Bizi Takip Edin
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

ÇALIŞMA MECLİSİ ´İSTİHDAM´ GÜNDEMİYLE TOPLANACAK

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı´nın çağrısıyla 24 Aralık´ta toplanacak 11. Çalışma Meclisi´nin gündemini, istihdam politikaları oluşturacak.
Etiketler:  , ,

ESNEK VE GÜVENCESİZ ÇALIŞMA ARTACAK

64. Hükümet programında en belirgin vurgu, esnekliğin artırılması. Taşeron işçilerinin ve sendikal hakların ise esamisi okunmuyor
Etiketler:  , , , , , , , ,

HER 100 ÇALIŞANDAN 12´Sİ TAŞERON İŞÇİSİ

Genel-İş Sendikası´nın hazırladığı rapor Türkiye´deki taşeron gerçeğini gözler önüne serdi. Verilere göre Türkiye´de toplam çalışan sayısının yüzde 12.2´sini taşeron işçileri oluşturuyor
Etiketler:  , , , , ,

TUZUN KOKMASI, TBMM´DE TAŞERON İŞÇİLİĞİ

Et kokmasın diye tuzlanır. Ya tuz koktuysa? TBMM, millete ait olan egemenliği, Anayasa´dan aldığı yetki ile kullanan en yetkili organ.
Etiketler:  ,

TAŞERON İŞÇİLİĞİNDEN KÖTÜSÜ GÜNDEMDE

Milyonlarca taşeron işçisi var (taşeron işçi değil, taşeron işçisi). Büyük mağduriyet yaşayan taşeron işçileri 1 Kasım milletvekili genel seçimlerinden önce ve sonra durumlarının iyileşeceği umudunu yaşadı. Belki oy verecekleri partiyi belirlerken de bu umut etkili ve hatta belirleyici oldu.
Etiketler:  , ,

´TÜM VAATLERİMİZİN ARKASINDAYIZ´

MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, 1 Kasım milletvekili genel seçimi öncesi verdikleri vaatlere ilişkin, Seçim vaatlerimiz, yaz sıcağında buz üzerine yazılı vaatler değildi. Hepsini öngördüğümüz şekilde yerine getireceğiz dedi.
Etiketler:  , , ,

AKP TAŞERON DA ÇABUK ÇARK ETTİ

AKP, asıl iş-yardımcı iş ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3´te 1´ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.
Etiketler:  , ,

İSTİHDAM STRATEJİ BELGESİ´NİN YENİLENMESİ İSTENDİ

Yasa gereği sosyal tarafların katılımıyla danışma nitelikli toplanan İŞKUR´un 8. Genel Kurulu´nda, 2023 hedefleriyle oluşturulan İstihdam Strateji Belgesi´nde revizyon yapılması ve İşsizlik Sigortası Fonu´nun kullanımının kolaylaştırılması talep edildi.
Etiketler:  , , ,

AKP´NİN YENİ DÖNEMİNDE İŞÇİYİ NELER BEKLİYOR?

18 milyona yaklaşan işçi, 10 milyon emekli ve 7 milyona yaklaşan işsiz... Seçmen sayısının yüzde 801.. İktidar olmak isteyen bu kesimi esas alır.
Etiketler:  , ,

AKP´NİN İLK SINAVI ASGARİ ÜCRET

Ekonomide gözler vaatlerde
Etiketler:  , , , ,

TAŞERON İŞÇİSİNE KADRO YALANI

Seçim yaklaştı, AKP´yi telaş sardı. Asli işlerde çalışan taşeron işçilerinin çok büyük kısmının yasada olan kadro hakkını seçim vaadi olarak işçinin önüne koyan AKP yasa tanımazlığını verdiği ilanlarda itiraf etmiş oldu!
Etiketler:  , ,

İTHAL İŞÇİ GELECEK

AKP, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara gelirse çalışma yaşamında yapacaklarının işaretini verdi: 6 milyon işsiz var, yurtdışından işçi getirecekler. Kıdem tazminat yanacak
Etiketler:  , , , , , ,

ÇALIŞANA İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ İSTEDİ, CEZA ALDI

Taşeron işçilerin haklarını savunan Dr. Coşkun Canıvar´a işçi daha iyi iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alsın dediği için kademe durdurma cezası verildi.
Etiketler:  , ,

ÖLDÜRMEZSE SÜRÜNDÜRÜYOR, SÜRÜNDÜREMEZSE ÖLDÜRÜYOR

Önce yorumsuz birkaç güncel veri…
Etiketler:  , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

PATRONLARIN SENDİKALARI VARKEN BİZLER NEDEN ÖRGÜTLENMEYELİM?

