Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

DHL İŞÇİLERİNİN EYLEMİNE KATILARAK DESTEK VERDİK

Genel Sekreterimiz Sn. Mecit AMAÇ, TÜMTİS Sendikası’nın DHL işçileri için Istanbul-Esenyurt’ta tertiplediği eyleme katılarak, destek verdi.
Etiketler:  , , ,

EAST BALT´TA ZAFER DİRENEN İŞÇİNİN OLDU

East Balt firmasında çalışan ve Tekgıda-İş sendikasında örgütlenerek işten çıkarmalara karşı direnişe geçen işçiler anayasal haklarına kavuşarak, işçi sınıfı açısından önemli bir zafere imza attı. İşveren ve sendika bugün öğle saatlerinde anlaşarak işten çıkarılan işçilerin geri alınması kararı aldı.

TEKGIDA-İŞ´TEN TÜMTİS VE BİRLEŞİK METAL´E DESTEK

Tekgıda-lş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, Çorlu´daki Daiyang ve İzmir´deki Özşen Nakliyat işçilerine yönelik saldırılan kınayarak Birleşik Metal ve Tümtis Sendikası´na destek açıklaması yaptı.
Etiketler:  ,

SGBP KADIN KOORDİNASYONU THY DİRENİŞ ALANINDA

25 Kasım etkinlikleri programında bugün THY’da direnişteki emekçileri ziyaret etti.

KADINA ŞİDDETE KARŞI AFİŞLERİMİZ İETT OTOBÜSLERİNDE

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) Kadın Koordinasyon, kadına yönelik şiddete karşı yeni bir etkinlik başlattı. Kadına yönelik şiddete karşı hazırlanan afiş 130 belediye otobüsüne asıldı.

GÜÇBİRLİĞİ KADINLARI ŞİDDETE HAYIR DEDİ

Kadınız, sendikalıyız, şiddete isyandayız

THY EYLEMİ ARTIK KADIKÖY´DE

THY eylemi artık kadıköy´de..
Etiketler:  ,

´ÖZGÜR BASIN´ YÜRÜYÜŞÜ

´Özgür basın´ yürüyüşü Gazetecilere Özgürlük Platformu, Gazetecilik İçin Ayağa Kalk Günü nedeniyle Taksim´de yürüyüş düzenledi.Tutuklu meslektaşlarının fotoğraflarını taşıyan gazeteciler, ´AKP elini basından çek´ dedi.

´GAZETECİLİK İÇİN AYAĞA KALK´

Tüm Avrupa’da her 5 Kasım’da “Gazetecilik İçin Ayağa Kalk” sloganıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Gazetecilere Özgürlük Platformu’nun (GÖP) öncülüğünde bugün Tünel’den Taksim’e yürüyüş yapılacak.
Etiketler: 

DİRENİŞ ALANINDAN 1 MAYIS´A

Direnişteki Billur Tuz ve Savranoğlu işçileri bu yıl ilk kez 1 Mayıs´a katılacak. Bunun heyecanını yaşayan işçiler, tüm işçileri haklarını almak üzere birleşmeye ve 1 Mayıs´a katılmaya davet ediyorlar.

AMYLUM İŞÇİLERİNİN GREVİ 55. GÜNÜNDE

TEKGIDA-İŞ Sendikası´na bağlı grevdeki Amylum Nişasta işçilerinin, grevi 55. gününe girdi. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesindeki fabrika önünde 2 aya yakın zamandır grevde bulunan işçiler, bazı arkadaşlarının işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

ORGANİZEDE BİLLUR TUZ YÜRÜYÜŞÜ

SENDİKALI oldukları için işten atılan Billur Tuz işçilerinin işe alınması için bir kez daha Çiğli Organize Sanayi Müdürlüğüne yürüyüş yapıldı. Tek Gıda-İş Sendikası ve Billur Tuz işçilerinin yaptığı yürüyüşte aynı zamanda, 1 Mayıs çağnsı da yapıldı.

DİRENİŞ ALANINDAN 1 MAYIS ÇAĞRISI

Türk-İş´teki Sendikal Güç Birliği´ne bağlı sendikalar, DİSK´e bağlı Birleşik Metal-İş´in üyeleri, 110 gündür direnişteki Billur Tuz işçileriyle dayanışmak ve 1 Mayıs´a çağrı yapmak için Çiğli´de toplandı. Eyleme ve 1 Mayıs çağrı yürüyüşüne KESK Şubeler Platformu, direnişteki Savranoğlu işçileri, siyasi parti temsilcileri de katıldı.

TÜRK-İŞ´TEN ÇAĞRI: AMYLUM NİŞASTA GREVİ BİTİRİLMELİ

Türk-İş 4’üncü Bölge Temsilcisi M. Edip Gülnar, Amylum Nişasta’da 38. gününe giren grev için işverene çağrı yaptı, “Bu grevin bir an önce sonlandırılması gerek

GREVDEKİ İŞÇİLER PİKNİKTE BULUŞTU

Tek Gıda İş Sendikasına bağlı grevde bulunan Amylum Nişasta çalışanları motivasyon amaçlı Adnan Menderes bulvarında bulunan piknik alanında aileleriyle bir araya gelerek grevin stresini piknik yaparak üzerlerinden atmaya çalıştılar.
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİ Sendikamızın örgütlü olduğu ve ülkemizin köklü firmalarından KAVAKLIDERE ŞARAPLARI işyeri için bir süredir devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
KRİSTAL YAĞLARI SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
TÜRK TUBORG SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞÇİ HAKLARINI AZINLIK MEBUSLAR SAVUNDU
atlas tarih Meclis´te Ta´til-i Eşgal Kanunu üzerindeki tartışmalar temelde sendika hakkı üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu görüşmelerde söz alan Zöhrap, Vartkes, Muradyan ve Boşo efendiler sendika hakkının yasaklanmasına karşı çıkarken, Nezaret mektupçusu Ali Bey ile Dahiliye Nazırı Ferid Paşa sendikaların yasaklanmasını savundular.
AMELEYE HAK VERİRSEN SİYASET YAPAR
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2014 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
EFFAT Sendikamızın Genel Sekreteri Sn. Mustafa AKYÜREK Brüksel’de başlayan EFFAT (Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm İşçi Sendikaları Federasyonu)İcra Kurulu toplantısına TEKGIDA-İŞ’i temsilen katıldı.
IUF İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
THE MOST DEMOCRATIC SOLUTION FOR THE AUTHORITY ISSUE:REFERENDUM
 :: Eylemlerden Haberler
ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI
ülker işçisine çağrı TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
ÇAYKUR´DA GREV KARARI
ÇAYIN VEKİLİ TBMM´ DE ÇAYKUR GREVİNİ SORDU
 :: Kadın Komisyonu
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR Birleşmiş Milletlerin kararıyla 1977 yılında kabul edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aslında Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyordu.
KADINLARIN ´ÇALIŞMA ACILARI FARKLI
BİR EMEKÇİ KADININ YOL HİKAYESİ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com