Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

KAFKAS´A SENDİKA GİRECEK, BAŞKA YOLU YOK

BURSA´da faaliyet gösteren Kafkas Pasta ve Şekerleme firmasında sendikalı oldukları için işten atılan Tekgıda-iş Sendikası üyesi işçiler...
Etiketler:  , , , , ,

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU BAŞKANLAR TOPLANTISI YAPILDI.

Sendikamız, kadın üyeleriyle kurmuş olduğu komisyon çalışmalarını, değerlerdirmek üzere Genel Merkezimizde olağan toplantısı yapıldı.
Etiketler:  , , , , ,

KAFKAS İŞÇİLERİ EYLEMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BURSA´da Tekgıda-İş Sendikası´na üye oldukları için işten atılan Kafkas Pasta ve Şekerleme işçileri, eylemlerine devam ediyor.
Etiketler:  , , , , ,

SÜTAŞ YİNE MAHKÛM

SÜTAŞ´ta Tekgıda-iş´e üye oldukları için işten atılan üç işçi daha açtıkları davayı kazandı, İstanbul Anadolu 1. iş Mahkemesi, işçilerin işe iadesine ve her birine 12 4 aylık sendikal tazminat ödenmesine hükmetti.
Etiketler:  , , , , ,

PATRON, İŞÇİ PARASININ ÜSTÜNE YATIYOR

TÜRK-İŞ´e bağlı Tekgıda-İş Sendikası´na üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan, patronları Muharrem Yılmaz´ı TÜSİAD Başkanlığından istifa ettiren Sütaş işçilerinin açtığı ve kazanımla sonuçlanan yargı kararları uygulanmıyor.
Etiketler:  , , , , , , ,

SÜTAŞ’IN YENİ AYIBI: MAHKEME KARARINI DA TANIMAMAK!

TEKGIDA-İŞ Sendikası’na üye oldukları, toplu sözleşmeli düzene geçmek istedikleri için haksız yere işçilerini işten çıkaran SÜTAŞ işvereni, ayıplarına yeni bir halka daha ekledi.
Etiketler:  , , , , ,

BAT İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız ile British American Tobacco Tütün Mamulleri San. Ve Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerleri için bağıtlanacak yeni dönem işletme toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandı.
Etiketler:  , , ,

SGBP KADIN KOORDİNASYONU NAMET DİRENİŞÇİSİ KADINLARI ZİYARET ETTİ.

Sendikal Güçbirliği Kadın Koordinasyonu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliklerine GEBZE Çayırova´da kurulu Namet Fabrikası´nda sendikalı oldukları için işten atılan Tekgıda-iş Sendikası üyesi işçilerin direnişini ziyaret ederek başladı.
Etiketler:  , , , , , ,

KAFKAS 40 KİŞİYİ DAHA İŞTEN ÇIKARDI

Bursa´da faaliyet gösteren Kafkas firması, sendikaya üye olan işçileri işten çıkarmaya devam ediyor, işten çıkarılan 40 işçi göbek atarak eylem yaptı.
Etiketler:  , , , , ,

ETİ GIDA’DA SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamızın örgütlü olduğu ETİ GIDA işletmesi ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan binlerce üyemiz adına yapılacak işletme toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısı yapıldı.
Etiketler:  , , ,

KADINLARDA İŞTEN ATILAN İŞÇİLERE DESTEK

Sendikal Güçbiriiği Platformu Kadın Koordinasyon işten çıkanlan 22 Namet işçisine destek olmak amacıyla fabrika önündeki yerini aldı.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

ANKARA 2 NO´LU ŞUBE GENEL KURUL İLANI

Tekgıda-İş Sendikası Ankara 2 No´lu Şubemizin , 6356 Sayılı Yasa gereğince, 15. Olağan Genel kurul Toplantısı , 29 / Mart / 2015 Pazar günü, saat: 11.00 - 17.00 arasında Adakale Sokak No:6 Yenişehir/ANKARA
Etiketler:  , , , , ,