TEKİRDAĞ´ın Muratlı ilçesinde bulunan Reka Bitkisel Yağlar Fabrikası´nda çalışan 14 işçi, Tekgıda-İş Sendikası´na üye olunca işten atıldı. Fabrikada sendikaya üyelik ilk olarak Temmuz ayında başlamıştı. Bir aylık gibi bir süreçte 47 işçi sendikaya üye oldu. Ancak işveren 14 Ağustos´tan itibaren sendikal örgütlenmeye öncülük eden 14 işçiyi işten çıkardı.
Etiketler:  , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
4. GRUP YÖNETİCİ VE TEMSİLCİ EĞİTİMİMİZ BAŞLADI
Kuşadası Yeni Eğitim döneminde başlattığımız Yönetici ve Temsilci Eğitimlerimizin 4. Grubu da bugün eğitimlere başladı.
3. GRUP EĞİTİMİ KATILIMCILARI SERTİFİKALARINI ALDI
EĞİTİMLERİMİZE KUŞADASI´NDA DEVAM EDİYORUZ
 
 :: Araştırma ve Makaleler
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´ Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Ayşe Buğra, Türkiye´de devlet ve işadamı ilişkisini akademik olarak çalışan öncü bir isim. Karşılaştırmalı sosyal politika ve gelişme iktisadı başlıklarındaki birikimi ile alanının ´uzmanı´ görülen Buğra ile ekonomik ve siyasi gündem eşliğinde söyleştik.
OECD ARAŞTIRMASINDA TÜRKİYE
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2015
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ
İŞ KANUNU SÖZLÜĞÜ Çalışma hayatını düzenleyen yasal mevzuata ilişkin tüm temel bilgiler aşağıdaki içeriklerle birlikte bu başlık altında listelenmiştir.
10 GÜNDEN AZ YILLIK İZİN OLMAZ
MESLEK HASTALIĞI MI?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR!
FİNLANDİYA HÜKÜMETİ´NİN İŞÇİ HAKLARI ÜZERİNDEKİ BÜYÜK SALDIRISINI DURDUR! Finlandiya´nın yeni sağ koalisyon hükümeti, ödemeyi tek taraflı olarak kesmek ve temel sendikal hakları, İLO, Uluslararası ve Avrupa İnsan Hakları sözleşmelerini ihlal eden mevzuat doğrultusundaki yararlı toplu sözleşme görüşmelerini kesmek için planlarını bildirdi.
GENEL BAŞKANIMIZ VE GENEL EĞİTİM SEKRETERİMİZ IUF TOPLANTISI İÇİN CENEVRE’DE
FAİR LABOR ASSOCİATİON YÖNETİCİLERİ SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİLER
 :: Eylemlerden Haberler
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT EKMEK’DE GREV BAŞLADI İşkolu değişikliği sonrasında ilk kez örgütlendiğimiz İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait KENT EKMEK Fabrikası işçileri, 30 Ekim 2015 yani bu gün saat 07.00 itibarıyla grev uygulamasına başlıyor.
KENT EKMEK´TE GREV KAPIDA
IFF´Yİ ABD´YE ŞİKAYET ETTİLER
 :: Kadın Komisyonu
KADIN ÇALIŞANA YAKLAŞIMDA SINIFTA KALDIK
KADIN ÇALIŞANA YAKLAŞIMDA SINIFTA KALDIK Uluslararası bir araştırmanın çarpıcı sonucu: Türkiye, G-20 ülkelerinde çalışan kadınların en fazla rahatsız edildiği ülkeler arasında BİRİNCİ!
KADINLARIN YARISI MADDİ ÖZGÜRLÜK YARISI ÖZGÜVEN İÇİN ÇALIŞIYOR
KADINLAR HAKLARINI DAHA FAZLA ARIYOR
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS