ANA SAYFA HAKKIMIZDA TEŞKİLAT YAPISI BİLDİRİ VE HABERLER FAALİYETLER YAYINLAR TEKGIDA.TV FOTO GALERİ LİNKLER İLETİŞİM RSS

TEKGIDA-İŞ SENDİKASI >

KARAYOLU İŞÇİSİNDEN UTANIN

“Bir musibet bin nasihatten evladır” derler ya! Kamu kurumlarının önemi de, zor zamanlarda daha iyi anlaşılır.
Etiketler:  , ,

TAŞERONA KARŞI BİR ZAFER DAHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi´nde taşeron firmaya bağlı çalışırken çıkarılan 3 işçi dava açarak işe iade hakkını kazandı.
Etiketler:  , , ,

TÜRK-İŞ HÜKÜMETE SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Taşeron işçilerin “özel sözleşmeleri personel” statüsü yerine işçi kadrosuna alınmasını isteyen Türk-İş, yetkide ortaya çıkan sorunlar nedeniyle işkollarının da net olarak belirlenmesini talep etti.
Etiketler: 

TAŞERON İŞÇİ İÇİN 1-2 AY İÇİNDE TOPLANACAĞIZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, taşeron işçi konusunda 1-2 ay içinde toplanacaklarını ifade ederken, asgari ücrette sıfır zammı düşünmediklerim belirtti.
Etiketler:  ,

KADRO İÇİN YASALARI UYGULAYIN!

Hükümet, taşeron işçilerinin özel sözleşmeli personel statüsünde kamuda istihdam edilmesine ilişkin düzenlemeyi askıya aldı. İşçi dernekleri düzenlemenin zaten yasanın gerisinde olduğuna dikkat çekerek asıl işi yapanların kadro hakının teslim edilmesini istedi
Etiketler:  , ,

TAŞERONDA UMUTLAR 2017´YE KALDI

Hükümetin seçimlerde vaat ettiği taşeron çalışanların kadroya alınmasıyla ilgili çalışma, uzun müzakerelerden sonra bir kez daha değerlendirilmek üzere ertelendi.
Etiketler:  ,

TAŞERON İŞÇİSİNE KADRO YOK

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kamuda çalışan 720 bin taşeron işçisine kadro verilmeyeceğini açıkladı. Kurtulmuş, özel sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlayan birtakım düzenlemelerin gündeme geleceğini belirtti
Etiketler:  , ,

TAŞERONA KADRO HAYAL OLDU

AKP, 1 Kasım seçimleri öncesinde verdiği taşeron işçilere kadro sözünü aradan 1 yıla yakın süre geçmesine karşın tutmadı
Etiketler:  ,

´NİTELİKLİ´ YABANCI İŞLER ARANIYOR

Değişik ülkelerden 80 bin kişi, Türkiye´de resmî olarak çalışıyor. Uluslararası İşgücü Kanunu, vasıflı, iyi eğitim görmüş, işinin erbabı kişilerin çekilmesine ağırlık veriyor
Etiketler:  ,

BİR DARBE GECESİ ÖYKÜSÜ

Darbe gecesi için herkesin bir öyküsü vardır. Tanık olduklarınız da cabası. Ama öyleleri var ki, bize ait hatıra olmaktan çıkıyor, dolaşıyor dillerde.
Etiketler:  ,

OHAL FIRSATÇILIĞI VE YENİ GÜLENLER

Bu bize Allah´ın bir lütfü´ Darbe gecesiydi. Hepimiz tedirgindik. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk.
Etiketler:  , ,

KIDEM TAZMİNATINDA GERİYE GİDİŞ İTİRAFI

Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, öngörülen düzenlemeyle kıdem tazminatında ´çok´ olmasa da geriye gidiş yaşanacağını söyledi, çalışan kesimin hak kaybına uğrayacağını bir kez daha itiraf etti
Etiketler:  ,

´HOŞGELDİN RAMAZAN KÖLELEŞTİRMEYE DEVAM´

Ramazan ayındayız. Orucun erdemleri üzerine nutukların gırla gittiği ay. Aç saatlerin yeme planlarıyla geçirildiği, kolların 52 kat baklava için sıvandığı aydayız.
Etiketler:  , , ,

TAŞERON ÇIKMAZI

Yıldırım’ın Başbakanlığı devralmasının ardından AKP’de taşeron düzenlemesiyle ilgili farklı görüşler dile getirilirken, ‘tüm taşerona kadro’ vaadi ‘sözde’ kalacak gibi gözüküyor.
Etiketler:  , , , , ,

KIDEM TAZMİNATI ´YÜKÜ´NÜN ARTTIĞI YALAN!

