Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

´YOK´ SATAN KİTAPLAR

Yayınevinin, sendikacılara ve işçi önderlerine temel sorunlarda eğitim sağlamak amacıyla başlattığı dizi, büyük ilgi görüyor. Sendikal hareketin eğitim ihtiyacında da önemli bir boşluğu dolduracakları çok açık.
Etiketler:  , ,

TAŞERON YASA TASLAĞI 16 NİSAN´DA GÖRÜŞÜLECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, taşeron işçilere yönelik yasal düzenleme taslağına ilişkin uzlaştıklarımızı derleyip, toparlayıp Başbakanlık´a gönderdik ama uzlaşmada zorlandığımız bazı konular var, onları da önümüzdeki Çarşamba üst düzey bir toplantı yaparak ele alacağız dedi.
Etiketler:  , , ,

İL ÖZEL İDARELERİ NEDEN YOK EDİLDİ?

Taşeron işçilerinin AKP´ye oy vermelerini sağlamak için, kadro verilecek fısıltıları yayılmıştı. Doğruluğuna, kimin yaydığına, hükümetin devlet kadrolarını tasfiye eden geçmişine ve merkezi devleti dağıtmayı amaçladıklarına bakmadan, taşeron işçisi fısıltılara kandı ve büyük kısmı yine oyunu verdi.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİNİN YOLU AYRI

30 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin sonuçları, çeşitli şaibe ve tartışmalar bir tarafa, AKP hükümeti açısından icraatlarını aynı hızla sürdürmesi için yeterli görünüyor. Aslına bakılırsa, hükümet buna mecbur.
Etiketler:  , , , ,

İŞTE ÜÇ OCAĞI SÖNDÜREN NEDENLER

Kaza yerini inceleyen TMMOB heyetine göre 3. köprüde ölümlerin nedeni ´taşeronlaşma´ ve hükümetten gelen ´işi hızlandırın talimatları´...
Etiketler:  , , , ,

DUBLE YOLLARI YAPAN İŞÇİLERİN HAKLARI İADE EDİLMİYOR

Duble yolları yapan taşeron işçilerin özlük hakları, mahkeme kararlarına rağmen verilmiyor. İşe iade ve kadroya alınmaları Yargıtay ve Danıştay kararları ile kesinleşen işçiler, Maliye Bakanlığı tarafından kadro tahsis edilmediği gerekçesiyle işe alınmıyor.
Etiketler:  , , , , ,

EMEK DÜNYASI

İş cinayetleri bitmiyor..
Etiketler:  , , , , , , ,

SEÇİM VE GEÇİM

Neoliberalizm toplumun dokusunu değiştiriyor, parçalıyor, güvencesizleştiriyor ve daha itaatkâr hale getiriyor. Bu nedenle seçmen yolsuzluk konusunda daha vurdumduymaz olabiliyor. Tutunma mekanizmalarının acımazlığının yaratmış olduğu ahlaki çözülme nedeniyle vicdanlar sağır olabiliyor.
Etiketler:  , , , , , , , , ,

BÜTÜNŞEHİR YASASIYLA İL ÖZEL İDARESİ KAPATILINCA İŞSİZ KALAN TAŞERON İŞÇİLERİ İSYAN ETTİ

´Sözleşme yapacağız´ dediler ama kapı önüne koydular ´Bütünşehir mağduru´ işçiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi´nde muhatap bulamayınca Valilik önüne yürüdü. ´Lütfen sesimizi duyun´ şeklinde yetkililere seslenen işçiler, ´Aç kalmamak için iş istiyoruz´ dedi.
Etiketler:  , , , ,

BASIN AÇIKLAMASI

Sendikal Güç Birliği Platformu (SGBP) kime oy vermeyeceğini açıkladı. SGBP Dönem Sözcüsü Mustafa Türkel “Taşerona oy vermeyeceğiz” başlıklı açıklamasında işçi ve emekçi düşmanı politikaları hayata geçiren, kıdem tazminatını kaldırmaya kalkan, taşeron ve esnek çalışmayı yasalaştırmaya çalışan, asgari ücretli kent yoksullarını şehir dışına süren kentsel dönüşüm politikalarını onaylayan, rüşvet ve yolsuzluk batağına saplanan parti ve adaylara oy vermeyeceklerini ilan etti.
Etiketler:  , , , ,

BELEDİYE HİZMETİ VE CAN GÜVENLİĞİ

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi´nin iş cinayetleri raporuna göre 2013 yılında belediye hizmetlerinde toplam en az 62 işçi, son üç ayda ise en az 14 işçi, iş cinayetinin kurbanı olmuştur. Belediye seçimlerine az bir süre kalmışken, çalışanların can güvenliğini koruyamayan belediyeciliğin varlığını görmek gerekiyor.
Etiketler:  , , , , , ,

LAFA DEĞİL İCRAATA BAKALIM

AKP´nin yolsuzluk ve rüşvet iddialarını, ses kayıtlarını tamamen yok sayarak seçim kampanyasında Lafa değil, icraata bakarım propagandasını öne çıkarması, toplumun geniş bir kesimi açısından olduğu gibi, emekçiler açısından da çok şey ifade ediyor.
Etiketler:  , , , , ,

BELEDİYELERDE TAŞERON SİSTEMİ NASIL ÖNLENİR?

Kamu kurumlarında ve mahalli idarelerde, kadrolu işçi alımı için Maliye Bakanlığı´nın onayı gerekiyor. Bakan izin vermedikçe de kadrolu işçi alımı mümkün olamıyor. Kadro açığının bir sebebi bu...
Etiketler:  , , ,

TAŞERON İŞÇİLERİNİN RAKİBİ MUHTARLAR MI?

Türkiye´de 390´ı kadın olmak üzerek 53 bin 405 muhtar bulunuyor. Seçmen olarak küçümsenmeyecek sayı. Ama daha da önemlisi, her biri yörelerinin halk önderidir, seçilmelerini sağlayacak halk desteğine sahiptirler. Bu yüzden de, partilerin ve hükümetlerin seçmen avlama planları içinde muhtarlar önemli yer tutar.
Etiketler:  , , ,

AKP İŞÇİ HAKLARININ CELLADIDIR

Devlet kavramının temeli, tarihsel olarak ortaya çıkış nedeni ile, önceleri aristokrasiyi sonraları sermayeyi koruma düşüncesine dayanır. Hiçbir devlet emekçilerin haklarını korumak için kurulmamıştır.
Etiketler:  , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
KAVAKLIDERE ŞARAPLARI SÖZLEŞMESİ Sendikamızın örgütlü olduğu ve ülkemizin köklü firmalarından KAVAKLIDERE ŞARAPLARI işyeri için bir süredir devam etmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
KRİSTAL YAĞLARI SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
TÜRK TUBORG SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMAYA VARILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞÇİ HAKLARINI AZINLIK MEBUSLAR SAVUNDU
atlas tarih Meclis´te Ta´til-i Eşgal Kanunu üzerindeki tartışmalar temelde sendika hakkı üzerinde yoğunlaşmıştı. Bu görüşmelerde söz alan Zöhrap, Vartkes, Muradyan ve Boşo efendiler sendika hakkının yasaklanmasına karşı çıkarken, Nezaret mektupçusu Ali Bey ile Dahiliye Nazırı Ferid Paşa sendikaların yasaklanmasını savundular.
AMELEYE HAK VERİRSEN SİYASET YAPAR
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYILARI VE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARINA İLİŞKİN 2014 OCAK AYI İSTATİSTİKLERİ
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ Türkiye genelinde işsiz sayısı 2013 yılı Aralık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 19 bin kişi artarak 2 milyon 809 bin kişiye yükseldi ve işsizlik oranı %10 olarak gerçekleşti.
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
HANGİ ANNELERE ERKEN EMEKLİLİK HAKKI VAR?
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
EFFAT Sendikamızın Genel Sekreteri Sn. Mustafa AKYÜREK Brüksel’de başlayan EFFAT (Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm İşçi Sendikaları Federasyonu)İcra Kurulu toplantısına TEKGIDA-İŞ’i temsilen katıldı.
IUF İCRA KURULU TOPLANTISI BAŞLADI
THE MOST DEMOCRATIC SOLUTION FOR THE AUTHORITY ISSUE:REFERENDUM
 :: Eylemlerden Haberler
ÜLKER İŞÇİSİNE ÇAĞRI
ülker işçisine çağrı TekGıda-İş Sendikası İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası şube başkanları ve işyeri temsilcileri, Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu Ülker fabrikası önünde basın açıklaması düzenledi. Sabah yedide fabrika önüne gelen işyeri temsilcileri ve şube yöneticileri, Ülker işçilerine bildiri dağıtmak istedi.
ÇAYKUR´DA GREV KARARI
ÇAYIN VEKİLİ TBMM´ DE ÇAYKUR GREVİNİ SORDU
 :: Kadın Komisyonu
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR
ÇALIŞMA HAYATINDA KADININ ADI VAR Birleşmiş Milletlerin kararıyla 1977 yılında kabul edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aslında Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlanıyordu.
KADINLARIN ´ÇALIŞMA ACILARI FARKLI
BİR EMEKÇİ KADININ YOL HİKAYESİ
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :
  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com