Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

KAFKAS İŞÇİSİNDEN ÖRNEK ÖRGÜTLENME

Bu bir örgütlenme hikayesi ama diğerlerinden çok farklı, burada sendika işçiye gitmedi, işçi sendikasını seçti, Önce Tek Gıda-İş´e üye oldular sonra sendikayı arayarak, Biz işimizi tamamladık artık sizinle görüşebiliriz´ dediler.
Etiketler:  , , , , ,

GAZZE’DEKİ İNSANLIK SUÇUNU NEFRETLE KINIYORUZ!

TEKGIDA-İŞ Sendikası Genel Yönetim Kurulu, Gazze’de yaşanmakta olan insanlık suçunu nefretle kınadığını ifade ederken “İsrail mallarına boykot kampanyası” adı altında yine “sapla samanın karıştırıldığını” söyleyerek, ülke içinde sınai yatırımları ile istihdam yaratan ve kendi insanımızın ürettiği markaların haksız yere boy hedefi haline getirilmesine karşı çıktı. Konuyla ilgili olarak basına ve kamuoyuna yapılan açıklama söyle;
Etiketler:  , , , , , , , , ,

İŞÇİDEN GREVE DEVAM KARARI

Türk-İş´e bağlı Tek Gıda-İş Sendikası´na üye işçiler, Türkiye´de şeker pazarının önde gelen isimlerinden Kent Gıda´da başlattığı greve devam kararı aldı.
Etiketler:  , , , , ,

BEŞİKTAŞ ÇARŞIDAN KENT İŞÇİSİNE DESTEK

GEBZE Kent Fabrikasında Tek Gıda-İş sendikasına üye 800 işçinin başlattığı grev 7 gününü geride bırakırken, grevdeki işçilere bölgedeki fabrikalardan, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarından destek yağmaya devam ederken, destek Gebze sınırları dışına da taştı.
Etiketler:  , , , , ,

KENT GIDA İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ

GREVDEKİ Kent Gıda işçileri, patronun yeni teklifini kabul etmedi, ´greve devam´ dedi. Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda (Mondelez) Fabrikası´nda 15 Temmuz´da greve çıkan Tekgıda-İş üyesi işçiler...
Etiketler:  , , , , ,

KENT MONDELEZ´DE SİL BAŞTAN

TEK Gıda-Iş Sendikası Gebze Şubesi´nin örgütlü olduğu Kent Gıda olarak bilinen Mondelez International Şeker ve Çikolata Fabrikası´nda grevin bayram öncesi sona ereceğine dair ihtimaller tarafların son görüşmesinde uzlaşamamasından ötürü rafa kalktı.
Etiketler:  , , , , , ,

KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ

KENT GIDA Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde gelinen aşama için işyerinde bu gün yapılan referandumda...
Etiketler:  , , ,

GENEL KURUL İLANI ADANA

Adana Şubenmizin Genel Kurul İlanı
Etiketler:  , , , ,

SÜTAŞ DİRENİŞİ YURDA YAYILACAK

TEKGIDA-İŞ Sendikasında örgütlenme mücadelesi veren Sütaş işçileri bir kez daha firmanın genel merkezi önünde eylem yaparak taleplerini dile getirdi.
Etiketler:  , , , , ,

PATRON AĞZIMIZIN TADINI KAÇIRDI

Grevlerinde bir haftayı geride bırakan Kent Gıda işçileri, mücadelelerini kararlıklarıyla sürdürüyor. Düşük ücrete ve esnek çalışma dayatmalarına karşı greve çıkan işçiler, talepleri kabul edilmeden fabrikaya girmeyeceklerini söylüyor.
Etiketler:  , , , , ,

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada 98 gündür süren bir ekmek mücadelesinde tekrar Sütaş Genel Müdürlüğü önünde Sütaş işverenlerini son kez uyarmak için toplandık.
Etiketler:  , , , ,

FERRERO´DA TOPLU SÖZLEŞMEYE BİR ADIM DAHA...

Mahkemenin bilirkişi raporunu incelemesi ve çoğunluğun Tekgıda-İş’te olduğuna karar vermesinin ardından süreci engellemek ve tıkamak isteyen Öz gıda-İş Sendikasının bu tavrına karşılık adalet tecelli etmiştir
Etiketler:  , , , ,

21 TEMMUZ’DA, SÜTAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDEYİZ

SÜTAŞ işvereninin üyelerimize yönelttiği baskı, kıyım ve zulmü protesto etmek ve anayasal haklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğimizi göstermek için 21 Temmuz Pazartesi, saat 11.00’de, İstanbul/Anadolu Yakası, Küçük Bakkalköy’deki SÜTAŞ Genel Müdürlüğü önünde olacağız.
Etiketler:  , , , ,

KENT GIDA´DA GREVE DESTEK BÜYÜYOR

TEKGIDA-IŞ Sendikası üyesi Kent Gıda işçilerinin grevi 5. gününü geride bıraktı. Düşük ücret ve esnek çalışma dayatmalarına karşı greve çıkan işçiler, talepleri kabul edilene kadar mücadelelerin sürdürmekte kararlı,
Etiketler:  , , ,

KENT GIDA İŞÇİLERİNE DESTEK BÜYÜYOR

KocaeliGebze´de kurulu Kent Gıda (Mondelez International) fabrikasında, toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Tekgıda-Iş üyesi 800 işçinin başlattığı grev 6 günü geride bıraktı...
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN
FERRERO’DA YETKİ TEKGIDA-İŞ’İN Manisa’da kurulu bulunan FERRERO işletmesinde TEKGIDA-İŞ lehine yapılan çoğunluk tespitine Öz Gıda-İş’in itirazı üzerine İstanbul 5. İş Mahkemesi’nde görülmekte olan davada bu gün sona gelindi.
DAMLA SU’DA (MAHMUDİYE KAYNAK SUYU) ANLAŞMAYA VARILDI
KENT ŞEKERLEME İŞÇİLERİ İLE TOPLANTI YAPTIK
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
evrensel İşçi sınıfının sermayeye karşı mücadelesinin ilerlemesinde en önemli araçlardan birisi olan sendikalar ve sendikal mücadele, uzunca bir süredir çeşitli yönleriyle tartışılıyor.
DOLAR TUZAĞI
EKOPANORAMA -ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI-
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ
SÜTAŞ İŞÇİLERİ PATRONA BİR HAFTA SÜRE VERDİ TEKGIDA-İŞ Sendikası´na üye oldukları için işten atılan Sütaş işçileri, 69 gündür sürdürdükleri direnişlerini dün İstanbul´a taşıdı. Atılan işçilerin işe iadesi için patrona 1 Temmuz´a kadar süre tanıyan işçiler, aksi halde Sütaş ürünlerini boykot kampanyası başlatacaklarını duyurdu.
SÜTAŞ İŞÇİSİ TEZEK ENGELİNE YANIT VERECEK
SÜTAŞ İŞÇİLERİ MÜCADELE´Yİ İSTANBUL´A TAŞIYOR
 :: Kadın Komisyonu
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
Sütaş İşyerlerinde sendikalı ve güvenceli çalışmak isteyen işçilere kapıyı gösteren, işe dönmek için direnen işçilerin direniş alanına tezek döktüren ancak bunlar yaşanmamışçasına, kameralar karşısına geçerek “bizler Sütaş fabrikalarında büyük bir aileyiz” diyen TÜSİAD eski Başkanı Muharrem Yılmaz’a ve yönetimine biz kadınlar da tepkiliyiz.
KARŞI DİRENİŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ.
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com