ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI > Eylemlerden Haberler

ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI

TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREV KARARI

Derelerin Kardeşliği Platformu Sözcüsü Ömer Şan, kurumsal bileşenleri arasında yer alan ve platforma sürekli temsilci gönderen Tekgıda-İş Sendikası, Çaykur´a bağlı 58 işyeri için 22 Nisan´da greve çıkma kararı aldığını açıkladı. Şan Daha önce de Tekel direnişine destek verdiğimiz Tekgıda-İş Sendikası´nın Çaykur grevine de destek vermek amacıyla, Sendika Genel Başkanı Mustafa Türkel ve Genel Yönetim Kurulu ile Rize bölge şube başkanlıklarını, cumartesi günü 11.00´de, TekGıda-İş Sendikası Rize Bölge Şube Başkanlığı´nda Yürütme Kurulu olarak ziyaret edeceğiz dedi.
Etiketler:  ,

ÇAYIN VEKİLİ TBMM´ DE ÇAYKUR GREVİNİ SORDU

CHP´li Bayraktutan çaykur işçilerinin meclisteki sesi oldu. Sendikal haklarındaki sorunları TBMM´de gündeme getirdi ve sordu; “22 Nisan günü, yani pazartesi günü ÇAYKUR işçisi greve başlıyor. ÇAYKUR işçisinin grevini buradan anlatmak istiyorum. Neden grev şartlarına gelinde? Neden bu şartılar oluştu?”
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´A SON ÇAĞRI

ÇAYKUR´a bağlı 58 işyerinde yaklaşık 7 bin işçi greve çıkacak. Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel 22 Nisanda başlayacak grevin çay sanayiinde bir ilk olduğunu söyledi. Türkel, grev nedeniyle çayların dalında kalmasından ÇAYKUR yönetiminin sorumlu olacağını belirterek, çözüm için son kez çağrıda bulundu.
Etiketler: 

SON 20 YILIN EN BÜYÜK GREVİ OLACAK

TEK Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, Çaykur´a ait 58 işletmede yaklaşık 10 bin dolayında işçiyi kapsayan grevin 22 Nisan tarihinden itibaren uygulamaya konulacağını belirtti.
Etiketler: 

ÇAYKUR TARİHİNDE İLK KEZ GREVE GİDİYOR

ÇAYKUR da yaklaşık 55 yıldır örgütlü olan Tek Gıda-İş Sendikası bu süreçte bir ilki gerçekleştirerek, tarihinde ilk kez çay sanayisinde greve gitme kararı aldı.
Etiketler: 

SON 20 YILIN EN BÜYÜK GREVİ

Rize´de grev için son hazırlıklar tamamlandı Tek Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, 22 Nisan Pazartesi günü uygulanacak olan grev hakkında detayları açıkladı. Çaykur´da bugüne kadar greve gitmediklerini belirten Türkel, Son 20 yılın en büyük grevine pazartesi günü saat 08:00´de 58 işletmede start vereceğiz dedi. 22 Nisanda Çaykur a bağlı 58 işletmede, 7 bin işçi ile başlatacağımız grev son 20 yıl içerisinde yaşanacak en büyük grev olacaktır
Etiketler: 

HAYIR KURUMU DEĞİLİZ

Grev sürecinde Çaykur makinelerinde başka işçi çalıştıramaz. İşçilerin her hangi başka bir noktaya atayamaz. Yasalara göre greve katılmayan veya devam etmeyen işçilerimiz de yapılacak Toplu İş Sözleşmesinden yararlanamaz seklinde konuştu.
Etiketler: 

ÇAYKUR´ DA GREV KARARI

Tekgıda-iş Sendikası ile Çaykur ve Kamu işverenleri Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinir anlaşmazlıkla sonuçlanmasının ardından alınan grev kararı 22 Nisan´da kuruma ait 58 işletmede uygulamaya başlıyor
Etiketler:  , ,

ÇAYKUR´DA GREVE GÜNLER KALDI

Tekgıda-İş Sendikası tarafından alınan karara göre Çaykur işçileri önümüzdeki hafta pazartesi günü greve çıkıyor. Tekgıda-İş, Hak-İş´e bağlı Öz Gıda-İş´in saldırısı sonucu yetki tartışmasıyla geçen son beş yılın kayıplarını telafi etmeyi de amaçlıyor.
Etiketler:  , , ,

GREVE KATILMAYAN SÖZLEŞMEDEN YARARLANAMAZ!

Tekgıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel Rize’de grev öncesi çalışmalarını sürdürürken Tekgıda-İş sendikası üyelerine seslendi. Tekgıda-İş üyelerini uyaran Türkel greve katılmayan işçilerin sözleşmeden yararlanamayacağının altını çizdi.
Etiketler:  , ,

TÜRKEL: ÇAYKUR İŞÇİSİNİ KİMSEYE MUHTAÇ BIRAKMAYIZ

Tek Gıda-lş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, grev konusunda kararlı olduklarını belirterek; Bizi kimse test etmeye kalkmasın, biz yeterince testten geçtik. Türkiye bizi tanıyor dedi.
Etiketler: 

İŞÇİMİZİ KİMSEYE MUHTAÇ ETMEYİZ

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, greve gitmeleri halinde ÇAYKUR işçisini kimseye muhtaç duruma düşürmeyeceklerini söyledi.
Etiketler: 

18 GÜNDÜR DİRENEN PAKMAYA İŞÇİSİ BOYUN EĞMİYOR

Tekgıda-Iş Sendikası´nda örgütlenen Pakmaya işçilerinin, atılan işçilerin geri alınması ve sendikal özgürlüklere yönelik saldırıların durdurulması için başlattığı direniş devam ediyor.
Etiketler: 

TÜRKEL: GÜÇ BİZDE BUNU ÇAYKURDA KULLANACAĞIZ

TEKgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, Çaykur Genel Müdürü´nün işçilerin 2 bin 80 TL maaş aldığı iddiasına Daimi işçiler bin 600 TL alırken geçici işçilerin aldığı ücret bin 450 TL´dir. 2 bin 80 TL ücret için davul-zurna ile toplusözleşme imzalamaya hazırız dedi.
Etiketler: 
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
NUH´UN ANKARA MAKARNASI İLE ANLAŞMAYA VARILDI
NUH´UN ANKARA MAKARNASI İLE ANLAŞMAYA VARILDI Ankara’da kurulu olan Nuh’un Ankara Makarna’sı ile sendikamızın görüşmelerini sürdürmekte olduğu işyeri toplu iş sözleşmesinde anlaşmaya varıldı.
TAMEK GIDA´DA ANLAŞMA TAMAM...
TRAKYA BİRLİK YENİ DÖNEM TASLAK ÇALIŞMALARI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2016
Temmuz 2016 istatistik —  6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2016 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SOSYAL MEDYA KULLANAN İŞTEN ÇIKARILAMAZ
SOSYAL MEDYA KULLANAN İŞTEN ÇIKARILAMAZ YARGITAY, mesai saatlerinde internete girerek işini aksattığı iddiasıyla işten atılan işçiye, haksız yere işten çıkarıldığı gerekçesiyle kıdem ve ihbar tazminatı ödenmesi gerektiğine karar verdi.
İŞSİZLİK FONU İŞSİZE GİTMİYOR
100 LİRALIK KESİNTİ AÇLIĞA MAHKUM EDER
 
 :: Uluslararası İlişkiler
IUF TÜRKİYE´DEKİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI
IUF TÜRKİYE´DEKİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI IUF sitesinde 15 Temmuz’da gerçekleştirilmeye çalışılan askeri darbeyi şiddetle kınadığını belirten bir yazı yayınladı.
YUNAN İŞÇİLERDEN NESTLE İŞÇİLERİNE TEBRİK MESAJI
YUNANİSTAN’DAN GREVDEKİ NESTLE TÜRKİYE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA MESAJI
 :: Eylemlerden Haberler
ERİKLİ VE NESTLE SU´DA BAYRAM MÜJDESİ
Erikli Sendikamız TEKGIDA-İŞ ile Erikli ve Nestle Su işvereni arasında yürütülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşmaya varıldı. TİS, 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren 2 yıl süreyle geçerli olacak .
NESTLE GREVİMİZ ANLAŞMA İLE SONUÇLANDI
NESTLE GREVİMİZ FİRESİZ BAŞLADI
 :: Kadın Komisyonu
KADIN İSTİHDAMINA ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
KADIN İSTİHDAMINA ARAŞTIRMA ÖNERGESİ KADIN istihdamıyla ilgili Meclis Araştırması açılması talep edildi.
TÜM YÜK KADINDA
ANNELERE İŞ HAYATINDA YER YOK
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS