Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

PAKMAYA İŞÇİSİ EYLEME DEVAM EDİYOR

Pakmaya Fabrikası’nda işten çıkarılan işçiler fabrika önünde direnişe devam ediyor.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİSİ DİRENİYOR

Eğer biz Türkiye´de emek eksenli bir mücadele verip ortak bir yol bulamazsak, hiçbir kazanım elde edemeyiz, zaman dayanışma ve birlik olma zamanıdır
Etiketler:  ,

PAKMAYA DİRENİŞİ İSTANBUL´A TAŞINDI

Pakmaya işverenine ait 3 fabrikada yüzde 40 örgütlendikten sonra sendika temsilcileri ve üyeleri işten çıkarılan Tekgıda-İş Sendikası, Pakmaya Holding´in İstanbul´daki Genel Müdürlüğü önünde direnişe başladı.

ÇAYKUR´U KİM BİTİRİYOR?

Çaykur greve gidiyor. Sanki AKP´nin elini kolunu, dilini bağlamışlar. 14 çalışan, binlerce çay üreticisi, çay pazanndaki rekabet... Ya bunlan görmüyor ya da, Çaykur´u bitirmek için oyun oynuyor.
Etiketler:  ,

İSTEDİĞİMİZ SİMİT PARASI

ÇAYKUR ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alan Tek Gıda İş Sendikası’nın Genel Başkanı Mustafa Türkel, günebakış’a konuştu Grev, bizim için amaç değil bir araçtır
Etiketler:  , ,

‘BABAMI YARAMAZLIK YAPTIĞI İÇİN ATMIŞLAR’

“Hiç kimse bir sendikaya üye olmaya ya da üyelikten ayrılmaya zorlanamaz” dense de işçiler bilir ki, bu ülkede sendikaya üye olmak işten çıkarılmayı göze almaktır. Örnekleri çoktur… Yaşadığı sömürü ve baskıdan kurtulmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini bilse de bu kararı vermek, verdiği kararı ailesiyle paylaşmak zordur işçi için.
Etiketler: 

PAKMAYA İŞÇİLERİ; BİZ BU YOLA YÜREĞİMİZİ KOYDUK !

Pakmaya´dan işten çıkarılan işçiler Kocaeli zmit´te 1973 yılında faaliyete geçen daha sonra zamanla önce Düzce daha sonra İzmir olmak üzere Türkiye´de 3, Romanya´da 1 fabrika kuran ve dünyaya ihracat yapan büyük ve köklü bir şirketin çalışanlarıydık.
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DA İŞTEN ÇIKARILANLAR EYLEMDE

Pakmaya İşçilerine, ESP, SGD, TKP, ÖDP, SDP ve DİSK üyeleri destek verdi. Burada Tekgıda-İş Sendikası adına yapılan açıklamada, Pakmaya patrorununun 14 işçiyi sendika üyesi olduğu için işten çıkardığı belirtildi.

PAKMAYA DİRENİŞINDE BAŞKANLAR BİRLİK OLDU

Farklı konfederasyonlara üye sendikaların başkanları, sivil toplum örgütlerinin başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda işçi Pakmaya direnişine destek verdi.
Etiketler:  ,

40 YILDIR KOKUNUZU ÇEKİYORUZ, BARİ SİZ YAPMAYIN!

En son CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar sorunu Meclis´e taşıyarak, Pakmaya işçisinin durumunu gündem getirdi. Konuyu ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK´e de ak tardı; çözüm için müfettiş görevlendirileceğine dair söz aldı.
Etiketler:  , , , ,

İŞÇİLER DİRENİŞTE, PATRON ´TATLI´ İŞİNDE

Tekgıda-Iş Sendikası´nın örgütlenme çalışması yürüttüğü ve patronun sendika karşıtı tutumu nedeniyle 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´nın tatlı işine gireceği duyuruldu.

GREV AMAÇ DEĞİL ARAÇ

Türkel, Sütlüoğlu´nun ´grev halinde kaos çıkar´ yaklaşımına ateş püskürdü Grev amaç değil araç ?
Etiketler:  , , ,

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEM HAZIRLIĞINDA

Pakmaya´dan atılan işçiler büyük eylem hazırlığında TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlen me çalışmalarını başlatmasının ardın dan Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı.
Etiketler: 

PAKMAYA DA DİRENİŞ BÜYÜYOR

İşçilerin Tekgıda-İş Sendikası´nda örgütlenmesinin ardından baskıların arttığı ve 14 işçinin işten çıkarıldığı Pakmaya´da, yarın Türk-İş, DİSK ve KESK temsilcilerinin de katılacağı bir miting yapılacak.
Etiketler: 

PAKMAYA´DAN ATILAN İŞÇİLER BÜYÜK EYLEME HAZIRLANIYOR

TEKGIDA-İş´in Pakmaya´da örgütlenme çalışmalarını başlatmasının ardından Düzce ve İzmir´de bulunan fabrikalardan 4´er kişi, Kocaeli fabrikasından ise 6 işçi işten çıkartılmıştı. İşten çıkartılan 14 işçi direnişlerini sürdürüyor.
Etiketler: 
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI
Aroma Sendikamızın örgütlü olduğu AROMA BURSA MEYVE SULARI VE GIDA SANAYİİ A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimiz adına sürdürülmekte olan ve 20 Ağustos 2015 günü için Grev uygulama kararı alınmış olan işletmede Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlandı. 1 Şubat 2015 tarihi itibarıyla yürürlüğe girerek 23 ay boyunca uygulanacak sözleşme ile üyelerimizin ekonomik ve sosyal haklarında günün şartlarına göre önemli iyileştirmeler sağlandı.
AROMA’DA GREV ÖNCESİ İŞÇİLERLE TOPLANTI YAPILDI
GENEL SEKRETERİMİZ KENT EKMEK İŞÇİLERİYLE BULUŞTU
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ Çalışma hayatını düzenleyen yasal mevzuata ilişkin tüm temel bilgiler aşağıdaki içeriklerle birlikte bu başlık altında listelenmiştir.
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
MESLEK HASTALIĞI MI?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR!
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR! Finlandiya´nın yeni sağ koalisyon hükümeti, ödemeyi tek taraflı olarak kesmek ve temel sendikal hakları, İLO, Uluslararası ve Avrupa İnsan Hakları sözleşmelerini ihlal eden mevzuat doğrultusundaki yararlı toplu sözleşme görüşmelerini kesmek için planlarını bildirdi.
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE İŞÇİSİNİN TERCİHİ TEKGIDA-İŞ OLDU
NESTLE İŞÇİSİNİN TERCİHİ TEKGIDA-İŞ OLDU BURSA Karacabey´de faaliyet gösteren Nestle Gıda Fabrikasında geçen yıl işten çıkarılan işçilerden 23´ü bir yılı aşkın süredir Tekgıda-İş Sendikası´yla birlikte verdiği mücadele sonucu 7 Ağustos´ta işbaşı yaptı.
NESTLE GIDA SENDİKAL HAKLAR ADINA UMUDUMUZU VE GÜVENİMİZİ TAZELEDİ
BEL KARPER’DE BASIN AÇIKLAMASI YAPTIK
 :: Kadın Komisyonu
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından yapılan bir araştırma Türkiye´de çalışan kadınların yarısının mecburiyetten yansının da özgüven kazanmak için çalıştığını ortaya koydu.
KADINLAR HAKLARINI DAHA FAZLA ARIYOR
HAMİLE İSÇİYE ´BORÇLU´ DİYE İSTİFA DAYATMASI!
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com