Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

BASIN BİLDİRİSİ

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sn. Mustafa TÜRKEL, Genel Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri’ne yapılan saldırıyı kınadı.
Etiketler:  , , ,

1. EMEK KURULTAYI

İşçi sınıfı emeğin gazetesi Aydınlık öncülüğünde kurultayda buluşuyor. Aydınlık Gazetesi işçi sorunlarının tartışılacağı 1. Emek Kurultayı 23 Kasım 2013 Cumartesi günü Petrol İş Sendikası Konferans Salonunda düzenlenecek. Sendikacılardan öğretim görevlilerine, işçiden köylüye herkesin davetli olduğu kurultayda çözüm yolları aranacak.
Etiketler:  , , , , ,

TÜRK-İŞ YÖNETİM KURULU İÇİNDE YAŞANAN BÖLÜNMEDE SON PERDE

Aydınlık´a konuşan Türk-iş´e bağlı sendikaların genel başkanları, çözümünTürkiş´in yeniden kurulması olduğunu söylediler. Tek Gıda-iş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, istifanın çare olmadığını, çarenin sendika içi demokrasiyi işleterek acilen olağanüstü genel kurula gitmek olduğunu ifade etti.
Etiketler:  , , ,

ÇAYKUR´DA GREV 20 NİSANDA

ÖRGÜTLÜ olduğu 58 ayrı çay fabrikasına grev kararı asan Tekgıda-İş, 10 bin Çaykur işçisinin 20 Nisan´da greve çıkacağını açıkladı. Tekgıda-İş Genel Başkanı Mustafa Türkel, 5 yıldır gasp edilen haklarını almak izin grev silahını kullanmaktan başka yol bırakmadıklarını söyledi.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİLER TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ YASA TASARISINA NEDEN KARŞI (2)

Tekgıda-İş Sendikası genel başkanı Sn. Mustafa TÜRKEL´ in TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ YASA TASARISI hakkındaki görüşleri Emek Dünyası programında tartışıldı...
Etiketler: 

İŞÇİLER TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ YASA TASARISINA NEDEN KARŞI (3)

Tekgıda-İş Sendikası genel başkanı Sn. Mustafa TÜRKEL´ in TOPLU İŞ İLİŞKİLERİ YASA TASARISI hakkındaki görüşleri Emek Dünyası programında tartışıldı...
Etiketler: 

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI OLARAK HAVA-İŞ EYLEMİNE DESTEK VERDİK

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Recep Ali Çelik, Gebze Şube Yönetimi ve İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu; Hava-İŞ Sendikası´nın basın açıklamasına katıldı, destek verdi.
Etiketler:  , , ,

SINIFLA SENDİKALAR KUCAKLAŞACAK

TEKGIDA-İŞ GENEL BAŞKANI MUSTAFA TÜRKEL: Sınıfla sendikalar kucaklaşacak.
Etiketler:  , ,

SENDİKALI KADINLAR YARIN TUZLA´DA

Sendikal Güçbirliği Platformu´ndan kadınlar, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için bir araya geldi.
Etiketler:  , , , , , ,

İŞÇİ PARTİSİ TEKGIDA-İŞ´İ ZİYARET ETTİ

İşçi Partisi Adana İl Başkanı Hayrettin Çavuşoğlu ve il yöneticilerinden oluşan bir heyet, Tekgıda-lş Sendikası Adana Şubesi´ni ziyaret etti.
Etiketler:  ,

VAN DEPREMİ CAMİAMIZI BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYE BOĞDU

23 Ekim Pazar günü, merkez üssü Van Tabanlı Köyü olan ve gerek Van, gerekse Erciş ve çevre yerleşim birimlerinde büyük can ve mal kaybına neden olduğu anlaşılan deprem felaketi, camiamızda büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır.
Etiketler:  ,

NGG İLE ORTAK SEMİNERİN ISTANBUL AYAĞINI TAMAMLADIK

Sendikamızın NGG Almanya Gıda İşçi Sendikaları Birliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve 10 Ekim 2011 tarihinde başlayan “Uluslararası Dayanışma-Şube Başkanları Eğitimi” seminerinin kapanışının yaptık.
Etiketler:  , ,

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI ULUSLARARASI EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLİYOR

Tekgıda-İş Sendikası ile Almanya Gıda İşçileri Sendikası (NGG), İstanbul’da ortak eğitim semineri düzenliyor.
Etiketler:  ,

OYLAMA BAŞLADI

GENEL KURUL’DA SIRA ŞEFFAF SANDIKTA
Etiketler:  , ,

TEKEL DİRENİŞİ ANITLAŞIYOR

Birinin elinde tütün, birinin elinde güvercinin bulunduğu işçilerin heykelini Sakarya Meydanı ´na dikeceklerini anlatan Türkel, çıkan karikatürleri ve yazılan yazıları da kitap yaptıklarını söyledi.
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİ Sendikamızın örgütlü olduğu ve ülkemizin köklü firmalarından KAVAKLIDERE ŞARAPLARI işyeri için bir süredir devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
KRİSTAL YAĞLARI SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
TÜRK TUBORG SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞÇİ HAKLARINI AZINLIK MEBUSLAR SAVUNDU
atlas tarih Meclis´te Ta´til-i Eşgal Kanunu üzerindeki tartışmalar temelde sendika hakkı üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu görüşmelerde söz alan Zöhrap, Vartkes, Muradyan ve Boşo efendiler sendika hakkının yasaklanmasına karşı çıkarken, Nezaret mektupçusu Ali Bey ile Dahiliye Nazırı Ferid Paşa sendikaların yasaklanmasını savundular.
AMELEYE HAK VERİRSEN SİYASET YAPAR
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2014 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
EFFAT Sendikamızın Genel Sekreteri Sn. Mustafa AKYÜREK Brüksel’de başlayan EFFAT (Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm İşçi Sendikaları Federasyonu)İcra Kurulu toplantısına TEKGIDA-İŞ’i temsilen katıldı.
IUF İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
THE MOST DEMOCRATIC SOLUTION FOR THE AUTHORITY ISSUE:REFERENDUM
 :: Eylemlerden Haberler
ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI
ülker işçisine çağrı TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
ÇAYKUR´DA GREV KARARI
ÇAYIN VEKİLİ TBMM´ DE ÇAYKUR GREVİNİ SORDU
 :: Kadın Komisyonu
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR Birleşmiş Milletlerin kararıyla 1977 yılında kabul edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aslında Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyordu.
KADINLARIN ´ÇALIŞMA ACILARI FARKLI
BİR EMEKÇİ KADININ YOL HİKAYESİ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com