Kapat
 
 

ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

İŞ GÜVENCESİ YOKSA CAN GÜVENLİĞİ DE YOK!

İş cinayetleri tüm hızıyla devam ediyor. Ekmek parası için canını kaybeden emekçilere her gün yenileri ekleniyor
Etiketler:  , , , , , , , ,

TMMOB: SOMA´DA SORUMLU AKP HÜKÜMETİDİR.

TMMOB´NİN RAPORU: Soma´da sorumlu AKP hükümetidir »TMMOB, Soma´daki Eynez taş kömürü ocağında resmi rakamlara göre 301 emekçinin yaşamını yitirdiği maden katliamıyla ilgili raporunu açıkladı. Raporda taşeronlaşma ve denetimsizliğe yol açan bakanlıkların siyasi sorumluluğuna vurgu yapıldı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

TORBA İŞÇİYİ BOĞUYOR

Rant çevrelerinin ve bürokrasinin talepleriyle ´çorbaya´ dönen torba yasada işçiye bir dizi hak ihlali ve engel çıktı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

134 KANUNU DEĞİŞTİREN TORBA UCUBESİ!

Bu günlerde bir yasama ucubesine tanık oluyoruz. Mayıs 2014´te 60 madde olarak Meclis´e sunulan Torba Yasa 146 madde olarak yasalaştı.
Etiketler:  , , , , , , , ,

TORBA TORBA HAK İHLALİ

Üşenmedim, tek tek saydım: Vergi affı diye yola çıkılan, Soma katliamı kurbanları için makyajlanan, O da olsun, bu da olsun diye diye, üç ay-bir mevsim 145 maddeye sündürülen son torba kanun, kaç maddede değişiklik yapıyor biliyor musunuz? Tamı tamına 70.
Etiketler:  , , , , , ,

TORUNLAR DAN İŞÇİYE TAZMİNAT KAZIĞI

TÜRKİYE´yi yasa boğan iş cinayetinin gerçekleştiği inşaatta işçiler halen haklarını alamadı.
Etiketler:  , , ,

İŞÇİ SOYKIRIMI

Gece gündüz çalıştırılıyorlar. Adına ´kamu yararı´ denen uyduruk bir sebeple... Önlerine konan bir kap yemek, o da kurtlu, böcekli. Yerin altına dizilmiş, hapishane adını taktıkları havasız yatakhanelerde duvarlara çentik atıyorlar:
Etiketler:  , , , , ,

TÜRKİYE TAŞERON CUMHURİYETİNE DÖNÜŞTÜ

İstanbul Mecidiyeköy´de meydana gelen iş cinayeti 10 işçinin yaşamını yitirmesine neden olurken CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yaşanan katliamın ardından Türkiye´deki taşeron sistemin geldiği noktaya işaret etti.
Etiketler:  , , , , , ,

İŞ GÜVENLİĞİ ŞİRKETİNİN PARASI KAMUYA YATSIN

Şirketler istediği iş güvenliği şirketiyle istediği paraya anlaşabiliyor. İşini tam yapsa para aldığı şirketi şikâyet etmek zorunda. Yapı denetim şirketi benzeri çözüm mümkün. Yani iş güvenliği şirketinin parası kamu kurumuna yatırılsın.
Etiketler:  , , , , ,

TAŞERON İŞÇİLER EYLEME HAZIRLANIYOR

VAN´da 13 Haziran itibariyle işlerine son verilen Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı taşeron firmada çalışan 305 işçi işlerine iade edilmek için yeniden eylemlere hazırlanıyor.
Etiketler:  ,

İŞÇİ MOBBİNG´İN TÜRKÇESİNİ YAŞIYOR: 3S KURALI

İşveren, işçilerin sendikalaşmasına sadece maliyet kaygısıyla mı karşı çıkar? Sendika, sadece işçinin ücretini artırmak için mi vardır?
Etiketler:  , , , , , ,

ÖLDÜM BEN

Zaferin son tek bir fotoğrafı var... Taşeron işçi Zafer hasta yatağında, ellerini birbirine kavuşturmuş, başı hafifçe yana eğilmiş, 43 kiloluk tarifsiz bitkinliğine rağmen sükunetli bakışlarla birkaç gün sonra veda edeceği hayatın en kenarında durmuş.
Etiketler:  , , , , ,

KENDİNİ UNUTMAYA DEMANS, KENDİNİ UNUTANA BUNAK DERLER

Yağmur yağar, sel gelir; işçi servisi sele kapılır, işçiler ölür, koskoca ana caddenin sel yatağına nasıl döndüğü de yıkılan ocaklarda unutulur. Yol yapılır, kanal açılır; bu işlerin sahibi kamu hizmeti veren belediyeler, üniversitelerdir; işçiler, çok küçük önlemler alınmadığı için ölür, unutulur.
Etiketler:  , , , , ,

TAŞERON SİSTEMİNİN BOYUTLARI

Zonguldak’ta geçen hafta meydana gelen maden göçüğü, taşeron işçilerin nasıl bir can pazarında çalıştırıldığını bir kez daha gözler önüne serdi. Duble taşeron marifetiyle faaliyet gösteren maden ocağında, üretim durdurulmuş olmasına rağmen ocağa indirilen işçiler saatlerce göçük altında mahsur kaldı.
Etiketler:  , , , , , ,

AKP REKOR KIRIYOR

AKP rekor üstüne rekor kırıyor; kendi rekorlarını egale etmekle kalmıyor; onlar da aşıyor. Rekor alanı, kamu kurum ve kuruluşlarının satılması. AKP öncesindeki hükümetler de özelleştirmeciydi; onlar da kamunun mal varlığını pazarladılar.
Etiketler:  , , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI
MAURİ MAYA SÖZLEŞMESİNDE UZLAŞMAYA VARILDI Sendikamızın örgütlü olduğu ve Bandırma’da faaliyet gösteren MAURİ MAYA işyerinde sürdürülmekte olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşmaya varıldı.
MAURİ MAYA TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
TRAKYA BİRLİK İŞLETMESİ İÇİN TASLAK ÇALIŞMASI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
MÜCADELECİ SENDİKACILIK II
erkan aydoğanoğlu Son yıllarda, sendikalardan söz edildiğinde gündeme gelen ya da getirilen konuların başında; mevcut yapıları ve mücadele tarzları ile sendikaların ihtiyaca yeterince yanıt vermemesi geliyor.
MÜCADELECİ SENDİKACILIK I
DOLAR TUZAĞI
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK?
SAĞLIK´DA NEYDİK NE OLDUK? Mevcut hükümetin en büyük söylemlerinden birisi Sağlık sisteminde reform yaptık artık özel hastanelere gidiyorsunuz, eczane ve muayene kuyruğu artık hastanelerde yok. Eskiden sadece zamanımız giderdi, şimdi hem para, hem de zamanımız gidiyor…
İŞSİZLİK, EĞİTİM VE MESLEKİ EĞİTİM MEMLEKET MESELESİ
HUKUK-SOL- İŞYERİNDE MOBBİNG
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT´IN İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT TOPLANTISINA KATILDIK Sendikamızın üyesi bulunduğu EFFAT(Avrupa Gıda İşçi Sendikaları Federasyonu) İcra Kurulu toplantısı 18-19 Haziran 2014 tarihlerinde Brüksel’de yapılıyor.
IUF ICRA KURULU TOPLANTISI DEVAM EDİYOR
EFFAT´IN SOMA MADEN İŞÇİLERİ İÇİN TAZİYE MEKTUBU
 :: Eylemlerden Haberler
SENDİKAYA SÜTAŞ BASKINI
aydınlık Sütaş patronu sendikalı oldukları için 41 işçinin işine son vermekle kalmadı bir de Tek Gıda-İş Sendikası´nın şubelerine polis baskınları yaptırdı. Yapılan aramalarda Sütaş boykotuna ilişkin basılı malzemeler toplandı
KENT İŞÇİSİ GREVE DEVAM DEDİ
BASIN AÇIKLAMASI
 :: Kadın Komisyonu
SGBP´Lİ KADINLARDAN KENT GIDA´YA DESTEK
BirGün SENDİKAL Güç Birliği Kadın Koordinasyonu, Kocaeli Gebze´de kurulu Kent Gıda Fabrikası´nda grevde olan Tekgıda- iş üyesi işçileri ziyaret etti.
TEKGIDA-İŞ SENDİKASI KADIN KOMİSYONU SÜTAŞ AÇIKLAMASI
SGBP KADIN KOMİSYONU´NDAN KADINLARA ÇAĞRI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Daikin Klima

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS
www.TonerFiyati.com