Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

DANONE İÇİN YETKİ BELGESİ ELİMİZE ULAŞTI

Daha önce yaptığımız açıklamalar doğrultusunda; yargı sürecinin tamamlanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı DANONE-TİKVEŞLİ’de TEKGIDA-İŞ Sendikası’nın yetkili olduğuna dair belgeyi gönderdi.
Etiketler:  , , ,

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
Etiketler:  , , ,

SÜTAŞ İŞÇİSİ YALNIZ DEĞİLDİR

İŞÇİ Sağlığı ve iş Güvenliği Meclisi, Tek Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işçilerin işten atıldığı Sütaş´ın ürünlerini boykot etmeye çağırdı.
Etiketler:  , ,

SÜTAŞ ÜRÜNLERİNİ BOYKOT ÇAĞRISI

İŞÇİ Sağlığı ve iş Güvenliği (ISIG) Meclisi, Sütaş patronunu işçilerin sendikal örgütlenmesini tanımaya ve atılan işçileri işe geri almaya çağırdı.
Etiketler:  , ,

ANKARA 1 NO´LU ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

Sendikamızın Ankara 1 No’lu Şubesi geride bıraktığımız hafta sonu Olağan Genel Kurulu’nu yaptı. Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin de hazır bulunduğu Genel Kurul çalışmaları başarıyla tamamlandı.
Etiketler:  , , ,

KONSOLOSLUK ÖNÜNDE NESTLE PROTESTOSU

Bursa Karacabey´de Nestle Gıda´da çalışırken toplu iş sözleşmesi taslağı hazırladıkları için işten çıkarılan işçiler dün İstanbul´daydı. İsviçre Başkonsolosluğu önündeki eyleme Sendikal Güç Birliği de destek verdi işçiler eylemin ardından hazırladıkları mektupları İsviçre Konsolosluğuna iletti.
Etiketler:  , , , , , , ,

MADENCİLER MAAŞ ALMIYOR

Soma faciasının ardından üretimi durdurulan ocaklarda çalışan işçilerin ekim maaşları ödenmedi. Işkur yasadaki 3 aylık süre dolduğu, Soma Kömürleri AŞ de bütün mal varlıkları dondurulduğu için ödeme yapmadı. Türkiye Maden İşçileri Sendikası Başkanı Akçul, madencilerin bir daha maaş alamayabileceğini söyledi.
Etiketler:  , , , , , , ,

´NESTLE GIDA SUÇ İŞLİYOR´

Tekgıda-Iş Sendikası, dün İsviçre merkezli Nestle Gıda´nın Bursa´dald fabrikasında 28 işçiyi haksız şekilde işten atmasını istanbul´daki isviçre Başkonsolosluğu önünde protesto etti.
Etiketler:  , , , , ,

NESTLE ÖNÜNDE PROTESTO

İSVİÇRE merkezli Nestle Gıda´da Öz Gıda-iş Sendikasına tepki gösterdikleri için işten atılan işçiler İsviçre Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yaptı.
Etiketler:  , , , ,

DANONE İŞÇİLERİNE ZORUNLU AÇIKLAMA

Bir süredir Evrensel Gazetesi’nde çeşitli işçilerin imzasıyla yazılar yayımlanmakta ve Sendikamıza yönelik haksız ve mesnetsiz iddialarda bulunulmaktadır.
Etiketler:  , , , , ,

BURSA ŞUBE GENEL KURUL İLANI

Bursa Şube Genel Kurul İlanı
Etiketler:  , ,

22 EKİM (BUGÜN) SAAT 12.00’DE İSVİÇRE BAŞKONSOLOSLUĞU ÖNÜNDEYİZ

NESTLE GIDA fabrikasında çalışmakta olan 28 işçinin(büyük kısmı üyemiz olan) haksız ve gerekçesiz işten çıkarılmaları sonrasında, Sendikamızın yaptığı girişimler dikkate alınmamış ve işçiler işlerine iade edilmemiştir.
Etiketler:  , , , , , ,

SENDİKA DÜŞMANLIĞI SÖZLEŞME ÇİĞNETTİ!

SÜTAŞ patronu Muharrem Yılmaz, TÜSİAD Başkanlığından istifasında sendikalı oldukları için işten attığı işçileri sorumlu tutmuştu. Oysa Yılmaz bu işten atmalarla anayasal bir hakla birlikte TÜSİAD´ın sözleşmesini de ihlal etti.
Etiketler:  , , , , ,

TRAKYA BİRLİK ENTEGRE BAŞTEMSİLCİMİZİ KAYBETTİK

Sendikamızın Trakya Birlik İşyeri Baştemsilcimiz Hakan ERMAN’ı elim bir trafik kazasında kaybettik.
Etiketler:  , , , , ,

İŞTEN ATMALARA KARŞI 30 BİN BİLDİRİ

Tek Gıda-İş´e üye oldukları için Sütaş´ın Aksaray ve Karacabey´deki fabrikalarından atılan 56 işçiden bir kısmı, dün İstanbul´daydı.
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
cahit kayra ‘Bir taraftan borçlar dağ gibi çoğaldı. Hem dış borçlar, hem iç borçlar. İç ve dış borçların toplamı sürekli artıyor. Ve bütün bunları yaparken de elimizde ne var ne yok sattık savdık’
SENDİKA VE KONFEDERASYONLARIN KURULUŞUNDA İSTENİLECEK BELGELER HAKKINDA YÖNETMELİK
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com