“Kıdem tazminatının tavanı, asgari ücretin 2,5 katına kadar geriledi. Bu miktar, 1980’lerde asgari ücretin 7,5 katı idi. Bugün 12 bin lira olması gereken tavan, 4 bin liraya düştü. Yeni tasarı ile kıdem tazminatı hakkının ortadan kaldırılması isteniyor”
Etiketler:  , , , , , ,
 :: Eğitim ve Tis Haberleri
EVYAP SABUN, YAĞ, GLİSERİN SANAYİİ VE TİCARET A.Ş İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI
EVYAP SABUN, YAĞ, GLİSERİN SANAYİİ VE TİCARET A.Ş İLE TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI Sendikamız ile İstanbul/Tuzla´da fabrikası bulunan EVYAP SABUN, YAĞ, GLİSERİN SANAYİİ VE TİCARET A.Ş arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi 10.01.2017 tarihi itibariyle tarafların karşılıklı olarak iyi niyetli çabalarıyla anlaşmaya varıldı.
EAST BALT GIDA İLE ANLAŞMAYA VARILDI
BESAN BESİN İLE TASLAK TOPLANTISI YAPILDI
 
 :: Araştırma ve Makaleler
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /TEMMUZ 2016
Temmuz 2016 istatistik —  6356 Sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu Gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2016 Temmuz Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ
İŞKOLLARINDAKİ İŞÇİ SAYISI İLE SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI /OCAK 2016
´İKTİDARA YAKIN İŞ ADAMLARI DA KORKUYOR´
 :: Sosyal Güvenlik Köşesi
´İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ´
´İŞÇİ ÜCRETİNİ ALSA BİLE FAZLA MESAİYE ZORLANAMAZ´ Yargıtay emsal niteliğinde bir karar verdi; ücreti ödense dahi işçinin 270 saatten fazla çalışmaya zorlanamayacağına hükmetti.
ASGARİ ÜCRETLİ 53 LİRA ÖDEYECEK
SIFIR ZAM
 
 :: Uluslararası İlişkiler
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK
EFFAT İCRA KURULU TOPLANTISINA KATILDIK 28-29 Kasım tarihleri arasında Brüksel´de düzenlenen sendikamızın üyesi olduğu EFFAT İcra Kurulu toplantısına katıldık.
EFFAT GÜVENCESİZ İŞÇİLİĞİ KONUŞUYOR
PAKİSTAN’DA PEPSİCO İŞÇİSİ HAKLARINI TALEP EDİYOR
 :: Eylemlerden Haberler
FERRERO´DA TATLI ZAFER
FERRERO´DA TATLI ZAFER Tekgıda-İş´in örgütlü olduğu Ferrero´da 10 Ekim´de başlayan ve 38 gün süren grev başarıyla sonuçlandı. Ücretlere yüzde 20 oranında zam yapılırken sosyal haklarda ciddi artışlar sağlandı.
KAFKAS ŞEKERLEME´DE İŞÇİLER KAZANDI
38 GÜNLÜK GREV SONRASI FERRERO ÇİKOLATA İLE ANLAŞMA SAĞLANDI
 :: Kadın Komisyonu
KADIN KOMİSYON BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI
KADIN KOMİSYON BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI Sendikamız, kadın üyeleriyle ilgili olarak sürdürdüğü çalışmaları değerlendirmek, Komisyon içeresinde görev dağılımı yapıldı. Komisyonların kuruluş aşamamasında belirledikleri amaçları ve çalışma yöntemi içerisinde yer alan “Kadın Komisyon Yönetmeliği” hayata geçirilmesi için Genel Merkezimizde toplandı.
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE “SON” DEDİK
ÖNCE KADIN İŞTEN ÇIKARILDI
 
Internet Explorer Monzilla Firefox Opera Google Crome Safari
Bu site tüm internet tarayıcıları tarafından desteklenmektedir.
 :: Genel Başkan'dan...
SENDIKA-UYELIGI-HAKKINDA
 :: Haberdar Et
Adınız Soyadınız :
E-Posta Adresiniz :
Bulunduğunuz İl :

Web Tasarım

  Tüm Hakları Saklıdır. © 2013 Tekgıda-İş Site en iyi 1024x768 ekran çözünürlüğünde izlenebilir.  
Designed by IDS