Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

TAŞERON ADALET

Mecidiyeköy’de 10 işçinin canını alan asansör faciasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) ait inşaatta meydana gelen faciayla ilgili soruşturma kapsamında, aralarında Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, yönetim kurulu üyeleri Yunus Emre Torun ile Mehmet Torun’un da yer aldığı 9 kişi hakkında, taksirle 10 kişininölümüne sebebiyet vermek, yargı görevini yapanı etkileme suçundan takipsizlik verildi.
Etiketler:  , , , ,

YENİ TÜRKİYENİN ORTA VADESİ

Hükümet 2015-2017 dönemini kapsayan Orta Vadeli Programı (OVP) açıkladı. OVP, yeni ve yaygın bir özelleştirme dalgası öngörüyor.
Etiketler:  , , , , ,

TUPRAŞ´TA İŞ CİNAYETİ CAN ALDI

TÜPRAŞ´ın ana yüklenicilerinden Tekfen´de çalışan 26 yaşındaki Taner Sağlam isimli işçi, dün boruların test işlemini yaparken, boru içindeki gazın sıkışması sonucu meydana gelen patlamada ağır yaralandı.
Etiketler:  , , , , ,

KİRALIK İŞÇİ DOSYASI RAFTAN İNİYOR

HÜKÜMET, milyonlarca çalışanı ilgilendiren üç kritik konuyu yeniden gündemine aldı. ´Kıdem tazminatı fonu´, ´taşeron işçilik´ ile işçisi hastalanan, izne çıkan, askere giden, siparişi artan patrona ´işçi kiralama´ imkanı getiren özel istihdam bürolarına geçici iş ilişkisi imkanı verilmesi için adım atılacak.
Etiketler:  , , ,

KARAYOLLARI TAŞERON İŞÇİLERİNİN DİKKATİNE!

Karayolları Gn.Md. işyerlerinde 7 binden fazla taşeron işçisi çalışıyor. Yürürlükte bulunan kanunlara ve Yargıtay’ın kararına göre, bu işçiler çalışmaya başladıkları tarihten itibaren asıl işverenin, yani Karayolları Gn.Md.’nün işçileridir.
Etiketler:  , ,

KAMUDA İŞÇİ TİCARETİ UCUBESİ

Yeni torba yasadan (6552 sayılı) sonra kamuda taşeron işçi çalıştırmak ve hizmet alımı adı altında kiralık işçilik uygulamasına (işçi ticaretine) devam etmek iyiden iyiye tuhaf bir hale geldi.
Etiketler:  , , , , ,

KÖLELİK ÇAĞDAŞIMIZ OLMUŞ

Çağın gereği bu diyor biri kulağıma eğilerek. Günümüz ekonomisinde yapacak başka bir şey yok. Taşeron sistemi bir zorunluluk. Bu zorunluluğa uygun hareket etmek gerek. Tamam taşeron sistemi kölelik gibi bir şey ama taşeron kalksın demek kabul edilemez. Taşeronların haklarını iyileştirmeye odaklanmalıyız.
Etiketler:  , , , , , ,

İŞÇİYE BÜYÜK TEHDİT

Ölümlü iş kazalarındaki artışın ardından yasal değişiklik için çalışma başlatan hükümet, çözümü sorumluluğu üzerinden atmakta buldu.
Etiketler:  , , , , , , , ,

İŞ GÜVENCESİ YOKSA CAN GÜVENLİĞİ DE YOK!

İş cinayetleri tüm hızıyla devam ediyor. Ekmek parası için canını kaybeden emekçilere her gün yenileri ekleniyor
Etiketler:  , , , , , , , ,

TMMOB: SOMA´DA SORUMLU AKP HÜKÜMETİDİR.

TMMOB´NİN RAPORU: Soma´da sorumlu AKP hükümetidir »TMMOB, Soma´daki Eynez taş kömürü ocağında resmi rakamlara göre 301 emekçinin yaşamını yitirdiği maden katliamıyla ilgili raporunu açıkladı. Raporda taşeronlaşma ve denetimsizliğe yol açan bakanlıkların siyasi sorumluluğuna vurgu yapıldı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

TORBA İŞÇİYİ BOĞUYOR

Rant çevrelerinin ve bürokrasinin talepleriyle ´çorbaya´ dönen torba yasada işçiye bir dizi hak ihlali ve engel çıktı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

134 KANUNU DEĞİŞTİREN TORBA UCUBESİ!

Bu günlerde bir yasama ucubesine tanık oluyoruz. Mayıs 2014´te 60 madde olarak Meclis´e sunulan Torba Yasa 146 madde olarak yasalaştı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

TORBA TORBA HAK İHLALİ

Üşenmedim, tek tek saydım: Vergi affı diye yola çıkılan, Soma katliamı kurbanları için makyajlanan, O da olsun, bu da olsun diye diye, üç ay-bir mevsim 145 maddeye sündürülen son torba kanun, kaç maddede değişiklik yapıyor biliyor musunuz? Tamı tamına 70.
Etiketler:  , , , , , ,

TORUNLAR DAN İŞÇİYE TAZMİNAT KAZIĞI

TÜRKİYE´yi yasa boğan iş cinayetinin gerçekleştiği inşaatta işçiler halen haklarını alamadı.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİ SOYKIRIMI

Gece gündüz çalıştırılıyorlar. Adına ´kamu yararı´ denen uyduruk bir sebeple... Önlerine konan bir kap yemek, o da kurtlu, böcekli. Yerin altına dizilmiş, hapishane adını taktıkları havasız yatakhanelerde duvarlara çentik atıyorlar:
Etiketler:  , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
CAHİT KAYRA: SAHTE BİR BÜYÜME İÇERİSİNDEYİZ
cahit kayra ‘Bir taraftan borçlar dağ gibi çoğaldı. Hem dış borçlar, hem iç borçlar. İç ve dış borçların toplamı sürekli artıyor. Ve bütün bunları yaparken de elimizde ne var ne yok sattık savdık’
SENDİKA VE KONFEDERASYONLARIN KURULUŞUNDA İSTENİLECEK BELGELER HAKKINDA YÖNETMELİK
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com