağlı Tekgıda-iş Sendikası´na öye oldukları gerekçesiyle işten çıkarıldığı belirtilen 3 işçinin tekrar işe alınması için fabrika önünde eylem başlatıldı.
Etiketler:  , ,

PAKMAYA´DA DİRENİŞ BAŞLADI

PAKMAYA´da sendikaya üye olanlardan 11 kişi daha işten atılınca fabrika önünde direniş başladı. Daha önce Tekgıda-İş Sendikası´na üye olduğu için 4 işçi işten çıkarılmıştı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA’DA SENDİKALAŞMA KIYIMI ARTARAK SÜRÜYOR

Geçtiğimiz Cuma günü üç ayrı işyeri önünde kitlesel basın açıklamaları ile protesto ettiğimiz ve hukuka saygılı olmaya davet ettiğimiz PAKMAYA şirketinde sendikalaşma kıyımı bütün hızıyla devam ediyor.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA SENDİKA DÜŞMANLIĞI SÜRÜYOR

PAKMAYA´da örgütlenme çalışması yürüten Tekgıda-İş Sendikası, işten atma saldırısı ile karşılaştı. Patronun sendika düşmanlığı sonucu Pakmaya´nın Kocaeli fabrikasından 3, Düzce´den ise 1 işçi işten atıldı.
Etiketler:  ,

PAKMAYA´DA SENDİKA DÜŞMANLIĞI

Bir süredir Tekgıda-İş Sendikasının örgütlenme çalışması yürüttüğü Pakmaya’nın Kocaeli fabrikasında 3, Düzce fabrikasında ise 1 işçi işten çıkarıldı. Çıkarılmalarına hiçbir haklı sebep gösterilmeyen işçiler ve Tekgıda İş Sendikası yöneticileri Pakmaya fabrikalarının önündeydi. Düzce ve Kocaeli ve İzmir’deki fabrikaların önünde yapılan basın açıklamalarına, birçok sendika yöneticisi ve siyasi parti temsilcisi de destek verdi.
Etiketler:  ,

SENDİKALI İŞÇİ KORKUSU!

Tekgıda-İş Sendikası´nın örgütlenme çalışması yürüttüğü, Kocaeli´de bulunan Pakmaya Fabrikası´nda yaklaşık 10 yıldır çalışan üç işçi sendikaya üye oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldı.
Etiketler:  ,

ÇAYKUR İŞÇİSİ 20 NİSAN´DA GREVDE

Çaykur işçisi 20 Nisan´da grevde Tekgıda-iş Sendikası 10 bin Çaykur emekçisinin 20 Nisan´da greve çıkacağını duyurdu.
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA ŞOK! 10 BİN İŞÇİ GREVE GİDİYOR...

TÜRKEL: BAŞKA YOL KALMADI
Etiketler:  , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA MEYVA SULARI´NDA TİS GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI
aroma Sendikamızın en eski örgütlü olduğu işletmelerden biri olan AROMA Meyva Suları’ında çalışmakta olan üyelerimiz ve işverenliğimizle bugün bir araya gelerek Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladık
İZMİR SOCOTAB FABRİKASINDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
BAT İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
BEYAZ YAKALILARDA MESLEK HASTALIKLARI
mehmet akkya İş güvenliği tedbirleri ile iş cinayetlerini sıfıra düşürmek mümkün iken, son 10 yılda 15 bine yakın iş cinayeti oldu. Meslek hastalıklarını ise, yüzde 98 oranında düşürmek mümkün iken 2012 SGK raporları, her yıl, 40 bin ile 120 bin çalışanın meslek hastalığına yakalanmış olabileceğini yazıyor.
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
SGK´NIN ZARARI 12 YILDA REKOR KIRDI
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
KAFKAS İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
özgür gündem Bursa´da, Kafkas Pasta Şekerleme AŞ. firması çalışanları, 4 kişinin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılması üzerine iş bırakma eylemi yaptı.
NAMET İŞÇİSİNİN YANINDAYIZ
KAFKAS’TAKİ İŞÇİ KIYIMI PROTESTO EDİLDİ
 :: Kadın Komisyonu
SENDİKAL GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU KADIN KOORDİNASYONU ATÖLYE ÇALIŞMASI
sgbp Biz kadınlar, içinde yaşadığımız erkek egemen sistemde her gün, her an ayrımcılıkla, baskıyla, çok çeşitli yasaklarla karşılaşıyoruz.
8 MART DÜNYA KADIN EMEKÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
NÜFUSUN YARISINI OLUŞTURAN KADINLAR İSTİHDAM VE SİYASETTE İKİNCİ PLANDA
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com