Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

İŞÇİ MOBBİNG´İN TÜRKÇESİNİ YAŞIYOR: 3S KURALI

İşveren, işçilerin sendikalaşmasına sadece maliyet kaygısıyla mı karşı çıkar? Sendika, sadece işçinin ücretini artırmak için mi vardır?
Etiketler:  , , , , , ,

ÖLDÜM BEN

Zaferin son tek bir fotoğrafı var... Taşeron işçi Zafer hasta yatağında, ellerini birbirine kavuşturmuş, başı hafifçe yana eğilmiş, 43 kiloluk tarifsiz bitkinliğine rağmen sükunetli bakışlarla birkaç gün sonra veda edeceği hayatın en kenarında durmuş.
Etiketler:  , , , , ,

KENDİNİ UNUTMAYA DEMANS, KENDİNİ UNUTANA BUNAK DERLER

Yağmur yağar, sel gelir; işçi servisi sele kapılır, işçiler ölür, koskoca ana caddenin sel yatağına nasıl döndüğü de yıkılan ocaklarda unutulur. Yol yapılır, kanal açılır; bu işlerin sahibi kamu hizmeti veren belediyeler, üniversitelerdir; işçiler, çok küçük önlemler alınmadığı için ölür, unutulur.
Etiketler:  , , , , ,

TAŞERON SİSTEMİNİN BOYUTLARI

Zonguldak’ta geçen hafta meydana gelen maden göçüğü, taşeron işçilerin nasıl bir can pazarında çalıştırıldığını bir kez daha gözler önüne serdi. Duble taşeron marifetiyle faaliyet gösteren maden ocağında, üretim durdurulmuş olmasına rağmen ocağa indirilen işçiler saatlerce göçük altında mahsur kaldı.
Etiketler:  , , , , , ,

AKP REKOR KIRIYOR

AKP rekor üstüne rekor kırıyor; kendi rekorlarını egale etmekle kalmıyor; onlar da aşıyor. Rekor alanı, kamu kurum ve kuruluşlarının satılması. AKP öncesindeki hükümetler de özelleştirmeciydi; onlar da kamunun mal varlığını pazarladılar.
Etiketler:  , , , , , , ,

TAŞERONLUK İŞÇİYİ YİNE TOPRAK ALTINDA BIRAKTI

Zonguldak´ta Çalışma Bakanlığı´nın 2013 yılında mühürlediği ancak kaçak üretimin sürdüğü ocakta göçük meydana geldi. Dokuz işçi toprak altından saatler süren çalışma sonucu sağ olarak kurtarıldı
Etiketler:  , , , , , , ,

TORBAYLA GELEN KÖLELİK REJMİ

Yıllarca çalışma koşullarının iyileştirilmesine dair bu ülkede emekçiler seslerini duyurmaya çalıştı. Sendikalaşmaları, eylemlilikleri engellendi; hatta işyerlerinde bir araya gelmelerinin olanakları bite yok edilmeye çalışıldı.
Etiketler:  , , , , , ,

TORBA YASA DEĞİL BOMBA YASA

AKP Hükümeti´nin hazırladığı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı adlı torba yasa tasarısı, Bütçe ve Plan Komisyonu´ndan geçti
Etiketler:  , , , , , ,

636 BİN İŞÇİ TAŞERON OLARAK ÇALIŞIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asıl işyerine bağlı alt işveren işyerlerinde çalışan kişi sayısının 635 bin 781 olduğunu bildirdi.
Etiketler:  , , ,

YARGITAY: TAŞERON İŞÇİ SENDİKALI İŞÇİYLE AYNI STATÜDE

Yargıtay’ın verdiği emsal niteliğindeki kararda taşeron işçinin, sendikalı işçilerle aynı statüde olduğu, sendikaya üye olmak istemesinin kanunlara aykırı olmadığı vurgulandı.
Etiketler:  , , ,

İSTANBUL TAŞERON İŞÇİLER DERNEĞİ KURULDU

İstanbul Taşeron İşçileri ve Tüm Ücretli Çalışanlar Derneği
Etiketler:  ,

HATİCE´NİN SIRASI

33 yaşındaki Hatice Emil, yarınsız işlerin müphem takviminin işte senin hayatın budur diye dayattığı milyonlarca taşeron işçiden biriydi. Hayatın çeperlerinde biriktirilen yüzü, adı, emeği silinmiş, etrafı çitlenmiş, o büyük kalabalığa dahildi...
Etiketler:  , , , , ,

HYDRA: YEDİ BAŞLI CANAVAR

Haziran ayı ortalarında Meclise gönderilen bir torba yasada, daha önce Danıştayın iptal ettiği zeytinlik alanlarıyla ilgili bir yönetmeliğin ruhu yeniden hortladı. Bu yasaya göre Hükümet Ege Bölgesi´nin güzelim zeytinliklerini maden işletmelerine, yapılaşmaya açmak istiyor.
Etiketler:  , , , , , , ,

´MAHKEMEYİ TAKMA´ YASASI

Meclis alt komisyonunda görüşülen torba yasa tasarısına, skandal bir ekleme yapıldı: Kamu yöneticisi isterse mahkeme kararlarını uygulamayacak.
Etiketler:  , , , ,

ALT İŞVEREN EGEMENLİĞİ

AKP siyaset literatüründe çok garip bir oluşum sergiliyor. Varlığını demokratik düzene borçlu olarak kuruyor ama demokratik düzenin tüm kurum ve kurallarını yok etmeyi amaçlayarak demokrasiyi sadece kağıt üzerinde bir kurum olarak algılıyor.
Etiketler:  , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da kurulu bulunan MAURİ MAYA işletmesinde yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, işletme merkezinde başladı.
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
ESKİŞEHİR ŞUBEMİZ OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
erkan aydoğanoğlu Son yıllarda, sendikalardan söz edildiğinde gündeme gelen ya da getirilen konuların başında; mevcut yapıları ve mücadele tarzları ile sendikaların ihtiyaca yeterince yanıt vermemesi geliyor.
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
DOLAR TUZAĞI
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com