Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

MECLİS SOMA RAPORU´NDA. ÇÖZÜM YOK AKLAMA VAR

Meclis Soma Araştırma Komisyonu taslak raporunu hazırladı.
Etiketler:  , , , , ,

DEVLETTEN TAŞERON HİLESİ

İşverenlerin sömürdüğü taşeron işçilere bir darbe de devletten geldi.
Etiketler:  , , , , , , , ,

İŞ GÜVENLİĞİ İÇİN ÖZGÜR SENDİKA

TÜRK-İş´e bağlı Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, iş güvenliği paketini yeterli bulmadığını ifade ederek, Sorunların çözümü özgür sendikalar oluşturmaktır dedi.
Etiketler:  , , , , , ,

TORUNLAR İŞÇİLERİ HAKLARINI ALAMADI

TORUN Center´da 10 işçinin yaşamını yitirdiği iş cinayeti sonrası, İntensis adlı taşeron firma tarafından ücretsiz izne gönderilen inşaat işçileri, 3 aydır ücret alacaklarım alamadıklarını söyledi.
Etiketler:  , , , ,

TAŞERON İŞÇİYE ŞANTAJLA KADRO

Hükümetin, kamuda asıl işlerde çalışan taşeron işçilerine geçmişe dönük 5 yıllık alacaklarından vazgeçmesi halinde kadro hakkı vereceği öğrenildi.
Etiketler:  , , , ,

TEK GIDA-İŞ´TEN HÜKÜMETE ´GENEL GREV HATIRLATMASI

TÜRK-Iş´e bağlı Tek Gıda-iş Sendikası, 12 Kasım tarihinde Eskişehir´de gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesini açıkladı. Yayımlanan bildirgede, AKP hükümetinin çalışma hayatına ilişkin öngördüğü saldırılara karşı net duruş sergilenmesi dikkat çekti.
Etiketler:  , , , , ,

TAŞERON İŞÇİLERİ 24 KASIM´DA ANKARA´DA

Yargıtay kararına rağmen kadro hakkı verilmeyen Karayolları´nda çalışan taşeron işçileri 24 Kasım tarihinde Ankara´da kitlesel basın açıklaması yapacak
Etiketler:  , , , ,

KARAYOLLARI TAŞERON İŞÇİLERİNE OYUN

Size iki soru: Bir işçi hayatta ve sağlıklıyken ne zaman önemli miktarda toplu para alabilir? Kadrolu işçinin iş güvencesi var mıdır?
Etiketler:  , , , , , ,

REKABETÇİ İŞ GÜCÜ PİYASASI TAŞERONA RAHMET OKUYOR

Taşeron sistemi sayesinde, işverenini tanımayan işçilere alışmıştık. Şimdi işçinin kendisi tek kişilik taşeron şirket haline geldi...
Etiketler:  , ,

KÜRESEL KAPİTALİZMİN ´YENİ´ TÜRKİYE´Sİ

“Yeni” Türkiye sözcüğü Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra bir toplum mühendisliği projesi olarak pazarlandı. Cilalanmış makyajının ardında, özünde yatanların neler olduğunu hepimiz biliyoruz:
Etiketler:  , , , , , , ,

AKP NİN 12 YILINDA 14 BİN 455 İŞÇİ ÖLDÜ

AKP´nin 2002 yılı Kasım ayında iktidara geldiği günden bugüne kadar yaşanan ölümlü iş kazalarında en az 14 bin 455 işçi hayatını kaybetti.
Etiketler:  , , , ,

FACİAYA DAVETİYE: AKP SOMA SÖZLERİNİ TUTMADI

AKP Soma’dan sonra verdiği sözleri tutmadı. Karaman´ın Ermenek ilçesindeki maden faciasına ilişkin işletmeden ilk açıklama geldi. İhmali ´doğal afet´ diyerek geçiştiren şirket, ´yemek saati´ eleştirilerine de Türkiye´nin tüm maden ocağında yemek saatleri içeride kullanılmaktadır ki, buna devlet ocakları da dahildir yanıtını verdi.
Etiketler:  , , , , , , ,

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI:SU KOMŞU MADENDEN GELDİ

TMMOB´a bağlı Maden Mühendisleri Odası, Karaman´ın Ermenek ilçesinde 18 madencinin mahsur kaldığı kazayla ilgili yerinde inceleme yaptı
Etiketler:  , , , , ,

2014 TÜRKİYE´SİNDE İŞÇİ TABLOSU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) verilerine göre toplam işçi sayısı 2014 yılı Temmuz ayında 12.287,238. Bu işçilerden sendikalı olanların sayısı 1.889,481. İşçilerdeki sendikalaşma oranı yüzde 9.68
Etiketler:  , , , , , , ,

TAŞERON ADALET

Mecidiyeköy’de 10 işçinin canını alan asansör faciasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) ait inşaatta meydana gelen faciayla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yönetim kurulu üyeleri Yunus Emre Torun ile Mehmet Torun’un da yer aldığı 9 kişi hakkında, taksirle 10 kişininölümüne sebebiyet vermek, yargı görevini yapanı etkileme suçundan takipsizlik verildi.
Etiketler:  , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
FRİTOLAY VE DAMLA SU’DA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ
FRİTOLAY VE DAMLA SU’DA EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLENDİ Sendikamız Kocaeli civarında kurulu bulunan FRİTOLAY ve DAMLA SU (MAHMUDİYE) işletmelerinde çalışan üyelerimiz için 16 Kasım 2014 Pazar günü ortak bir eğitim semineri düzenledi.
GENEL SEKRETERİMİZ ORDU’DA
EVYAP’TA SÖZLEŞME SÜRECİ BAŞLADI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
DAVUTOĞLU´NUN MODELİ TAM TESLİMİYETTİR
boratav ‘Başbakan’ın açıkladığı programı ciddiye almak mümkün değil. Halkçı bir program ancak halk iktidarı gerçekleşirse gündeme gelebilir. Temel sorun iktidar sorunudur’
AKP´NİN PROGRAMI 25 ALANDA İFLAS EDİLDİĞİNİ GÖSTERİYOR
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
TEKGIDA CALLS NESTLE GIDA TO REINSTATE OUSTED 28 WORKWERS
nestle Tekgida-Is, Turkish food and allied workers tradeunion, called Nestle Gida to reinstate 28 workers that were fired with the cooperation of pro-governmentalunion and the Nestle managers. Nestle Gida is chocalote unit of the international company in Turkey.
IUF´TEN SÜTAŞ ACİL EYLEM KAMPANYASI
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
 :: Eylemlerden Haberler
NESTLE ÖNÜNDE PROTESTO
evrensel İSVİÇRE merkezli Nestle Gıda´da Öz Gıda-iş Sendikasına tepki gösterdikleri için işten atılan işçiler İsviçre Başkonsolosluğu önünde protesto eylemi yaptı.
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
 :: Kadın Komisyonu
KADIN EMEĞİ VE İSTİHDAMININ DURUMU NEREYE GİDİYOR?
Kadın Emeği ve İstihdamı Girişimi (KEİG) Platformu, Türkiye´de son dönemde kadın emeği ve istihdamının durumu ve geleceğine dair yayımladığı iki raporla ilgili 19 Kasım´da Cezayir Toplantı Salonunda bir panel düzenledi.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com