BURSA´DA KESTANENİN TADI KAÇTI

BURSA´da kurulu bulunan ve kestane üretirninde ün salan Kafkas Şekerleme´de işten çıkarılan 3 işçiden sonra dün de 1 işçi daha işten atıldı. Sendika, dün işten çıkarmaları protesto etti.
Etiketler:  , , , , , , ,

SINIF BİLİNCİ NASIL GELİŞİR

Türkiye´de resmi kayıtlara göre 17 milyonu aşkın ücretli var. İşçi, memur, sözleşmeli personel veya geçici personel statülerinde istihdam edilen bu 17 milyon kişinin dışında, resmi kayıtlarda gözükmeyen işçiler de var.
Etiketler:  , , , , , , , ,

KAFKAS İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI

Bursa´da, Kafkas Pasta Şekerleme AŞ. firması çalışanları, 4 kişinin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılması üzerine iş bırakma eylemi yaptı.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
AROMA MEYVA SULARI´NDA TİS GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI
aroma Sendikamızın en eski örgütlü olduğu işletmelerden biri olan AROMA Meyva Suları’ında çalışmakta olan üyelerimiz ve işverenliğimizle bugün bir araya gelerek Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başladık
İZMİR SOCOTAB FABRİKASINDA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
BAT İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´BİR FİNCAN SARGI BEZİNİZ VAR MI?´
okmeydanı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde herhangi bir mal-zeme eksik olduğunda neler yaşanmıyor ki? Sağlık emekçisi, kanül bulunmadığı zaman oksijen ihtiyacı olan hastanın burnuna hortumu sokuyor! Bu eksiklikler yönetime iletildiği zaman ise yanıt değişmiyor: “Diğer hastanelerden isteyin.”
ACİL ÇALIŞANI NEFES ALMADAN ÇALIŞIYOR
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
BEYAZ YAKALILARDA MESLEK HASTALIKLARI
mehmet akkya İş güvenliği tedbirleri ile iş cinayetlerini sıfıra düşürmek mümkün iken, son 10 yılda 15 bine yakın iş cinayeti oldu. Meslek hastalıklarını ise, yüzde 98 oranında düşürmek mümkün iken 2012 SGK raporları, her yıl, 40 bin ile 120 bin çalışanın meslek hastalığına yakalanmış olabileceğini yazıyor.
SOSYAL YARDIM DA ZENGİNE
SGK´NIN ZARARI 12 YILDA REKOR KIRDI
 
 :: Uluslararası İlişkiler
GENEL SEKRETERİMİZ, EFFAT İCRA KURULU ÜYELİĞİNE BİR KEZ DAHA SEÇİLDİ
EFFAT Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa AKYÜREK, EFFAT’ın bu gün de devam eden Kongre çalışmalarının seçim bölümünde iki önemli göreve seçildi.
GENEL SEKRETERİMİZ EFFAT TOPLANTISI İÇİN VİYANA’DA
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
 :: Eylemlerden Haberler
KAFKAS İŞÇİLERİ İŞ BIRAKTI
özgür gündem Bursa´da, Kafkas Pasta Şekerleme AŞ. firması çalışanları, 4 kişinin sendikaya üye oldukları için işten çıkarılması üzerine iş bırakma eylemi yaptı.
NAMET İŞÇİSİNİN YANINDAYIZ
KAFKAS’TAKİ İŞÇİ KIYIMI PROTESTO EDİLDİ
 :: Kadın Komisyonu
SENDİKAL GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU KADIN KOORDİNASYONU ATÖLYE ÇALIŞMASI
sgbp Biz kadınlar, içinde yaşadığımız erkek egemen sistemde her gün, her an ayrımcılıkla, baskıyla, çok çeşitli yasaklarla karşılaşıyoruz.
8 MART DÜNYA KADIN EMEKÇİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
NÜFUSUN YARISINI OLUŞTURAN KADINLAR İSTİHDAM VE SİYASETTE İKİNCİ PLANDA
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com